• Fantasy

Černý rytíř (2001)

Místy opravdu vtipný, místy naprosto trapný snímek o cestování do středověku. S vtipem a šarmem "Návštěvníků" se to však nemůže ani zdaleka porovnávat. Za sympatického Lawrence 5/10.

Sběratel polibků (1997)

Kvalitní zpracování dalšího nového úchyláka ve filmu, prý Casanova. Napětí se dalo chvílemi krájet, avšak závěrečné zbytečně vygradované zápletky akorát ubraly na vážnosti. Freeman jako vždy úžasný. 7/10.

Salon krásy (2005)

Jedna hvězda za Djimona Hounsouna, i když zde neměl prostor předvést co umí zahrát, tak je to stále sympaťák. Přesto ale ghetto přiblblých ,,kadeřnic" chovajících se hůř jak zvířata nemohlo dopadnout nijak slavně, rádoby moudré řeči a příběh, který jsem už v 5 minutě odhadl naprosto přesně jak skončí, se daly přežít jen se sebezapřením. 2/10.

Nespoutaný Django (2012)

Viděno v CineStar Ostrava. Na komentář musím nechat zchladnout první dojmy a rozbouřenou krev =) ...Jsou filmy, ale je jich opravdu málo, u kterých už v prvních deseti minutách pochopíte, že se díváte na kult, který se vám nesmazatelně vryje do paměti. Jestli bylo v předposlední "tarantinovce" něco nezapomenutelné, tak to byl výkon Christopha Walze coby elitního SS "jude huntera". Stejně tak první polovině Djanga dominuje Waltzův neskutečný herecký výkon pološíleného zubaře. Postupně mě ale začal uchvacovat samotný Django, svou syrovostí a revolucí, kterou znázorňuje. Černoch na otrokářském jihu na koni? A v obleku? Nemyslitelné... Když už si začnete říkat, že to nemůže být lepší, tak to Tarantino osolí svým ostrovtipem - scéna s KKK hovoří za vše. A když už si řeknete, že bylo dost řečí, tak začne akce, hektolitry krve, zdi vymalované na rudo a drsné hlášky - I count six bullets Nigger - I count two guns! :-) Film, který má podle mého gusta vše. 10/10.

Kill Bill 2 (2004)

Oproti jedničce se jedná o obrat o 180°. Místo šílených akcí a soubojů sledujeme spíš filozofické rozjímání nad životním osudem zabijáka a samozřejmě dokreslení zbývající neodkryté části příběhu. I přes nesporné charisma Davida Carradina alias Billa, se sláva nekoná a vol. 2 považuji spíš za takovou poctu jedničce a samotnému příběhu. Hudba opět geniální. 7/10.

Kill Bill (2003)

Na Kill Bill vol. 1 mě nejvíc uchvátila hudba. Nyní po jistých zkušenostech s Tarantinem bych řekl, že už "typicky tarantinovská hudba". Zbytek byl akční a vizuální masakr, guláš a upřímně řečeno, nemám příliš v lásce nadsazené souboje, kde padesátikilová blondýna zmasakruje desítky ninjů =/ Avšak v tomhle případě dostane Tarantino omluvenku, protože to nepůsobilo zas tolik naivně a směšně, akční scény byly přeci jenom v choreografické režii profesionála a jde to poznat. V kombinaci se zmiňovanou hudbou a Tarantinovým citem po šarm a charisma každé scény a postavy, to dohromady působí celkem ladně a nenásilně. 7/10.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Asi už nikdy nespočítám kolikrát mě Band of Brothers během těch 10 dílů dojalo až k slzám. Ty filmy jsou tak opravdové, tak skutečné.... Skutečné proto, protože jsou o skutečných událostech, skutečných lidech, obyčejných, skromných lidech, kteří se ve světle neskutečných hrůz dokázali povznést na hrdiny. Nakonec je úplně jedno, jakou měla na výložnících vlajku vítězná strana, to co BoB ukazují a chtějí, abychom pochopili je mimo všechny státy a nad všechny války. Důkazem toho je to, že samotné shrnutí filmu obsáhl svým proslovem rezignující, nikoliv spojenecký, ale německý generál! .... Ten kdo nepochopil, že BoB jsou o tom, co je v lidech, nepochopil nic. Nesmyslná krutost války na obou stranách v kontrastu s přátelstvím, patriotismem a sebeobětováním. Dovolím si napsat poslední větu filmu, kterou pronesl major Winters, nikoliv herec Damian Lewis, ale člověk Dick Winters se slzami na krajíčku: " Nezapomenu na chvíli, kdy se mě můj vnuk zeptal: řekni mi dědo, byl jsi za války hrdina? A děda řekl: Ne, ale sloužil jsem v rotě plné hrdinů." Klaním se režisérovi, klaním se hercům, klaním skladateli za tu úžasnou hudbu, klaním se HBO za její financování. Tohle nesmí být zapomenuto! 10/10.

Škola hada (1978)

Jeden z Chanových nadprůměrů. Z prosťáčka mistrem. Nezapomenutelný zápas skutečné kočky se skutečným hadem. Masakr. 7/10.