• Romantický

Beowulf: Král barbarů (2005)

No tohle jsem se díval,kvůli Gerardu Butlerovi v hl.roli,který mě potěšil u Thermopyl. Jinak je to s prominutím pěkná sračka. Takovou slátaninu jsem dlouho neviděl. Kdyby tam byli aspoň nějaké bojové scény. Ale nic. Zlatí "Vikingové",které měl možná tento snímek připomínat,ale nesahá jim ani po paty.

Dokonalý trik (2006)

Zajímavým závěrem si mě tento film dostal. Jinak žádná sláva. Pro Hugha Jackmana snad poprvé serioznější role,kde ukazuje,že umí hrát.

Drsný časy (2005)

Nepůjčujte si to. Pokud jste předtím viděli Skrytou identitu tak bude tímto filmem zklamaní. Mě zklamal,ale možná jen na tohle teď nemám náladu.

Sólokapr (2006)

Filmy Woodyho Allena mě kdysi velmi přitahovaly. Když v nich Woody hrál a když byl sám podstatně mladší. Teď už se mi nelíbí ani jako herec ani jako režisér. Vcelku zbytečný film. Pro mě ztráta času.

Prázdniny (2006)

Jude Law umí hrát líp,Cameron Diaz neumí hrát vůbec. Potěšila mě Kate Winslet,hezky nahlas a do detailů rozebraný její vztah s Rufusem Sewellem,který se na padoucha a vyčuránka docela hodí. Jinak se z té zápletky dalo vydupat daleko víc. Špatný scénář nebo režie nebo obojí?

Rytíři nebes (2006)

Ocenil jsem propracované letecké souboje. Naopak slabá zápletka film dost degraduje. Nehledě na mé oblíbené happyendy.Taky kde nic tu nic. Ale ano,zase něco ke koukání. Promítají se daleko větší ptákoviny. Rytíři nebes jsou pořád ještě Áčkový film.

Skrytá identita (2006)

Mazec. Prostě dobrý film. Jen ten konec. . . Ale v takovém filmu jsem nějaký extra happyend nemohl čekat. Aspoň Di Caprio mohl přežít a do konce života šukat se svou psychoanylitičkou. Nu což. Scorsese měl jiný názor.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tak jsem se k tomuto filmu konečně dostal. Jsem upoután na lůžko tak jsem si mohl pustit filmu,které jsem z nějakých důvodů odkládal. Milý film,dobře udělané efekty,ale je to srandička pro děti.

Casino Royale (2006)

Úvodní hodně úsměvná honička ve stylu Jackieho Chana mě trochu zarazila. Pak už to nabralo ten správný směr. Že by Mission Impossible 4 ? Tak trochu. Ale dlužno přiznat,že to bylo na můj vkus zajímavější než předchozí věci s Brosnanem. Bond je svým způsobem civilnější. A Eva Green je prostě úžasná. Svěží dílko.Nové nápady. Těším se na další díl.

Iluzionista (2006)

Možná by mě víc potěšil jiný konec. Kdyby to všechno nebyly jen triky,ale kdyby Norton opravdu byl čaroděj a mág a dokázal vyvolat duchy. Tenhle konec snad potěší pragmatiky a realisty,ale mě osobně opravdu nesedí.