• Krátkometrážní
  • Rodinný

Minjan (2020)

Vzpomínka na 80. léta, pro zimní nedělní odpoledne ideální. Příjmený Samuel H. Levine, ale to je tak asi vše. Film, který kdybych neviděl, asi bych o nic nepřišel, ale vyloženě špatný nebyl.

Doznání (2022)

Příjemný příběh o kamarádství a dospívání. Výborný výběr herců - jak trefně poznamenal recenzent jinde - na rozdíl od hollywoodské produkce zde herci věkově odpovídají svým postavám. Bohužel byla opět zvolena módní nazoomovaná kamera, která dění aktuálního obrazu znepřehledňuje. Stopáž zbytečně prodlužují scény zkoušek kapely, která sice nemá špatnou hudbu, ale slabou stránkou je zpěv. Myslím, že o tuto část mohl být divák ochuzen. Líbil se mi ovšem konec, který sice není úplně jasný, ale v tomto případě s tím nemám problém. Celkově povedené dílo, nijak předramatizované, pohodové.

Nespoutaní (2021)

Po nějakém čase konečně pořádný film, žádné ufňukané drama, pohádka o princích nebo intriky jak v... Spojení úniku z drsného prostředí skrz road-movie do jiného světa se myslím povedlo. Příběh je především o synovi, který hledá mámu. Ostatní dějové linky, jako je sbližování obou kluků, sourozenecký vztah nebo hledání indiánských kořenů, jsou vedlejší, ale nepřehlédnutelné. Povedl se výběr herců, a to od těch hlavních, přes otce, mámu Mary až k té pravé mámě. Kluci i ostatní hrají přirozeně. Vhodně to doplňuje kamera i zvuk. Několik málo chyb (nebo spíš nelogičností) zde sice je, ale jsou nepodstatné. Oceňuju především celkovou přirozenost filmu, není zde žádné protlačování nějakých kvót...světe div se, gayové žijí na celém světě.

Příběh hrůzostrašné Eliz (2021) (studentský film)

Na studentskou tvorbu velmi zdařilé, výkon dětských herců obdivuhodný. Jen zvukař asi zaspal.

Blahoslavení (2021)

Dějová linka citového probuzení Maria mi přišla méně uvěřitelná a ne tolik zajímavá, na rozdíl od dění kolem Annaluce. To ukazuje na víru, kterou mají Italové stále hluboce zakořeněnou, z čehož může nastat situace jako v tomto filmu.

Los miembros de la familia (2019)

Ponurost zapadlého pobřežního města má své kouzlo, ale to na dobrý film nestačí.

Tom a Sára (2016) (studentský film)

Nezajímavý pár, který je z nějakých důvodů spolu, vede kecy o ničem. Jediné chvilkové zpestření je pár cizinců.

Na okraji lesa (2018) (studentský film)

Skvěle zahráno, příběhu však chybí vysvětlení.

Cesta na Měsíc (2018) (studentský film)

Za zmínku stojí farářova slova: "Vždyť ty rakety, které lítají do vesmíru, jsou jako nějaký ohavný pyj, který penetruje nebesa". Martin Imrich působí mile, ale to je asi tak všechno. Na začátek tvorby to není tak špatný.