• Krátkometrážní

Rivalové (2013)

Mám ráda životopisné filmy, tento mě však svým ztvárněním vůbec nezaujal. Chyběla mi pořádná dávka napětí a nečekané akce. Scény z osobního života Hunta taky moc nepřidaly. Celé to bylo takové rozvláklé. Výsledek tedy spíž nic než moc, čímž ale samozřejmě netvrdím, že pro někoho nemůžou být Rivalové skvělý film připomínající závodní legendu.

Řehtačky (2013) (studentský film)

Nápad hezký, i když zuby byly až moc drastické. Kamera místy fajn a jinde působí jak z mobilu (záběr na pumpu). Celkově by chtěly všechny složky ještě dotáhnout - pohádka je jeden z nejtěžších žánrů.

Stážisti (2013)

Klasická americká blbost. Spoustu sprostých narážek, v hlavní roli podivíni (outsideři, navíc o generaci starší oproti ostatním studentům) versus "pan dokonalý" záporák, nějaká ta love story a nakonec hvězdný happy end pro všechny. Čekala jsem, že bude více ukázáno z prostředí Googlu a technologií (když už je celý film jako taková reklama), místo toho jsem viděla dva vulgární podivíny, kteří se z nuly staly úžasnými skrze rádoby motivační kecy. Děj shrnu asi takto: Vyhozeni z práce. Nalezení místa snů. Velmi těsné přijetí na stáž. Poukázání na naprostou neschopnost hlavních postav a postupné "nečekané" zlepšování výkonů v různých úkolech. Oproti tomu nafoukanému záporákovi se život vyvíjí opačně. Závěrečný "napínavý" souboj opět nečekaně vyžaduje schopnosti a talent, které snad jako jediný hl. hrdinové mají. Nakonec excelují, získají práci a společně se svým týmem, ve kterém se všichni troubové stanou lepšími a úspěšnějšími, se těší té nejlepší možné budoucnosti. Shrnuto, podtrženo - blbost, ztracený čas nad předokládaným dějem. Podprůměr.

Velký Gatsby (2013)

Velká paráda, ale celé to působí hrozně uměle. Honičky v autech působí hrozně nerealisticky, stejně tak akční scény. Celý příběh je hrozně plochý, jednání Gatsbyho je rozporupolné a moderní podkresová hudba včetně vokálů se místy do filmu vůbec nehodí, působí hrozně na sílu. Takový cukrík.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Atmosféra filmu, především po kamerové stránce je výborná. Střihy, nápadité záběry od statických přes dynamické - bomba. Herecký výkon Bena Stillera dobrý. Co však sráží mé hodnocení je scénář. Ano myšlenka vyjít ze své komfotní zóny a zažít nečekané věci, aby se člověk vrátil zpět a zjistil, že to za čím se celou dobou hnal, je vlastně on sám, je super. Bohužel celý děj je takový vleklý, především první polovina. Hlavní hrdina se žene za fotografií pořízenou člověkem, o kterém zpočátku vůbec nevíme, že by měl být nějak podstatný. Celkově scénář úplně nesedí, je příliš jednoduchý, což sráží celkový dojem a myšlenku. Po shlédnutí ale přeci jen převažuje pozitivně motivační dojem. Jako oddychovka fajn.

Zbav se svých miláčků (2013)

Beatníci - Ginsberg, Kerouac, Burroughs. Drogy, homosexualita, rebélie proti systému a experimentování všeho druhu. Průměrný film, ale super pomůcka, jak si zapamatovat toto období k maturitě. Ve filmu mě také zaujala střihová sekvence v baru, kdy byly dynamické prostřihy na hud. nástroje a zpěvačku a zpět na obličeje lidí, kteří koverzovali, čímž, s pomocí hudby, scéna gradovala.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jedním slovem NUDA. Dokoukat film do konce jsem byla schopná jen s častým přetáčením. Scenérie může být hezká, kostýmy promakané a prostředí vymodelované do detailu, ale film stojí na scénáři, na ději a to Hobitovi bohužel schází. Je to celé o ničem. Už když počáteční scéna z hostinou trvala 30 minut, říkala jsem si, že tohle nebude film pro mě. Nejradši bych to sestřihla tak na půlku a ještě nakombinovala s dalšími díly. Po dlouhé době jsem taky sledovala film (bohužel) s českým dabingem. Spíš než velkolepě to vyznělo jako parodie. A nejvíce mě dostávalo, že kdykoli se objevil nějaký nový předmět, tak postavy hned začaly: "Jo, to je tohlecto od támhletoho, co to našel támhle." - Krkolomné popisy, které vše jen zesložiťovaly a přitom neměly žádný zásadní význam → parodie. Možná by to bylo úspěšnější jako výpravný seriál než jako tři 3h filmy.

Hunger Games (2012)

Vezmu to stručně: Děj předpokládaný od začátku do konce. U hlavní hrdinky si nemohu pomoci, ale přišla mi velmi nesympatická. Kamera nic moc, hodně mihotavá. Některé scény jsou přespříliš drastické. Nápad s "arénou smrti" je zajímavý, ale v tomhle provedení ztratil potenciál. Reality show, ve které mohou tvůrci ovlivňovat vše, trochu o ničem. "Diváci" mi připomínali postavičky z Karlíka a továrny na čokoládu, místy zas kreatury z Alenky v říši divů. Slabé - zhlédnout další díly mě opravdu neláká.

Marinka (2012) (amatérský film)

Celkem dobře natočené, ale děj je hrozně vleklý a nudný.

Méďa (2012)

Stupidní pokleslý humor, americká love story plná klišé... animace médi skvělá, ale sama o sobě slabý scénář nezachrání.