Marceloo

okres Senica
Horror Addict

1 7 8 9 10 11 12 13 18 27 35
    • 4.12.2017  13:33

Nacistické jednotky chcú ovládnuť svet a ich vodcom je šialený doktor. Proti nim stojí tím odvážnych záchrancov, ktorý chce nacistov zastaviť. Tím je síce malý a neozbrojený, ale má silnú pomoc v podobe bábok, ktoré sa pred ničím nezastavia. - Táto hororová séria v priebehu rokov stratila takmer všetku kredibilitu, ale ako neškodná zábava sa to ešte dá akceptovať. Režisérova tvorba ide už desaťročia dole vodou, takže o kvalite snáď ani netreba písať. Hororov s panenkami je podla mňa málo a vždy si ich rád pozriem, takže v tomto prípade mi nevadila ani tá digitálna krv a slabé výkony hercov. Našťastie to je aj úplne krátke. Ovela viac ma láka budúcoročný remake pôvodného filmu, ktorý má za sebou velmi silné mená. Talentovaná severská dvojica Laguna + Wiklund to režíruje, S. Craig Zahler to napísal a objavia sa tu mená ako Barbara Crampton alebo Udo Kier, takže tento počin čakanie na tento ambicióznejší projekt príjemne skrátil. + herečka z Bastard + herec z The Horde + herec z 90210 Shark Attack + herec z The Purge: Election Year + herec z Scherzo Diabolico

• 23.3.2018  17:02
    Pyewacket (2017)

Po smrti svojho otca sa Leahin (Nicole Muñoz) život mení na katastrofu. Jej matka utápa smútok v alkohole a Leah u nej nedokáže nájsť pomoc. Preto sa z nej stane uzatvorené dievča ponorené do okultizmu. Počas záchvatu zúrivosti sa rozhodne použiť kliatbu, ktorá má prebudiť starodávnu čarodejnicu. Toto rozhodnutie sa jej ale čoskoro stane osudným. To, čo začalo ako nevinná hra, sa mení na hrôzu nevídaných rozmerov. - Toto je horké sklamanie, pretože už dlhé týždne som veril, že Pyewacket mi sadne tak velmi, že budem po viac ako roku nútený udeliť celovečernému hororu päť hviezd. Okultizmus, čarodejnica, dokonalé postery a výnimočné kanadské lesy sú výbornými predispozíciami, ale keď som uvidel hlavnú hrdinku, tak som len neveriacky pozeral, ako niekto mohol tak neslušne odfláknuť casting. Slečna Nicole po celý čas vyzerá, ako keby medzi zábermi krájala cibulu, a jej prejav je uveritelný úplne minimálne. V hlavnej úlohe mala byť Chloe Rose, ktorá vyzerá, ako keby bola gotička už v maminom bruchu. Mytológia je naprosto odfláknutá a majster MacDonald sa v tomto prípade snažil spoliehať na to, že sa mu podarí to, čo u jeho predchádzajúceho snímku, v ktorom ale mala hlavná hororová scéna brutálny dopad na emócie diváka vďaka sympatickému hlavnému duu. Tu je to v závere už len chaos s maximálne odfláknutým vyvrcholením. Nie je to úplná katastrofa a myslím, že o pár mesiacov / rokov sa mi to v mysli pripomenie a pozriem si to ešte raz, ale tentokrát ma inokedy výborná Kanada nepotešila. + herečka z Hellions + herečka z Backcountry + herec z Stage Fright

• 29.8.2017  14:09

Po vypuknutí nákazy, ktorá ničí celé mestá, žije Paul (Joel Edgerton) so svojou ženou Sarah (Carmen Ejogo) a synom Travisom (Kelvin Harrison Jr.) uprostred lesov, na míle vzdialený od civilizácie. Rodina sa riadi zaužívanými pravidlami, ktoré zaisťujú bezpečnosť. Najdôležitejším pravidlom je to, že nikto nemôže v nočných hodinách opustiť dom. Keď však do domu počas noci vnikne nečakaný návštevník, ich život sa kompletne zmení. - It Comes at Night je hororom, ktorý spôsobil na hororovej scéne v zahraničí obrovský rozruch. Hlavne preto, že sa stal súčasťou článku, ktorý publikoval istý kritik z The Guardian. V tom článku vymyslel nový hororový subžáner, do ktorého zaradil horory The Witch a It Comes at Night spolu so zvláštnym filmom A Ghost Story, ktorý však k hororu nepatrí, takže ten môžem vynechať. Jeho myšlienka nebola zlá, ale aj napriek tomu sa stretol s výsmechom väčšiny ludí, ktorí pracujú v oblasti hororu. Prečo? Pretože nazývať niečo Post-Horrorom len preto, že dielo používa trochu iné žánrové postupy, hlavnými postavami nie sú teenageri a neobjavia sa tu ani lacné lakačky, je podla mňa absurdné. Potom by Post-Horrorom mohlo byť ktorékolvek významné dielo z osemdesiatych rokov, ktoré nasleduje štruktúru Psycha z roku 1960 a za vrchol Post-Horroru by musel byť považovaný Scream z roku 1996, pretože Wes Craven použil všetky hororové pravidlá a obrátil ich na svoju stranu. Podla mňa sa autor snažil len o to, aby opäť našiel cestu zdegradovať hororový žáner a snažil sa presvedčiť divákov o tom, že horor je mŕtvy. To však nie je vôbec pravda, pretože čísla u hororových filmov v kinách ukazujú obrovské zárobky a to ešte o pár dní príde tá najväčšia box office pecka v podobe It. Taktiež je zaujímavý fakt, že všetky tri ním spomenuté Post-Horrory, má na svedomí štúdio A24, takže skôr než o nový subžáner ide o prácu štúdia, ktoré má svoju víziu a do distribúcie posiela filmy, ktoré sa im do ich plánu hodia. Horor It Comes at Night sa mi páčil. Drží si parádnu atmosféru, má silné herecké výkony a to prostredie osamelej chaty uprostred lesa je velkým plusom. Od začiatku ma fascinovala kamera, s ktorou sa tvorcovia nebáli pohrať a nasnímali ukážkové zábery z lesného prostredia. Trochu zamrzí to, že scenár je miestami trochu jednoduchý, ale napriek pomalému tempu, ktoré v hororoch nemusím, som mal pocit, že sa neustále niečo deje. Existujú desiatky lepších hororov s touto témou, ale ten minimalistický a depresívny štýl spolu s opatrne budovaným napätím v It Comes at Night perfektne funguje, takže tento horor určite stojí za pozornosť. + herec z The Thing + herečka z The Purge: Anarchy a Alien: Covenant

• 19.8.2017  09:42
    Quarries (2017)

Šesť žien sa vyberie spolu s turistickou sprievodkyňou do hlbokých lesov, aby na nejaký čas opustili rušný moderný život a našli pokoj v prírode. Ten však v týchto lesoch určite nenájdu, pretože vstúpili na teritórium obývané šialenými lovcami. - Nebolo to až tak zlé, ako som čakal, ale napriek tomu, že ide o môj najoblúbenejší subžáner Hixploitation, ma to príliš nebavilo. Podobné naháňačky s amatérskym zázemím nemám velmi rád. A už vôbec nie tie, ktoré sa ani len nepokúsia o niečo inovatívne. + herec z The Neighbor

• 10.11.2017  07:54
    Replace (2017)

Keď sa Kira (Rebecca Forsythe) jedného rána zobudí, zistí, že sa jej krásna pokožka začína deformovať a rozpadať. Zostane na úplnom dne a ani po návšteve jej doktorky Croberovej (Barbara Crampton) sa jej stav nezlepší. Zhodou náhod Kira objaví spôsob, akým krásnu pokožku získať späť. Ide to tak, že svoju pokožku nahradí pokožkou niekoho iného. Tento moment odštartuje zbesilú túžbu získať späť predošlú krásu za každú cenu. - Už dlho som sa na tento horor tešil kvôli mojej oblúbenej Barbare Crampton, ale to, čo som dostal, ma nehorázne prekvapilo. Je to perfektná alegória, ktorá sa nedá prezradiť, pretože je pointou celého filmu, ale výrazne tu je vidieť, akú má tento žáner silu. Už pri pohlade na profilový obrázok režiséra mi bolo jasné, že v jeho kotrbe to musí hýriť extravagantnými nápadmi. Replace má všetko, čo v béčkových hororoch vyhladávam, a funguje perfektne. Neónový vizuál, temná hudba s hlbokými tónmi, parádne masky a ako špička krásna tvárička hlavnej hrdinky. Záver bol podla mňa zvládnutý špičkovo a nebyť tej nešikovnej a otravnej vedlajšej postavy a niektorých scén, ktoré boli vyložene zbytočné, išiel by som s hodnotením do najvyšších stupňov, pretože to je pre mňa jeden z top hororov, ktoré tento rok vznikli. + Barbara Crampton

• 29.6.2017  12:03

Vojak Chris Redfield pri vykonávaní akcie narazí na muža menom Glenn Arias. Ten je medzinárodne stíhaným zločincom a má byť dovozcom nelegálnych zbraní pre viaceré zločinecké organizácie. Jeho najnovšou zbraňou je Zombie vírus, ktorý je extrémne nebezpečný. Glenn Arias plánuje poslednú akciu, ktorá má zničiť populáciu New Yorku a Chris s jeho tímom odhodlaných bojovníkov je jediný, kto môže tento diabolský plán prekaziť. - Nie som nejako zasvätený do priebehu tejto série a nie som ani velký fanúšik Resident Evil, ale táto časť ma bavila. Animovaných hororov vela nevzniká, takže sa vždy v týchto prípadoch teším, že môžem vidieť niečo menej tradičné. Animácie sú tu slušné, postavy majú príjemné hlasy, akcie je dosť a potešia rôznorodé hry s tématikou Zombie vírusu. Nakazených však bolo na môj vkus málo, čo je zvláštne keď zvážim, že to bolo animované. To finále mi tiež úplne nesedelo k predchádzajúcemu priebehu, ale ubieha to svižne, takže ma to zaujalo.

• 16.4.2018  13:40

Mladé dievča si objedná pizzu z jej zbožňovanej reštaurácie, ale dozvie sa, že kuchár nešťastnou náhodou spadol do pece a zomrel. To ale neznamená, že svoju pizzu dnes večer nedostane. - U tohto hororu som sa dosť pobavil. Je to síce dosť amatérske, ale humor funguje a niektoré scény s naivným dievčaťom v hlavnej úlohe fungujú perfektne. Neviem prečo, ale strašne mi to pripomína Halloweensku atmosféru, takže si to počas tohto sviatku pustím zrejme ešte raz.

• 20.11.2017  13:48
    Ryde (2017)

Aplikácia s názvom Ryde pomáha osobám z Los Angeles prepraviť sa komfortným vozidlom so súkromným šoférom z miesta na miesto. Jednoducho len zadáte polohu, zavoláte Ryde jazdca prostredníctvom aplikácie a zaplatíte. Problémom je to, že nikdy neviete, kto naozaj šoféruje vozidlo, do ktorého ste práve nastúpili. - Vela pozitívnych vecí sa na tomto projekte nájsť nedá, ale počíta sa aspoň to, že to nevyzerá úplne amatérsky ako väčšina hororov z tejto kategórie. Herci sa snažia, ale je vidieť, že na celovečerné snímky ešte nie sú pripravení, rovnako ako režisér, ktorý ich nedokáže viesť tou správnou cestou. Všetko tu je založené len na náhodách a nezmyselných rozhodnutiach postáv, takže to vôbec nefunguje. + herečka z V/H/S: Viral + herec z 2 Lava 2 Lantula!

• 5.3.2017  18:56
    Santa Clarita Diet (TV seriál) (2017)

Rodina Hammondovcov žije pokojným životom v Santa Clarite. Pracovnou náplňou Sheily a Joela je predaj luxusných domov. Ich život sa však kompletne obráti, keď sa Sheila nečakane premení na Zombie. To ich prácu značne komplikuje, pretože má chuť na mäso zákazníkov. Rodina preto musí spojiť sily a postarať sa o to, aby mala matka dostatok potravy bez toho, aby niekto zo Santa Clarity zistil niečo o ich nepríjemnom tajomstve. - Pred pozeraním tohto seriálu som nepočítal s tým, že by tvorcovia v rámci gore ukázali vela, ale v tomto aspekte ma tento seriál príjemne prekvapil. Tvorcovia sa nebáli odviazať a občas sa bolo na čo pozerať. Solídne herecké obsadenie dokáže aj napriek dlhším dialógom vždy príjemne pobaviť, a keď ide do tuhého, tak jednoducho musíte tejto rodine zasiahnutej Zombie vírusom držať palce. Vedlajšie postavy sú tiež naladené na podobnú vlnu, takže ako občasné odlahčenie napätia sú vyhovujúce. Každopádne oceňujem hlavne to, že Netflix nezabúda ani na nové projekty pre milovníkov hororu. + herečka z Scream + herec z The Crazies + herečka z Sharknado 3: Oh Hell No! + herec z Piranha + herec z Halloween + herec z American Horror Story

• 7.3.2019  10:08

Osamelý muž kvôli traumám z detstva upadne do stavu, kedy nedokáže vydržať bez vraždenia. Jeho obeťami sú mladé ženy, ktoré prekvapí pod rúškom noci a následne ich vo svojom byte usmrtí. - Dalo by sa povedať, že ide o pozoruhodný horor, ale dej je až príliš obohraný a divákovi, ktorý videl podobných hororov desiatky, nemá v podstate čo ponúknuť. Pochváliť musím masky, pretože zopár gore scén bolo poriadne intenzívnych, pekné prostredie Prahy, kde sa značná časť filmu natáčala, a aj ústrednú motiváciu hlavnej postavy, ktorá bola spracovaná s prehladom. Celkovo ale film pôsobí nedotiahnuto, čo ma prinútilo zamyslieť sa nad tým, ako velmi je americká hororová indie scéna popredu oproti tej európskej. Ale nevadí, máme tu dosť talentov, ktoré majú na to, aby tento deficit v nadchádzajúcich rokoch vyrovnali, aj keď tento tvůrčí tým sa medzi nich zrejme nezaradí. Rozhodoval som sa medzi silnými dvoma hviezdičkami a slabými troma, ale pokazený záver ma utvrdil v tom horšom hodnotení. + herec z Stung + herečka z Seed 2, German Angst a Skin Creepers

• 22.3.2018  05:44

Po dlhých rokoch je herňa, v ktorej pracuje Oz (Chase Williamson), kvôli nedostatku zákazníkov nútená zatvoriť svoje brány. Oz svoju prácu miluje a je z šéfovho rozhodnutia sklamaný, ale poteší ho aspoň to, že sa zapáčil jednej z posledných zákazníčok. Keď sa s ňou začne zbližovať, začína mať zvláštne vidiny, ktoré začínajú ovplyvňovať jeho život a on upadá stále hlbšie do desivých môr. - Velmi zaujímavý horor a po dlhej dobe niečo, pri čom som bol celú dobu nútený rozmýšlať. Grahama Skippera milujem ako herca a jeho štýl réžie mi tiež sadol. Sequence Break mi dosť pripomínal horory pána Mickeyho Keatinga, v ktorých sa tiež striedajú dlhé zábery s rôznymi fantáziami a predstavami postáv. Herecky sa mi to tiež páčilo, len mi vadilo, že tu je len 5 postáv, z ktorých 3 sú tu len na pár záberov. Taktiež mi nevyhovovalo tempo, pretože je to až neznesitelne pomalé, ale zase to funguje dostatočne na to, aby si to udržalo pozornosť a neupadlo to do nejakej nezaujímavej roviny. Chýbalo aj gore, ale v tomto prípade to pánovi Grahamovi odpustím, za tie hlavy, ktoré v roku 2016 roztrieskal v The Mind's Eye a Beyond the Gates. + Chase Williamson + herečka z Starry Eyes a Southbound

• 7.8.2017  19:41

V piatom pokračovaní série sa musí legendárny Fin Shepard (Ian Ziering) so svojou rodinou opäť postaviť proti žraločiemu tornádu a zachrániť všetko, čo tento prírodný úkaz ešte nedokázal zničiť. Tentokrát však nie sú v ohrození len jeho blízki, ale celý svet. - Piate Sharknado opäť nesklamalo a bavilo ma asi tak, ako to minuloročné. Na štýle sa nič nezmenilo, ale mal som kvôli tým „kráskam“ pocit, že sa v tomto Sharknade objavilo viac silikónu ako žralokov. Prekvapivo mi v tomto diele scény bez slabých digitálnych efektov prišli celkom schopne odohrané. Tvorcovia konečne obohatili scenár a tentokrát sa dostanú žralokom pod zuby aj viaceré dôležité postavy, takže sa konečne dá vidieť aj nejaká zmena a nie len to, že všetci okolo hlavných postáv umierajú a oni vyviaznu bez ujmy. Pridanie intro soundtracku z The Faculty ma presvedčilo o tom, že si tento horor to priemerné hodnotenie zaslúži. Parádna scéna s Dolphom Lundgrenom pekne nabudila a aj keď to pre väčšinu ludí bude znieť smiešne, ja sa na šieste Sharknado naozaj teším. + Tara Reid + Ian Ziering + herečka z Sharknado 4: The 4th Awakens + herečka z Sharknado 3: Oh Hell No! a Agoraphobia + herec z Sharknado 4: The 4th Awakens + herec z American Horror Story + herec z Ava's Possessions

• 28.3.2017  14:54
    Skryté zlo (2017)

Traja kamaráti sa presťahujú z internátu do obyčajného domu, aby sa mohli sústrediť na štúdium. Keď v dome objavujú záhadné znaky a počujú v noci psa, nevenujú tomu pozornosť, ale čím dlhšie v dome zostávajú, tým viac majú pocit, že sa niečo deje. Prídu na to, že sa stali obeťami Bye Bye Mana, ktorý ich zatiahol do drsnej hry plnej halucinácií, utrpenia a smrti. - The Bye Bye Man je ukážkovým príkladom toho, prečo je tento žáner v poslednej dobe tak podceňovaný. To, keď sa minulý týždeň začali kamarátky rozprávať o tom, že do kín ide tento horor a označili Annabelle za perfektný horor, a pritom ani netušia, čo je The Shining, ma úplne dostalo. Nemám slov, ale toto je zrejme Final Destination pre komerčný horor. PG-13 rating, pričom sex medzi tínedžermi zobrazený byť môže, ale krv môže byť v maximálnej miere zobrazená ako škvrna nakreslená temperkami na stene, katastrofálne digitálne efekty a buď falošné lakačky s prehnaným zvukom, alebo radšej žiadne lakačky. Na druhej strane ale musím oceniť talentované herecké obsadenie, hlavne tú slečnu menom Cressida Bonas, ktorá netuším, kde sa zrazu vo filmovej branži objavila, ale bez akýchkolvek predchádzajúcich skúseností to odohrala dobre. Námet bol velmi zaujímavý, ale vďaka už spomínaným zábranám nedosiahol svoj potenciál. Pre tých 7 miliónov z rozpočtu by sa našlo 10 indie projektov, ktoré by si to zaslúžili ovela viac, ale ten, kto do tohto investoval, asi v matematike velmi dobrý nie je. + Doug Jones + herec z Stage Fright a Ouija + herec z Scream Queens + herec z Hush + herečka z Disturbia a Frankenstein

• 28.11.2017  15:21

Päť rokov po desivých udalostiach, pri ktorých piati vychovávatelia zavraždili svoju mladú kolegyňu, sa pätica musí vrátiť do kempu Motega, kde sa všetko odohralo. S vraždou oficiálne nemali nič spoločné, pretože bol obvinený iný člen tábora, ktorý sedí vo väzení. Musia sa vrátiť kvôli tomu, aby zahladili stopy a hlavne odstránili telo zosnulej. Po príchode na miesto zistia, že miesto sa za dlhé roky zmenilo, ale keď v kempe Motega začne vyčíňať bezcitný vrah, je jasné, že nie každý zabudol na udalosti, ktoré sa odohrali pred piatimi rokmi, a všetci účastníci budú musieť za svoje hriechy niesť zodpovednosť. - EVERYBODY IS A SUSPECT!!! Táto veta od Randyho zo Screamu perfektne zhrnie to, ako tento seriál funguje. Mystérium okolo vraha je vybudované výborne a kemp je pre tento Slasher ako stvorený. Vraždy sú extrémne brutálne a miestami ma až prekvapilo, čomu dal Netflix v tomto seriále zelenú, ale na nedostatok gore sa v tomto prípade nedá sťažovať, pretože krv tečie potokmi. Nepríjemné počasie ešte viac umocňuje atmosféru a pocit bezmocnosti. Flashbacky majú v tomto prípade mimoriadne významnú funkciu a práca s nimi bola ideálna, pretože dokázali budovať napätie až do poslednej epizódy, kedy do seba všetko zapadne a všetko vyústi do prekvapivého, aj keď trochu nelogického záveru. Plné hodnotenie nedávam len kvôli tomu, že práca s charaktermi sa mi nezdala byť až taká dobrá, ako ostatné aspekty, ale inak je to plne funkčný Slasher, ktorý vylepšil všetky slabiny z už beztak dobrej prvej série. + herečka z Crimson Peak + herec z Dead of Summer + herec z Crimson Peak + herec z Lake Placid a iZombie + herec z Channel Zero + herečka z Wrong Turn 4 a Wolves + herec z Silent Hill: Revelation

• 28.11.2017  16:54
    Slumber (2017)

Po zážitkoch so spánkovou paralýzou vo svojom detstve nájde Alice (Maggie Q) v tomto obore svoje poslanie a snaží sa pomôcť osobám trpiacim týmto fenoménom. Keď narazí na rodinu Morganovcov, ktorú terorizuje démon, ktorý straší ich syna prostredníctvom paralýzy, zisťuje, že pomôcť im bude nesmierne ťažké. - Táto tematika je pre mňa osobne velmi zaujímavá. V tomto prípade sa tvorcovia až tak nesústredili na nejaké zaujímavé informácie, ale dej ma bavil a spánková paralýza bola podaná zaujímavým štýlom. Strašidelné sekvencie síce príliš nefungujú, ale vďaka neopozeraným hercom v sympatických úlohách sa mi na to pozeralo príjemne. Taktiež tomu pomáhala hudba od pána Ulasa Pakkana, ktorý ma svojou prácou zaujal už u tureckého Baskinu. Som zvedavý, kto sa to tejto témy oprie nabudúce a aký bude jeho výsledok, pretože tento fenomén podla mňa ponúka velmi vela priestoru na spracovanie a vždy si ho rád pozriem v novom príspevku do tohto žánru.

• 10.1.2018  09:50
    Smartass (2017)

Po tom, čo utečie od matky, sa Freddie (Joey King) potuluje po uliciach a stýka sa s rôznymi nedôveryhodnými osobami. Jej nerozvážny životný štýl sa končí vo chvíli, kedy sa dostane do väzenia. Tu sa dlho nezdrží, ale po návrate do ulíc sa ocitne v centre vojny medzi afroamerickými a mexickými gangami. To ale nie je ani zďaleka to najhoršie, čo na osamelé pätnásťročné dievča počas nasledujúcej noci čaká. - Ak nemáte naštudovaný Urban Dictionary, tak sa tomuto oblúkom vyhnite. Ak ale máte radi pouličný život v USA a chcete vidieť zábavu bez štipky logiky, toto je správna volba. Je to síce chaotické, ale ide hlavne o to, že je to zábavné. Je zjavné, že režisérka netušila, kam svojím dielom mieri. Hlavným lákadlom pre mňa bola samozrejme vychádzajúca hororová hviezda Joey King, ktorá tu podáva velmi dobrý výkon a do situácií, v ktorých sa tu ukázala, by som sa určite nechcel dostať. Som velmi zvedavý, ako sa predvedie v prichádzajúcom horore Slender Man, v ktorom bude mať hlavnú úlohu. Tiež chcem vidieť, ako bude fungovať spolupráca medzi ňou a ďalšou velmi talentovanou hororovou nádejou Annalise Basso. Dievčatá mali velké šťastie, že sa ich už v útlom veku uchytili excelentní režiséri James Wan a Mike Flanagan, takže ich budúcnosť v tomto žánri je velmi perspektívna. + herečka z The Conjuring a Wish Upon + herec z Some Kind of Hate, Condemned a Dead of Summer + herečka z American Horror Story: Hotel + herec z The Purge: Anarchy + herec z Zombeavers a It Follows + herec z Larva + herec z The Midnight Meat Train + herec z Sharknado 2: The Second One + herec z The Magicians a Fear the Walking Dead + herec z Open Windows

• 12.12.2017  14:47
    Sněhulák (2017)

Detektív z hlavného mesta Nórska Harry Hole (Michael Fassbender) aj kvôli nedostatku vrážd v meste prepadol alkoholu a prišiel kvôli tomu o svojich blízkych. Jedného dňa dostane úsmevný list, ktorý vyzerá, ako keby ho napísalo dieťa, pretože je podpísaný ako Snehuliak. Keď v okolí mesta začne prichádzať k zmiznutiam a následným úmrtiam a jediné, čo ich spája, je snehuliak postavený na mieste činu, je jasné, že nejde o žiadny vtip a že v meste začal zabíjať zákerný vrah. - Celkom zaujímavý mix hororu s kriminálkou, ale od takejto produkcie som osobne očakával viac. Celé je to situované do velmi príjemného prostredia a záhada okolo vraha a snehuliakov funguje, ale postupne sa to dosť zamotáva a s odhalením a odôvodneniami činov sa určite dalo pracovať lepšie. Michaela Fassbendera som mal v minulosti, keď sa ešte účastnil menej známych hororových projektov, celkom rád, ale v tohtoročnom Alien: Covenant sa mi tým odporným výkonom zhnusil, takže mi v hlavnej úlohe nesedel. Sekundovala mu ale velmi slušná Rebecca Ferguson, ktorá ma tento rok zaujala v Life a tým krikom v závere ukázala, že má v sebe solídny Scream Queen potenciál, takže som ju u hororu opäť rád videl a rád ju uvidím znova. Taktiež potešila prítomnosť Chloë Sevigny a Tobyho Jonesa. Kameraman si zábery na zasnežené prostredie patrične užíval a vznikli z toho parádne scény. V neposlednom rade hudbu robil môj oblúbenec Marco Beltrami, ktorý nikdy nesklame. Napriek mnohým slovám chvály ale toto dielo nejako extra neodporúčam. Mohlo by to byť ovela živšie, kratšie a hororovejšie, pretože režisér už vo svojom žánrovom debute ukázal, že má na poli hororu čo povedať. + herec z Eden Lake, Town Creek a Alien: Covenant + herečka z Life + herečka z #Horror, American Horror Story: Hotel a Antibirth + herec z Dark Skies + herec z The Mist, Tale of Tales a Morgan + herečka z The Neon Demon + herec z When Animals Dream + herec z Regression

• 18.4.2018  06:54
    Stephanie (2017)

Po zmiznutí svojich rodičov žije malá Stephanie (Shree Crooks) v dome sama. Počas dlhých dní sa zabáva a robí všetko, čo jej rodičia počas ich prítomnosti nedovolia. Avšak keď začne noc, všetko sa mení a Stephanie musí dúfať, že sa dokáže skryť pred monštrom, ktoré sa okolo domu pohybuje, a každú noc sa ju snaží chytiť. - Vela som od tohto nečakal, pretože režisér pracoval na nepodarkoch ako Rings alebo The Dark Tower a Blumhouse tomu ani nerobil žiadne promo, takže bolo jasné, že síce poskytli prostriedky, ale s nejakým úspechom vôbec nepočítali. Nanešťastie to bolo ešte horšie než som čakal. Má to 78 minút, ale mal som pocit, že to trvá dlhé hodiny. Nie je tu žiadna poriadna hororová scéna, akurát opozerané šlahanie hercov o steny. Scenár sa tiež nepodaril, pretože to, čo má pôsobiť ako prekvapenie, divák odhalí hneď na začiatku. + Frank Grillo + herečka z American Horror Story: Hotel

• 9.2.2018  13:10
    Still/Born (2017)

Po narodení ich syna je radosť matky Mary (Christie Burke) a otca Jacka (Jesse Moss) len polovičná, pretože sa im mali narodiť dvojčatá. Na sklamanie sa snažia zabudnúť tým, že sa nasťahujú do krásnej lokality plnej príjemných susedov. Mary ale začína mať stále viac pocit, že s ich dieťaťom niečo nie je v poriadku. Nechce poriadne jesť a budí sa uprostred noci, čo pre bábätko nie je nezvyčajné. Nezvyčajné je to, že dieťa má pri sebe vždy neznámu spoločnosť. - Pán Brandon Christensen si pre svoj režijný debut vybral dosť komplikovaný hororový subžáner, ktorý má väčšinu nápadov dávno vyčerpaných, ale jemu sa podarilo priniesť svieži pohlad na túto tematiku. Je zjavné, že sa pohybuje pri správnych luďoch a v tomto prípade mu pomáhal hlavne Colin Minihan, známy z hororového dua The Vicious Brothers, ktorého rukopis je pri niektorých scénach velmi výrazný. Herecké obsadenie je perfektné. Môj oblúbenec Jesse Moss, na ktorého sa tento týždeň každý deň pozerám v Ghost Wars, podal špičkový výkon a spolu s mne neznámou Christie Burke vytvorili pár, ktorý je uveritelný a mal som pocit, že takýchto ludí môžem reálne kedykolvek stretnúť. Hororové scény fungujú v tomto prípade vynikajúco a dokážu vydesiť. Velmi mi imponovala mytológia, s ktorou sa režisér hral. Je trochu škoda, že sa v závere režisér zameral na trochu rozdielne hororové trópy. Vadil mi len dosť rozťahaný úvod, ktorý ale plnil svoju funkciu. V posledných mesiacoch je to pre mňa jeden z najlepších hororových zážitkov. + Jesse Moss + herec z Grave Encounters a Extraterrestrial + herec z It Stains the Sands Red + herec z Extraterrestrial, Turbo Kid a Patient Seven

• 27.10.2017  12:22

Chlapci sa konečne dočkali Halloweenu a môžu konečne celému svetu ukázať svoje kostýmy, na ktorých celý rok pracovali. Medzitým sa šerif Hopper snaží zistiť, čo stojí za zvláštnou chorobou, ktorá napadla miestne polia s tekvicami a Nancy sa podarí prehovoriť Jonathana, aby prišiel na párty. - Konečne je objasnená velká časť nezodpovedaných otázok z konca prvej série. Prišlo aj na velmi vydarené interakcie s novými postavami a celkovo sa tvorcom podarilo vytvoriť velmi vydarenú a autentickú atmosféru Halloweenu. Taktiež je vidieť, že tvorcovia urobili všetko, čo slúbili. Je tu zatial najdesivejšia scéna z celého seriálu a Dustin neustále používa jeho oblúbené slovo Shit, presne tak, ako Dufferovci slubovali pred začiatkom druhej série. + herec z Better Watch Out + herec z Cabin Fever: Patient Zero a Range 15 + herec z It + herec z Life After Beth a The Darkness + herec z The Ring a Cold Moon

• 27.10.2017  10:54

Blíži sa prvé výročie toho, keď sa v malom americkom mestečku Hawkins stratil Will Byers. Mike, Dustin, Lucas a Will však na tieto udalosti rýchlo zabudnú, pretože v Hawkinse sa objavil neznámy hráč, ktorý ich porazil v ich oblúbenej hre a získal nemožné skóre. Kto je tajomný Mad Max? - Trochu som sa obával toho, aký bude prechod z vynikajúcej prvej série do tej druhej, ale toto je absolútna dokonalosť. Zábavné, plné napätia, prekvapení, nepredvídatelné, jednoducho najlepší hororový seriál vôbec. Vyzerá to, že v tomto roku budú v Hawkinse problémy ešte ovela väčšie. And don't worry. She is back. :) + herec z Better Watch Out + herec z Cabin Fever: Patient Zero a Range 15 + herec z It + herec z Life After Beth a The Darkness + herec z The Ring a Cold Moon

• 27.10.2017  19:04

Rok po tom, čo Will Byers zmizol, sa chlapci chystajú poriadne osláviť Halloween. Mike ešte stále smúti za Eleven a počíta každý deň kedy nie sú spolu. Chlapci tiež dostanú novú spolužiačku, ktorá by sa k nim do partie hodila. Mohlo by sa zdať, že mestečko sa so všetkými katastrofami konečne vysporiadalo, ale keď šerif Hopper dostane správu o tom, že polia miestnych farmárov začínajú byť devastované neznámym vírusom, je jasné, že Hawkins nebude pokojným miestom ani počas tohto roka. - Najprv by som rád poukázal na zmenu, ktorú tento seriál začal na hororovej scéne. Aj keď to ešte nie je tak dobre vidieť, tento seriál je v mojich očiach začiatkom hororovej revolúcie. Bratia Dufferovci vytvorili niečo, čo postupne prestransformuje tento žáner a obnoví všetky jeho hodnoty a dôkazom je hneď prvý projekt, ktorý sa uberal podobným smerom, ako tento seriál. Samozrejme hovorím o It, ktorého úspech sa nedá poprieť, pretože čísla nikdy neklamú. To, že tržby It prekonali druhý The Exorcist o takmer 100 miliónov, hovorí samé za seba. Prečo to sem píšem? Pretože tu je podla mňa obrovská spojitosť medzi týmto seriálom a spomínaným úspešným hororom. Jednoducho v roku 2016 Dufferovci uviedli na svetlo sveta ich excelentný seriál, ktorým naladili hororových divákov a aj ludí, ktorí normálne tento žáner nevyhladávajú, na túto strašidelnú vlnu 80's, a ak niekto tvrdí, že Stranger Things ani It nie sú hororom, tak je úplne mimo, pretože horory tohto typu majú v žánri siahodlhú históriu a Dufferovci so Shawnom Levym sa trafili presne do tej atmosféry, ktorá sršala z týchto hororov, v ktorých mali hlavnú úlohu detskí hrdinovia. Velkou výhodou seriálu je to, že postavy žijú ozajstný život. Ten stereotyp moderných hororov, v ktorých sa rodina nasťahuje do niekolkomiliónovej vily, jej členovia nemajú reálny život, prácu ani školu a len celé dni sedia doma a čakajú na to, kedy na nich vybehne nejaký duch, je tu úplne vymazaný a všetky postavy, či už deti alebo dospelí, naozaj prežívajú každodenné starosti obyčajných ludí, len k tomu majú pridanú skorumpovanú spoločnosť Hawkins Lab neďaleko ich mestečka. Ďalším faktorom, ktorý stojí za úspechom tohto seriálu, je neopozeranosť. Ako spomenul producent tohto seriálu Dan Cohen počas interview v Bielom Dome, hneď po tom, ako (ne)slušne vytrhol mikrofón z ruky Millie Bobby Brown. Tento seriál je originálny. Všetci z toho cítime filmy, ktoré slúžili ako inšpirácia, ale nikdy sme nič podobné nevideli. Trh je samý remake a sequel a Stranger Things sú dôkazom, že ešte stále sa dá vytvoriť niečo, čo tu predtým nebolo. Tento seriál je pre mňa osobne ultimátnou definíciou slova katarzia. Ešte nikdy som u žiadneho hororu, či už vo filmovej alebo seriálovej podobe, nemal také pocity, ako pri tejto dokonalosti. Druhá séria pokračuje v trende, ktorý nastavila tá prvá a Hawkins sa opäť stane miestom teroru. Noah Schnapp konečne dostáva poriadny priestor a velmi ma jeho výkony potešili, pretože som si ho oblúbil asi najviac zo všetkých a má podla mňa zo všetkých detí najväčší herecký potenciál. Po tom, čo predvádzal v posledných epizódach, ho nutne musím vidieť v nejakom horore zameranom na exorcizmus, pretože okrem Lindy Blair som nič podobné u dieťaťa nevidel. Ostatné herecké obsadenie hrá rovnako špičkovo a aj Winona Ryder je v tejto sérii konečne uveritelná. V neposlednom rade dúfam, že v budúcnosti dostane viac priestoru aj Lucasova sestra, pretože už dlho som nevidel zábavnejší charakter. Technicky je to opäť na najvyššej úrovni, akú má momentálne televízna produkcia. Jediné, čo by som vytkol, je to, že tvorcovia prešli z pôvodného 50% CGI + 50% practical efektov na takmer 100% CGI, čo je vzhladom k výzoru monštier v druhej sérii pochopitelné, ale do osemdesiatych rokov by sa praktické efekty hodili omnoho viac. K hudbe nie je treba nič dodávať, pretože to je čistý raj a zapísal som celú stranu s časmi soundtrackov. Už sa nemôžem dočkať toho, keď to vyjde na vinyloch. S finále som velmi spokojný a aj keď na ďalšiu sériu nenabudí tak intenzívne, ako tá predchádzajúca, bolo poskytnutých mnoho dôležitých informácií a dočkal som sa mnohých zakončení, ktoré som si želal. Ak to mám zhrnúť na záver, tak toto je podla mňa naozaj najlepší hororový seriál, aký kedy vznikol. Myslím si, že podobným smerom sa po tomto obrovskom úspechu bude vydávať čím ďalej tým viac tvorcov a som velmi zvedavý, kam sa tento seriál posunie ďalej. Už takto to dotiahol extrémne ďaleko. Dokonca až tak ďaleko, že sa jeden z najlepších kulturistov na svete vykašlal na najväčšiu kulturistickú súťaž na svete a išiel si radšej zahrať do Stranger Things. + herec z Better Watch Out + herec z Cabin Fever: Patient Zero a Range 15 + herec z It + herec z Life After Beth a The Darkness + herec z The Ring a Cold Moon + herec z The Crazies

• 5.3.2018  14:52
    Superstition (TV seriál) (2017)

V americkom mestečku La Rochelle je za najpozoruhodnejší objekt považovaná rezidencia Hastingsovcov, ktorá v sebe ukrýva márnicu a pohrebný ústav. Toto miesto je zdrojom mnohých legiend a Hastingsovci sú považovaní za miestnych čudákov. Nikto v meste netuší, že rodina v skutočnosti chráni občanov pred temnými silami a démonmi, ktorí v poslednej dobe prichádzajú vo väčších počtoch, ako v minulosti. - Tento seriál je hrozne nepodarený. Prvých 6 epizód je úplne najpodradnejšia TV inscenácia, ktorá nedosahuje ani úrovne slabých céčkových hororov a absolútne postráda nejakú logickú štruktúru. V druhej polovici sa to o trošku zlepší, pretože sú pridané viaceré zaujímavé hororové témy. Objaví sa prekliata bábika, Jinn, časová smyčka (s pekným odkazom na aktuálny Happy Death Day) a posadnutie. A to všetko len na to, aby to v poslednej epizóde tvorcovia zabili záverom ako z nejakej rozprávky pre deti. Tých 12 epizód je extra prehnaných a dúfam, že namiesto druhej série tohto seriálu radšej Syfy pridá rozpočet výbornému Blood Drive. + herec z The Devil's Rejects + herec z Tragedy Girls

• 30.10.2017  09:25
    Talon Falls (2017)

Partia kamarátov z Nashvillu sa vyberie na výlet do Kentucky. Keďže nemajú presný plán, rozhodnú sa počúvnuť radu miestneho človeka a vyberú sa do strašidelného domu Talon Falls. Tam na nich v atrakciách čakajú šialení zabijaci, ktorí však svoje remeslo berú možno až prehnane vážne. - Je ťažké uveriť, že v roku 2017 ešte stále môže vzniknúť horor, v ktorom postavy poslúchnu radu podivného pumpára a vyberú sa na miesto, o ktorom im povedal. Celkom ma to napriek tomu amatérskemu spracovaniu bavilo. Zo začiatku som mal pocit, ako keby som sa pozeral na nejaký Snuff, ale postupom času sa to už len zlepšovalo a vďaka zaujímavému prostrediu, pekným maskám a celkom snaživým hercom z toho nakoniec mám celkom dobrý pocit. Pomáha tomu aj velmi krátka stopáž, vďaka ktorej to má rýchly spád. Najviac ma na celom horore zaujal názov mesta Goreville. To je asi najhororovejší názov mesta, aký som kedy počul.

• 30.6.2018  13:54
    Tarnation (2017)

Najhorší deň v živote Oscar sa konečne začne zlepšovať, keď dostane ponuku na výlet do opustenej chaty uprostred lesov, kde by sa mohla aspoň trochu upokojiť. Netuší, že v lesoch okolo mestečka Tarnation sa potuluje démonický jednorožec, ktorý si pre Oscar a jej kamarátov pripravil nepríjemné prekvapenie. - Vela som po predchádzajúcej skúsenosti s tvorbou tohto režiséra nečakal, ale v mojich očiach ide oproti jeho minulému hororu o mierny krok dozadu. Z Sheborg Massacre si síce pamätám po štyroch mesiacoch asi len jednu zábavnú scénu, ale tu už pár minút po dopozeraní pomaly neviem, o čom to bolo. Pre tento tím z Austrálie by podla mňa vôbec nebol zlou volbou Kickstarter alebo podobný projekt, pretože ich nápady sú netradičné a mne osobne ich humor a situovanie príbehu tiež sedí, ale ten nedostatok prostriedkov je tak výrazný, že sa to dá pozerať len s ťažkosťami. Ale je to z Austrálie, takže by bol v mojom prípade hriech nepozrieť si to, keďže ide o krajinu, ktorá prebudila celú moju hororovú závislosť. + herečka z Sheborg Massacre

• 12.4.2019  19:38
    Telos (2017)

Mladý muž nájde tajomný artefakt, ktorý mu dokáže splniť všetky jeho želania, ale rozhodne to nebude zadarmo. - Hororovo dosť vyčerpaný námet, čo v tomto prípade až tak nevadí, keďže ide o prvý a zároveň krátkometrážny horor režiséra. Maska monštra je pekná, ale nie je tu nejaká výraznejšia myšlienka. Pozrel by som si aj ďalší film s touto kreatúrou, ale mohol by byť dlhší a povedať viac.

• 8.10.2017  14:21
    Temná věž (2017)

Po smrti svojho otca začne mať malý chlapec zvláštne sny o dvoch mužoch, ktorí proti sebe bojujú. Jeden z nich je muž držiaci neustále zbraň, ktorý chce pomstiť smrť svojho otca. Druhý je zákerným mužom v čiernom, ktorý pácha zlo a jeho úlohou je zničiť Temnú vežu. Chlapec sa odrazu stane súčasťou ich súboja a je jednou z posledných nádejí na zastavenie krutého zla. - Kingove predlohy tento rok absolútne kralujú hororovému žánru a dokonca aj tento kúsok ma pozitívne prekvapil. Celé to je dynamické, má to mnoho zaujímavých nápadov, a aj keď sú tie žánre až príliš prekombinované, bavilo ma pozerať sa na to. S hodnotením by som ale šiel vyššie len v tom prípade, ak by to bolo viac hororové, ale keďže to ako väčšinu kinohororov posledných rokov vytvorili ludia, ktorí nemajú so žánrom nič spoločné, ani sa nedivím tomu, že to v tejto oblasti bolo slabé. + herečka z The Neon Demon + herec z Dead Rising a Dead Rising: Endgame + herec z It + herec z The Cabin in the Woods a Bloodsucking Bastards + herec z Blood Drive

• 9.9.2017  11:24
    Temple (2017)

Trojica Američanov sa vyberie kvôli štúdiu kultúry do Japonska. Čírou náhodou sa dozvedia o tajuplnom chráme, ktorý bol v minulosti dejiskom mnohých zvláštnych udalostí a miestni obyvatelia sa mu vyhýbajú. Záhadný chrám ich napriek tomu láka a vyberú sa ho navštíviť. V chráme ich čakajú namiesto kultúrnych zážitkov desivé udalosti. - Nedá sa poprieť, že tá exotika v tomto prípade láka, ale režijne a scenáristicky je to tak slabé, že je to len zbytočne zničený fajnový námet. V závere sa to tvorcovia snažia zachraňovať tými najopozeranejšími zvratmi v tomto žánri, čo im ale vôbec nevychádza. Našťastie sa to vďaka krátkej stopáži dá zniesť a nedá sa ani povedať, že by to bola strata času, ale je to vhodné skôr pre menej skúsených fanúšikov žánru. Ale v podstate ani nie, pretože ich to od top žánru skôr odradí, ako nabudí k pozeraniu ďalších hororov. + herec z Final Girl

• 27.3.2018  09:55
    Terrifier (2017)

Počas Halloweenskej noci dostane polícia oznámenie o tom, že istý muž v obleku klauna zavraždil dve osoby. Zdá sa, že ide o žart, ale v skutočnosti sa v meste prebudil vraždiaci klaun s menom Art, ktorý je pripravený zničiť každého, kto sa mu postaví do cesty. - Dosť zábavný horor, ktorého release date bol naťahovaný ako keby malo ísť o záležitosť, ktorá zborí celú hororovú scénu. Záporák nemá takmer žiadny charakter a naviac je nemý, ale zase je to celé vynahradené tým, že je brutálny a so svojimi obeťami sa rád zahráva. Krvi a gore je tu dosť a budova, v ktorej sa najväčšia časť odohráva, je dostatočne strašidelná. Je tu strašne vela klasických hororových stereotypov, čo mi v tomto prípade imponuje, pretože už ten old school vizuál ukazuje, že tvorcovia chceli potešiť hlavne fanúšikov béčkových hororov a mne radosť rozhodne urobili. + herečka z The Bye Bye Man

• 14.10.2017  05:45

Aj keď väčšina detí v jeho veku už dávno môže zostať doma sama, Cole (Judah Lewis) má ešte stále babysitterku. A to nie len tak nejakú. Jeho babysitterka Bee (Samara Weaving) je jeho najlepšou kamarátkou a ako jediná ho dokáže vnímať takého, akým naozaj je. Ale keď sa Cole rozhodne, že v jednu noc nepôjde spať a zistí, čo sa v dome deje počas dlhých nocí, začne sa preňho najhoršia nočná mora. - Netflix v posledných týždňoch v hororovej oblasti boduje a všetko vyvrcholí už o dva týždne najväčšou hororovou udalosťou roka. The Babysitter sa vydaril parádne. Scenáristicky to je velmi zábavné a nápadité, a keď mám pravdu povedať, pán Brian Duffield by si v hororovom žánri, ktorý si neustále vyžaduje niečo inovatívne, určite urobil dobré meno. Prekvapilo ma aj to, aké krvavé to bolo a kolko extrémnych úmrtí sa tu objavilo. Herci zahrali perfektne (Bella Thorne no comment, obviously) a na deťoch je vidieť, že majú talent a v budúcnosti o nich ešte budeme počuť. Tiež sa mi páčilo pokrytie témy šikany, pretože v týchto sociálnych otázkach má tento žáner obrovskú silu. Na záver už len jediná otázka. Prečo bol ten idiot stále bez trička? + herečka z Scream, Boo! A Madea Halloween a Amityville: The Awakening + herečka z The Midnight Meat Train a 7500 + herečka z Ash vs Evil Dead + herečka z Mockingbird, Hidden a Lights Out + herec z Meet the Blacks

1 7 8 9 10 11 12 13 18 27 35