• Western

Dům na Tara Road (2005)

Film na základní téma - Prázdniny - mě bavil víc. Přesto se toto drama dá vidět bez nějaké újmy na duši. Ale jsem fakt dobrej, protože ve 14-ti leté holčičce ve vedlejší roli v podání Sarah Bolger, jsem po usilovném přemýšlení poznal ještě před koncem filmu sexy ženskou ze seriálu Zákon gangu - Mayové.

Nejšťastnější holka pod sluncem (2022)

Film se snažil hlavní účel skrýt za rádoby poutavý děj, aby z něj na konci vyšla propagace hnutí Me Too. A současná klasika: Dvacet, nebo kolik let, držím hubu a najednou jdu "s pravdou" ven přes prestižní deník a hodně zveřejním svou osobu. A v návaznosti na to zničím svůj vztah, včetně čerstvého manželství, zničím si svůj vysněný pohodový život a jsem ta nejšťastnější holka pod sluncem. Dal jsem to jen s posunem.

Uncharted (2022)

Klasické téma hledačů pokladů. V tomto podání hodně dietní. Závěr s "létajícími loděmi" byl sice dost úlet, ale byl poutavější, než to před tím.

Hořký svět (2022) (seriál)

Pokud zkusím nějaký nový český TV seriál, většinou po prvním dílu hned odpadnu. Tady ne. Kupodivu to bylo jiné. Pivní téma neokoukané a dějově reálné životní a pracovní situace. Humor a nadsázka v tomto případě zapadají do celku v dobrém smyslu. A hlavní je , to bylo na pohodu.

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

První dva díly nevypadaly vůbec špatně. Pak ještě předposlední šel. Ostatní bylo o ničem. Natočeno stylem - na pohodu - což celkem fungovalo.

Alias - Série 3 (2003) (série)

Tak zůstávám u vyššího hodnocení. Hodně věcí se změnilo a musíme si zvykat, že je to trochu jiné. Ale po 44 dílech je to skoro logické. A navíc téměř zmizely vyplňující omáčky a opravdu se dostavilo napětí.

Bezva zuby na zásnuby (2022) (TV film)

Suché, jednoduché, instantní. Kopírování jiných, povedenějších děl. Styl Bakalářů, ale je spíš urážka Bakalářů.

Alias - Série 2 (2002) (série)

Prý je druhá řada lepší než první a možná je i nejlepší. Tak to první mohu potvrdit. Ze začátku to vypadalo pořád stejné, ale pak se to opravdu rozjelo a bylo to tam. Reálnost u tohoto druhu filmů neřeším, ale co mě opravdu přišlo nepravděpodobné, že by špičková agentka občas svěřila své tajemství někomu blízkému, i když měla z dřívějška s tím špatnou zkušenost. Chápu, že to má v první řadě nasrat diváka, ale tato naivní hloupost patří spíš k bárbínám. Druhá řada super a bojím, bojím, že to teď půjde pomalu dolů.

Alias - Série 1 (2001) (série)

O Alias jsem zavadil náhodou, ale abych se na něj díval, mě přinutily kladné ohlasy. I jméno J.J. Abrams není zrovna k přehlédnutí. Naopak 105 epizod trochu děsí. Seriál se provedením podobá jiným špiónským sériím, které se v TV snaží navodit poutavou zábavu. Jedna až dvě mise v epizodě, většinou v rychlém sledu, mezi tím omáčka z "pracoviště" a ze soukromí. Tolik komerce. Celé je to ale spojené "vážnou" linkou okolo dvojitých agentů a téměř v každém dílu je nějaký zvrat, překvapení nebo totální obrat vědomí. Další devizou je herečka Jennifer Garner, u které bych při jejím zjevu nečekal, že před natáčením i v jeho průběhu trénovala určité bojové umění a nenechávala se zastupovat. V první sérii jsou do devátého dílu zbytečné minuty tlachání agentky s kamarády (kamarádkami), ale to je prostě Amerika. Pak už na to není tolik času a zahustí se to. Nechci navodit dojem, že se Alias rovná některým jiným zvučných názvům z této oblasti, ale dobré to je. A to i ke stáří, tedy vzniku před 21-ti lety.

Pozadí událostí (2022) (seriál)

Chce se mi blejt! Ne z filmu, ale z nízkého hodnocení a původců tohoto hodnocení. Hřebejk a Jarchovský po čase natočili kvalitní dílko. Netradiční prostředí, skvělé postavy. A hlavně, že se jedná o nadsázku, a to tak dobře zakomponovanou do děje, že to vlastně většina vůbec nepochopila. Protože "stádo" slyšelo jen na slovo kriminálka a ta zde v klasickém pojetí jaksi nebyla. Protože hlavním motivem měly být střípky ze života na fakultě na pozadí kriminálního činu. Almarózní Čvančarka excelovala, protože každou scénou šla na nervy a i ta neherecká Katarzia měla svůj význam, protože její role dost nasírala. Akorát bych tam asi nepostrádal ty lesby. A tvůrců je mi fakt líto (za ty ohlasy).