Zmizení (2013)

Celkem pohodová kriminální záležitost o únosu dětí na malém městě (vesnici). Film se celkem slušně snaží nás zmást, aby jsme pachatele neodhalili, ale daří se mu to řekněme z lepší půlky. Některým pěkně barvité zápletky hlavu pomotají, jiným bude jasno víceméně už v půlce filmu, ale předvídatelnost nebyla tak velká, aby mi to vadilo a děj to mělo chytlavý a nenudil. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od ELIAS

Štěstí na dosah (2006)

Film podle skutečných událostí má ukázat především na fakt, že snaha a píle mají své výsledky, když jim člověk věnuje maximum, ať to stojí, co to stojí a i přes malé či velké neúspěchy trnitou cestou nepřestává věřit a doufat v lepší zítřky. Je to hezky zpracováný film, který má být především dramatický, ale sem tam i mile pobaví. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od ELIAS

Za lepší život (2011)

Jakým způsobem se dá žít jako mexický imigrant, který přišel za svým Americkým snem? Film pojednává o tom, jak velmi složité to pro tyto rodiny je i když si snaží zlepšit a vybudovat život poctivou prací. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od Tonach

Valkýra (2008)

Válečný film o atentátu na Hitlera. Dobře zahraný, dobře a jednoduše podaný. V podstatě nemám moc co vytknout nebo chválit, zkrátka kvalitně bez výjmečnosti. Filmová výzva 2015 od Modiwish

Evoluce (2001)

Celkem povedená komedie, která se motá okolo vědy, školy, výzkumu a meteoru, který způsobí malou změnu na zemi. Film se může pochlubit pár velmi dobrými vtípky. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od Modiwish

Vánoční koleda (2009)

Velmi známý příběh, který je natočen v mnoha, mnoha podobách. Graficky velmi povedené a příběh se držel zajetých kolejí bez větších vylepšení, ale bohužel už jsem viděla tuhle pohádku i v lepším provedení, především po té stránce, která by měla ovlivňovat naše city, ale jinak velmi povedené. U tohohle provedení se zaměřili především na obraz, aby to lahodilo oku. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 a Vánoční Filmová Jízda 2015

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Musím říct, že to bylo celkem slušné podívání, mělo to i špetku originality, trochu humoru a v celku milý a nenucený děj. Kýčovité to bylo méně, než jsem čekala a celkově si myslím, že se to celkem povedlo. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Muži, ženy a děti (2014)

Velmi dobře natočený a zahraný film, který dokonale vystihuje dnešní dobu. Nástrahy internetu, přehnaná péče nebo přílišná kontrola, sex protlačovaný naprosto všude. Co to dělá s námi a co s našimi dětmi? Filmu není, co vytknout, je velmi přirozený a můžu jen doporučit. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Kosti a skalp (2015)

Film dějově celkem překvapil a na western i celkem slušně zaujal mou pozornost, ale vtipného bylo poměrně málo a bylo tam tolik nesmyslů, že se tomu až nechtělo věřit a na mě trochu pohádkové. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Mary a Max (2009)

Celkem originálně podaná pohádka, plná dvojsmyslů v tom stylu, že že děti vidí pohádku slušnou a hezkou a my dospěláci celkem dobrou komedii, kdo se bude pečlivě dívat, uvidí dvojnásob. Vtip je to totiž často tajně skryt v obrazu, tam kde není zcela patrný. Například na začátku, když matka peče muffiny, když se člověk pozorně koukne, jak je šoupne do trouby, uvidí na vrcholku jednoho z nich vajgl od cigarety matky alkoholičky a podobně. Velmi zábavně podané. Viděno v rámci Filmová Výzva 2015 od MikeCool