• Fantasy

Erin Brockovich (2000)

Dost naivní Erin Brockovich s trochu dětinským entusiasmem a vírou, že "pravda a láska vždy zvítězí nad zlou korporací". Příběh je ale zajímavý a upřímně věřím tomu, že v mnohém a mnohde i skutečný. Neurážející průměr. 6/10.

Labyrint lží (2008)

Relativně důvěryhodný snímek o "skutečném" veřejném tajemství - americké špionáži na dálném východě. DiCaprio hrál sice tak dobře jako jsem u něj zvyklý, ale až moc z filmu čišela snaha udělat z něj super protřelého agenta (mladý, každého Araba zná jako svou bradku, šéfa posílá někam apod.) ... ale závěr filmu alá happyend z pohádky Ferris a sedm teroristů musel působit i na naprostého laika neuvěřitelně. Stejně tak Crowe jako CIA boss, který kašle na předpisy a postupy a vše dělá za zády Langley. Příjemně mě naopak překvapily pěkné záběry bezpilotních letadel a gentleman Mark Strong. Největší chybu filmu ale vidím v absenci osového příběhu, ve skutečnosti najdeme pouze několik nesourodých příběhů, ale nic zásadního se vlastně neděje. I tak velice slušný film. 7/10.

Vymítač ďábla (1973)

Pro mě osobně je to jeden z nejděsivějších filmů, které jsem kdy viděl. Vetřelec je proti té šílené holce domácí mazlíček. Opravdu perfektně zvládnutá atmosféra přes kameru, hudbu, herecké výkony i samotný scénář. Brrrrr. 10/10.

Ve stínu (2012)

Na české poměry nadprůměrně zpracované drama o vyšetřování něčeho, co nám hned v úvodní minutě prozradí titulek filmu...proč proboha? Vždyť tak zabili jedinou zápletku, která v tom filmu byla. Ani výborně hrající Trojan svoji roli drsňáka nezvládl a moc jsem mu ji ani neuvěřil. A závěrečné sebeobětování mi přišlo už jen jako režisérem uměle nastavená nitka, která nám měla vytlačit slzu z oka. Měla, stejně tak jako naprosto uměle vykonstruované rádoby drama svádění paní Haklové. Scéna z prádelny neměla vůbec žádnou dohru, možná kromě pěstního souboje. Nechce se mi však věřit, že by superdrsného kriminalistu, který má všechny kasaře v malíku a pozná je podle toho jak se potí, vytočila informace: "že jsme si moc dobře popovídali". I přes všechnu moji kritiku to byl sympatický snímek. Dva tři krásné záběry do histrorického hávu vsazené Prahy a pár deduktivních nápadů Hakla si zaslouží 6/10.

Zrození šampióna (2009)

Citlivý snímek, který zahřeje na srdci, ztvárněný naštěstí tak dobře, že na mě nepůsobil vůbec jako klišé! Big Hug for (Big)Mike. 8/10.

Základní instinkt (1992)

Miluji filmy, které Vám nechtějí odhalit rozuzlení zápletky ani za zlaté prase...a když už, tak alespoň v poslední minutě. Tohle přesně je Basic instinct. Psychopatická sukuba Sharon Stone pohrávající si se vším co nosí kalhoty a tápající detektiv, který už ani sám neví, jestli je blázen on nebo ona, mě udrželi v napětí opravdu až do zmíněné poslední vteřiny. 8/10.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Atmosféra 40. let v LA - úžasná. Postavy a jejich charaktery - vyšperkované a dokonale ztvárněné. Téma mafiánského bosse ovládajícího město, LA PD, soudce - zajímavé a nápadité. Příběh samotný - plytký, rovný a nezáživný. Nebýt okouzlujícího Goslinga, drsného Brolina a vždy zajímavého Ribisiho, tak by GS zapadly v zapomnění. Takhle zapadnou až za čas, ale s příjemnou pachutí na jazyku... Viděno v CineStar Ostrava. 7/10.

Hotel Transylvánie (2012)

V českém dabingu na mě problémy sto osmnáctileté puberťačky a rapujících strašidel nezapůsobily. Film sice využil na 100% svůj obchodní potenciál, jelikož zacílil na teenagery a vše ve filmu tomu přizpůsobil - EMO styl Mavis, cool styl Johnnyho (účes, hraje drsně na kytaru, rapuje, je totálně free jak feťák v kamionu heráků), ale na úkor úcty k animovanému filmu, ději a sobě sama. Tohle vše mi přišlo až moc přitažený za vlasy a žádné empatie ve mě postavy nevzbudili. A přitom trailer v kině vypadal tak super. 4/10.

Zoolander (2001) odpad!

K čemu jste se to jen dopracovali kluci. U Stillera mě to ani tak nemrzí, ale Wilson zklamal na plné čáře. Jestli to měla být parodie, tak to Stiller trochu přehnal. Snažit se ze sebe udělat tak velkého magora až by to bylo zábavné se mu nepovedlo... teda toho magora se mu povedlo udělat, jen ten prvek zábavy mě minul. Po delším čase zase krásný odpádek. 1/10.

Ledově ostří (2007)

Vcelku jsem se u téhle šílenosti bavil. Ferrell a Heder vytvořili naprosto dokonalý protipól jak fyzické, tak i mentální stránky krasobruslařů. Za nápad, ale především za provedení 5/10.