Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Oproti předchozím dvěma dílům nehorázný, ukecaný, patetizující shit bez nadhledu s příšernou režíí adebilním scénářem. Sly, to ses teda vyznamenal.

Román pro muže (2010)

Nehorázna filmářská a scénáristická sračka, příšernost nového tisíciletí, bez špetky soudnosti podle nabubřelého grafomana Míši Viewegha. Nemohl by tomu volovi někdo vysvětlit, že film, respektive scénář, není to stejné co kniha?

Generál Custer (1967)

Ideologická oslava jednoho z největších idiotů v americké armádě. Americká propaganda si s tou socialistickou neměla co vytýkat a oslava vraha Custera to jen dokazuje. ... Kurde tady nezůstal z historie kámen na kameni. .... tenhle kretén chtěl být prezidentem USA ....

Na hraně temnoty (2010)

Zajímavé téma, celkem slušné natočení a totálně příšerné dialogy; ve výsledku impotentní mišmaš.

Havran (2012)

Zajímavý námět zabil konvenční a prakticky ničím nezajímavý scénář, potažmo narativ. Celý film funguje pouze díky místy docela zdařile budované atmosféře. ... Škoda nevyužitého potenciálu, které poeovské téma nabízelo.

Rivalové (2013)

Po dokoukání Rivalů jsem byl rozpačitý a tento koment píšu až po dni, kdy se mi rozleželo dílko v hlavě a zodpověděl jsem si několik otázek.Tak za prvé: Jsou Rivalové filmem o F 1? Dovolím si tvrdit, že nejsou. A než mě všichni sežerete, byl bych rád, kdybych svůj postoj mohl vysvětlit. Při pohledu na plakáty a videa dostane recipient představu, že uvidí film o souboji dvou závodních jezdců na asfaltu motodromu. Nalezne jej? Je to tak 50/50. Hlavní hrdinové (Lauda a Hunt) jsou nám představeni jako typičtí Holywoodští hrdinové, nejlepší z nejlepších (to by asi nevadilo), jenže tato typologie naráží na jejich rozpolcené pojetí ve scénáři. Vlastnímu závodění, nebo jejich přístupu k samotnému průběhu závodu, není věnován velký prostro, daleko víc je scénář zaměřen na jako by mediální rozměr jejich vztahu, máme se rádi/nemáme, ta seš blbec/ty seš kokot, ukázanej fakáč nebo kurvování na tiskovce atp. Když dojde na vlastní závod, vidíme "pouze" bouračky a několik předjetí. Jednotlivé individuální přípravy jsou načrtnuty a představeny krátce a doslovně (Hunt si v mysli projíždí před závodem jiný závodní okruh!!!, Lauda si prochází trať, atp.). Přičemž doba po Nurburlingu by pro dobrého scénáristu a režiséra představovala perfektní materiál na dokonalé drama, v kterém musí závodník bojovat sám se sebou, a nebude divákovi ukázaný pouze trpící Lauda, jak si nasazuje přilbu, nebo jak mu mění obvazy, či Hunt fackující noináře (to je metamorfóza). Tohle je prostě povrchní kýč. Co k samotným závodům? Vypadají pěkně, aspoň jejich vizuál, zbytek stojí za prd. Aj Slyovy Formule je měly lépe zvládnuté a to nemluvím o milnících jako je Le Mans či Grand Prix. A jen tak na okraj, ten kdo obdivuje Rivaly, ať si zkusí pustit úvodní start z Le Mans. Ten zvuk, rachot, nebo pro jiného symfonická melodie, jsou nesrovnatelné. Tři hvězdu dávám ani nevím proč, snad proto, že jsem to dokoukal a nebyl nasranej. ........................... Po opětovném shlédnutí Grand Prix mění na dvě hvězdy. Zcela nesrovnatelné.

Generál Patton (2009) (seriál)

Patton jde ruku v ruce se současným trendem amerických (pseudo) historických dokuemntů. Chybí zde většina kontroverzních prohlášení a rozhodnutí a halvně odstup. V rámci signifikace byl pod patronací armády USA (jak jinak,, že; ještě aby na sebe americké zelené mozky kydaly špínu) vytvořen mistrný mýtus, plochý nevyvážen a neucelený informační objekt. Co by na to řekl barths.

Lincoln (2012)

Odporný, jednostranný, lživý a zjednodušující ideologický patos, kastrující důvod války na problematiku černých mužů. Být rasista, šovinista, neznalec, jiný kulturní vyvrhel, napsal bych negrů, ale za to by mě mohli z ČSFD taky vyhodit. Pokud se někdo zajímá o problematiku Války za nezávislost (respektive občanské války v USA), doporučuji knihu Země krví zbrocená od Jiřího Hutečky (asi nejlepší tuzemská práce k tématu) s poměrně detailním popisem celé škály faktorů, vedoucích k válečnému konfliktu.