• Krátkometrážní
  • Rodinný

Praha - Železná opona (2007) (TV film)

Byla to významná událost našich i německých dějin, takže její zpracování je určitě ku prospěchu. Potěší některé autentické detaily, bohužel, jiné se zrovna moc nevychytaly...vlak od Berlína v Řevnicích jako motoráček s jedním vagonem, to mě fakt dostalo :-))

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Film mě, bohužel, trochu zklamal. Čekal jsem mnohem víc magie a míň zvukových efektů typických pro současné akční filmy. Děj mohl být taky poněkud obsáhlejší - na to, jak je film dlouhý, mi přijde, že se tam zas tak moc nestalo. Tvůrci měli využít moderních technologií právě pro ty kouzla a magii a ne pro zvukové efekty, které mi tady prostě nesedly. Taky mi asi dvakrát přišlo, že střihač trochu zaspal.

Oi! Warning (1999)

17-letý Janosch je typický příklad dnešního teenagera. Všechno se mu nelíbí, učit se nechce a dělat radši taky ne. Neváží si toho, že mám mámu, která ho má ráda a zdrhá z domova za kámošem Komou. Koma je skin, který jakžtakž pracuje, má přítelkyni a hlavně se rád baví s kamarády. Tento styl se Janoschovi líbí. Komu obdivuje, což je přesně to, co Koma chce. Najde si holku, kterou má sice rád, ale ne víc, než kamarády a jejich pařby. Když Komovi vyhoří tajná skrýš, myslí si, že to udělali pankáči. Janosch mezizím potká Zottela, pankáče, co má rád špínu a na těle má tolik kovu, že by neprošel rámem na letišti. Zamilují se do sebe, ovšem Koma to zjistí a snaží se Janosche přinutit k "akci". Ten už má ale natolik vymytý mozek, že není schopen včas a samostatně jednat. Konec je sice tragický, nicméně drsný a reálný, což z celého filmu dělá jakýsi "lepší film".

Corpus delicti (1991)

Skvělý film. Myslím, že velmi dobře znázorňuje lidské povahy a chování lidí v té době vůbec. Děj sice nic moc, ale myslím, že o ten ani tak nejde. A jak už tady napsal někdo dříve - ano, jsme to stále my.

Ricky (2009)

Film má zcela zbytečně 90 min, ačkoli by stačilo tak 20-30 min. Čekal jsem na nějaký konec, ale zrovna takový....no...ale bylo to docela hezký.

Ovoce stromů rajských jíme (1969) odpad!

Neskutečná slátanina. Film jen pro lidi zabývající se psychologií, příp. experimentátory, jak napsal Matty.

Přímořské potvůrky (2005)

Jeden z mých nej filmů. Skvělá francouzská komedie z krásnýho prostředí.

Akce Bororo (1972)

Film má určitě i dnes co říct. Jak už psali jiní, skloubit Indiány a mimozemskou civilizaci je skvělý nápad. Ale ta špionáž...no, to už je holt daň za dobu, ve které byl film natočen.

Between Love & Goodbye (2008)

Kyle a Marcel se do sebe zamilují. Chtějí spolu žít, problém je ovšem v tom, že Marcel je Francouz. Jako řešení se použije obvyklá metoda, tentokrát ale v neobvyklém pojetí. Film má dobrou hudbu, bohužel ale tragický konec.

Der Einstein des Sex (1999)

Film je zajímavý především z historického hlediska. Pojednává o doktoru Hirschfeldovi, který se koncem 19. stol. snažil bojovat proti zákonům zakazujícím homosexualitu, a to jak na poli vědeckém, tak i politickém. Založil první Ústav sexuálních věd, který vydržel až do doby nástupu Hitlera.