Bitva u Kurska (2003)

Skvělý, moderní a netradiční dokument;objevný některými svědectví.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Původně jsem chtěl dát 4, ale proč nepřivřít oči? Po narativně katastrofálním a pro vývoj postav zbytečném Fénixově řádu přišel střízlivý Princ dvojí krve, který nabízí věrohodnou psychologii postav, celkem uzavřené dějové linie a zajímavý posun Snape, jak jen to s ním autoři v 7. díle zakončí?

Panství (1999)

Bestiálně špatné. Dialogy na hovno, herci na hovno, děj na hovno. Z vyjmenovaných hoven je jasné, že se budete řezat smíchy (Ps. - Nevěřím, že druhá půle filmu byla míněna vážně.). // A pak je tady ještě jedna možnost: jedná se o dokonalou paradii žánru...

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Smoljak se Svěrákem byli duo géniů. Každý jinak. Svěrák humorem chytlavým a Smoljak promyšleným. V českém nebi je přeci jen lepší Smoljakovo podání, myslím tím to komornější, úsměvné, čimž tím více vážné. Uvědomuje si nejednoznačnost, relativitu události v dějinách. Svěrák dělá z hry chyrou frašku, naopak Smoljak dílo k zamyšlení.

Tichá bolest (1990)

Rudolf Hrušinský byl vínem. Kam se hrabe Kopfrkingl a ostatní role v šedesátých a sedmdesátých letech. Vidět starého, umírajícího a moudrého (ano, moudrého a ne rozumného ani chytrého, muže který předsmrtí pochopil a zesmutněl) děda bez ideálů syna, s poslední naději ve vnukovi je existenční zážitek. Bravo Mistře, snad se v českém nebi setkáme.

Velká ryba (2003)

Cosi tomu chybí, jinak jen kvituji, že se jedná o krásný film.

Barbie z Labutího jezera (2003)

Stejně jak u Diamantového zámku by se našla šmouha či stín ale nač být hnidopich. Labutí jezero s ohromující Barbie stojí na nevídané symbióze nesmrtelné hudby s až naturalistickou psychologií postav. Bravo Owene Hurley, jen tak dál

Zabiják (2003)

Cesta do hlubiny mstitelovy duše. To je drámo, ta dilemata. Bravo Stevene, jen tak dál. Ed Wood comeback.

Pokání (1984)

Totalita, ideologie, lež s atributem pravdy. Zdrcující freska o tyranovi (tyranech), zaslepenosti a okamžiku kdy svoboda a individualita je pasována do role největšího zla.

Mistr a Markétka (2005) (seriál)

Ano, je to televizní adaptace, tak co tady kurva řešíte. Takhle má vypadat věrně filmově zpracované literární dílo. Tvůrcům skládám hold mňau.