• Krátkometrážní
  • Rodinný

Nie je (2023) (studentský film)

Na 1. ročník dobré, jen zvukař si asi myslel, že chce divák přijít o uši.

Tři noci týdně (2022)

Příběh mi přijde poněkud bizarní, film ale dává nahlédnout do života drag umělců trochu jinak. A myslím, že to tvůrci zvládli dobře. Nejde o žádné extra emoční drama, což je fajn. Dobrá kamera, velmi dobrý zvukový doprovod, nevychytali ale střih.

Dos entre muchos (2022)

Rukopis známého režiséra se nezapře, tentokrát v krátkém provedení. Zpracováno naštěstí bez nějakého melodramatu, přirozeně, příjemně.

Magnificat (2023)

Film o tom, že církev je pořád stejná. Hlavně všechno ututlat, aby se ovečky nedověděly pravdu. Ale asi to tak má být (z jejich pohledu), jinak by už neexistovala.

Le Paradis (2023)

Na příběhu oceňuji, že vyjasnění mezi klukama proběhlo rychle, žádné zdlouhavé oťukávání. Na druhou stranu nedostali moc prostoru a konec mi přišel umělý, účelový. Jinak se film ale nevzdaloval od reailty. Natočeno velmi dobře, zahráno taktéž, celkově velmi povedený film.

Hidamari ga kikoeru (2017)

Věrohodné převedení komiksu do filmu. Projevy postav jsou místy vtipné, spíš ale směšné, pokud nejsem vyloženě fanoušek žánru. Především jde však o emoce a melodrama, možný počátek nějaké lásky, kdy jeden už ví, zatímco druhý teprve objevuje. Chápu, že se tvůrci chtěli držet předlohy, pro film je však stopáž zbytečně dlouhá.

L'amie de l'été (2021)

Velmi dobrý kraťas nenásilnou formou připomene dospívání a první city. Některé drobnosti v ději mohli tvůrci vynechat, ale jinak zasazeno do krásného prostředí s pohlednými herci, trochou vtipu a především ukázkou pravého přátelství.

John Denver Trending (2019)

Fuj, něco tak mrazivě blízké dnešní době jsem už dlouho neviděl. Film je sice z r. 2019, ale dnes je možná aktuálnější než tehdy. Dovolím si tvrdit, že "zlatá éra" podvodných videí nás teprve čeká. Film ale není jen o tom. Je taky o manipulaci, jak snadné je podlehnout něčemu, co nám kdo tvrdí. Je taky o neschopnosti kompetentních osob dělat svou práci. A především je o tom, jak snadno se z oběti stane viník. Natočeno klasicky po filipínsku, ovšem obsah a hlavně vzkaz je naprosto jasný.

Stoma (2020)

Lim je citlivý gay, na rozdíl od svého bratra, který je hloupý heterosexuál. Nicméně mi vadilo chování obou. Lim má milence, od kterého chce příliš, ač ten mu jasně řekne, že těžko. Na druhou stranu dokážu pochopit problém s vyrovnáním se s nastalou situací. Až na některé vlastnosti děje či obvyklou asijskou hysterii je to ale dobrý film, dobře natočený a skvěle zahraný.