• Krátkometrážní
  • Rodinný

Vyřazený (2015)

Chápu, co tím chtěli tvůrci sdělit, pro mě je to ale jen další důkaz o nedostatku soudnosti, což je v této profesi bohužel časté.

Krásné bytosti (2022)

Výborný evropský film neupozorňuje jen na obvyklé trable dospívání, ale taky na zvyšující se agresivitu mladých. Nekončí však u konstatování faktu, jak je obvyklé v jiných dílech, ale přináší i určité řešení a nadějnou vizi. A důležité poselství, že kamarády je potřeba si vybírat. Občas selhává kamera ve snaze být cool, jinak ale nemám co vytknout, po delší době opravdu kvalitní dílo.

Slon (2022)

Je asi jasné, že se Poláci snažili natočit film na (pro ně) silně kontroverzní téma. Proto trochu pokulhává to, že by Bartek zvládnul všechno sám a stejně tak mi nepřišlo reálné, že by si ti dva sedli. Ale chápu, sdělení tvůrců je jinde. A snad se i povedlo, nicméně to musí zhodnotit spíš polské publikum.

Ochutnávka lásky (2020)

Celkem zbytečný film o nudící se mládeži, která nemá nic jiného na starosti, než hulení. Kluci jsou zde zoufalci, holky je mají na háku, ale nakonec na tom nejsou o moc líp. Kamera občas zoomuje tak, že těžko říct, co bylo účelem záběru. Jediný pozitivum je hudba.

Přes čáru (2022)

Když před lety Berger natočil Plan B, doufal jsem, že se časem posune jinam. Zřejmě to ale není jeho cílem, ač teda film El cazador byl jistou nadějí. Tento film je něco jako další díl Taekwondo, ovšem (jak to tak bývá) horší. Nudné, nezajímavé, všichni se tam chovají jako idioti. Rozhodně to není určené pro zakomplexované muže, jak zde píše Azurose. Ti by to fakt nepobrali. Je to spíše pro studenty psychologie, pro lidi, kteří chtějí objevovat charaktery, povahy a způsoby chování. Kdo to zná nebo ho to nezajímá, bude to pro něj ztráta času.

Rebelde (2004) (seriál) odpad!

Laciná napodobenina španělského seriálu Elite, ale tam byl aspoň Manu. Tady jsou opět studenti hrající si na drsňáky, jsou samozřejmě z bohatých rodin a celé to jede na módní vlně muzikálu, takže se to musí líbit. No, nemusí...

Cizí syn (2021) (studentský film)

Takové neúplné, nicméně na studentskou tvorbu dobré.

The Scandalous Four (2015)

Ono to naštěstí není tak dramatické, jak by se dle anotace mohlo zdát. Myslím, že přidání žánru komedie by bylo na místě. Film nastíní situaci v Anglii na začátku 19. století, kdy ještě církev měla moc. A i přesto, že děj je někdy napjatý kvůli hrozbě smrti, jedná se o oddechové dílo. Sice jsem myslel (či doufal), že si zubatá přece jen někoho odnese, jediný mrtvý je však jen zahradník, jehož smrt je divákovi naservírována typicky po anglicku. Tvůrcům bych vytknul zvukovou stránku, ta se moc nepovedla.

Stockholm (2021)

Uměleckost tvůrců převážila obsah.