• Krátkometrážní

The Redwood Massacre (2014)

Už druhý horor v tomto týždni, ktorému som dal také hodnotenie ako ešte nikto. Horory z VB velmi nemusím, ale tento sa mi páčil. Pekný lesík, strašidelná historka a opustená farma plná nástrojov na mučenie vytvorili pre mňa peknú atmosféru. Vo filme je obrovské množstvo krvi, čo je len dobre. Velmi sa mi páčil vrah, ktorý v celom filme nepovedal ani slovo a taktiež mal pekný kostým. Masku mal podobnú, aká bola v mojej srdcovke The Town, that Dreaded Sundown, takže nemám čo vytýkať. Taktiež bol úplne nelútostný a s nikým sa nemaznal. Najhoršou vecou na tomto filme sú ostatné postavy a celé obsadenie. Absolútne nesympatické postavy a nepekné dievčatá. Tá jedna, ktorá stála aspoň trochu za to, zomrela na stole ako prvá, takže to bol fakt mínus.

Ju-on: Owari no hajimari (2014)

Tretia ducharina z Ázie roku 2014, ktorú som pozeral a rozhodne najslabšia. Lakačky na mňa vôbec nepôsobili a boli velmi málo efektívne. Velmi sa mi páčila atmosféra v strašidelnom dome, v ktorom bolo zvláštne ticho a bol velmi rozlahlý, takže to vytvorilo parádne prostredie. Záver bol do polovice úplne parádny, ale to zobudenie zo sna ma velmi sklamalo. Neznášam, keď sa celý horor niečo deje a hlavná postava sa na konci zobudí.

Svatý Mikuláš (2014)

Zoberiem to od začiatku. Dať pred FF film krátke video, na ktorom sa v podstate nič nestalo, bolo dosť nesprávne. Scény s bitkou alebo sexom sú na začiatku FF filmu takmer vždy, takže to bolo v poriadku, aj keď to bolo nezáživné. Krátke zoznámenie s postavami bolo aspoň teda pre mňa dostačujúce. Prehliadnutie budovy na začiatku pomocou baterky sa mi tiež páčilo. Potom už začalo strašenie a tam bolo zopár scén, ktoré som vážne nechápal. Tak najprv niekto zmizne, potom je zrazu pri nich, potom už tam zase nieje. Pripadalo mi to dosť zmätené. Taktiež velká chyba ako v FF Nightlight. Ako môže niekoho napadnúť ísť spať, keď ho strašia duchovia a niekolko kamarátov sa stratilo? Ráno sa zobudia a idú ich hladať, ako keby sa nič nestalo. Scéna s lietajúcimi objektami sa tam taktiež nehodila. Masky boli v pohode a aj tá vražda, pri ktorej bola kamera na zemi bola v poriadku, pretože tam bolo aspoň trochu krvi. Velkou chybou bola hudba počas tejto vraždy. Keďže mi prídu nadávky v po česky velmi vtipné tak aj to ma pobavilo. Celkový dojem je taký lahký podpriemer. Ale určite to nezaradím do najhorších hororov, ktoré som videl. Samozrejme mám velkú radosť, že sa tu niekto o také niečo pokúša a pánovi režisérovi do budúcnosti želám všetko najlepšie, pretože toto na začiatok nieje až také zlé.

Stage Fright (2014)

Som jediný, kto dáva tomuto filmu 5*. Aj keď to je asi najslabšia 5*, akú som kedy dal. Je to hlavne preto, že hodnotím horor a nie muzikál. Celkovo ma film velmi bavil. Vraždy sa mi páčili, hlavne deep throat nožom. Herečka sa mi tiež strašne páčila. Tej hororovej zložke nemám čo vytknúť. + herečka z House at the end of the street + herec z Ouija

Temné léto (2015)

Chalan dostane trest domáceho väzenia a začne ho strašiť duch dievčaťa, ktorej smrť spôsobil. Kamaráti mu sprvu neveria, ale pri seanse zistia, že má pravdu. Snažia sa nájsť veci o mŕtvej babe a narazia na veci, ktoré skrývala. Páčil sa mi štýl domáceho väzenia, aj keď mi chýbala zábava ako v Disturbii alebo Housebound. Potešil ma použitý cyber priestor vo filme, ktorý mám v hororoch velmi rád. Tiež sa mi páčil záver. + herec z It Follows a Dead Silence + herec z Clown

Pomsta je má (2015)

Žene sa podarí oslobodiť zo zajatia, ale je uprostred pustiny, tak nemá ako odísť. Prehladá dom a nájde fotky ďalších žien. Dá väznitela na vodítko a ide ich zachrániť. Ženy ale niesú jej podobné, a tak nastanú problémy. Film má dosť predvídatelný záver, ale taktiež je tu pár zaujímavých zvratov, takže u mňa lepší priemer.

Sonnyeogwidam (2014)

Chlapec má schopnosť vidieť duchov, kvôli čomu má odmalička problémy. Keď sa presťahuje do nového mesta, skamaráti sa v škole s novým duchom. Postupne odhaluje tajomstvá miestneho ducha a zistí, že dievča terorizovali spolužiaci. Duch sa chce pomstiť, a tak začne vraždiť ludí, ktorí mu ubližovali. Tento horor na mňa fakt zapôsobil, pretože je to len tretí horor z Ázie, ktorý som videl. Lakačky pôsobia tak ako majú a dej je taktiež pôsobivý. Možno je to tým, že tento typ hororov nemám opozeraný, a tak ma dostalo aj to, čo je pre iných už ohrané.

The Device (2014)

Sestry sa po dlhej dobe stretnú a vyrazia na chatu. Pri jazere nájdu trosky a čiernu gulu. Začnú mať divné sny a nočné mory, tak sa vrátia do mesta. Tam tieto veci pokračujú a manžela jednej z nich začne gula ovládať. Vyjde najavo, že v žene je decko mimozemšťanov, ktorí sa chystajú prísť si ho zobrať. Myslím, že to mohlo byť ovela lepšie, keby tam bolo viac alienov a častejšie. Predsa len ten mimozemšťan nevyzeral zle ale pozerať sa len na jedného a len 3 minúty z celého filmu je fakt málo.

Blood Shed (2014)

Blood Shed bol jedným z posledných hororov roku 2014, ktoré som nevidel. Vedel som, že je na ČSFD čierny, a tak som od neho vela neočakával. Nakoniec ničím neprekvapil, ale vytiahol som ho z čiernej do modrej. Mrzí ma hlavne priestor, ktorý film dostatočne nevyužil. 4000 miestností s neznámym obsahom znie velmi dobre, takže je to škoda. Jeden z najslabších hororov roku 2014. + herečka zo Smiley

Goal of the Dead (2014)

Keď som videl, že film má stopáž viac ako 2 hodiny očakával som, že to bude len zbytočne natiahnutá Zombie komédia. Medzi dvomi malomestami panuje futbalová rivalita, a tak sa jeden z hráčov rozhodne použiť zakázané látky. Látka má ale neočakávané účinky a tak sa na ihrisku strhne peklo. Všetci sa začnú doslova ogrcávať bielou tekutinou a nastane obrovská panika. Malej skupine sa podarí uniknúť a tak sa snažia prežiť. Zaujali ma hlavne sympatické a vtipné postavy, hlavne traja bratia z Azie. Taktiež chválim rozdelenie na 2 časti.