Goldfinger (1964)

Keď na HBO pridali všetky Bondovky, tak som si povedal, že by sa patrilo pozrieť nejaké staré kúsky. A pravdaže som chcel pre vlastné dobro začať s tým najlepším starým Bondom, nech ma to hneď zo začiatku neomrzí. No ale keď toto má byť ten najlepší starý Bond, tak to sa na to vykašlem. Jedine si možno ešte skúsim pozrieť nejakú Brosnanovku.

Green Room (2015)

K tomuto filmu ma bohužiaľ priviedla smrť Antona Yelchina, ale musím povedať, že som sakra rád aspoň za to. Green Room je absolútny klenot a hodnotenie tu na Čsfd (65%) je pre mňa veľký šok. Film ma precíznu réžiu, kameru, hercov, príbeh, spracovanie, no vlastne všetko. Je to jeden z tých filmov o ktorom nikto nevie a pritom takmer nemá chybu. Predtým ako som ho zapol som o ňom naozaj nič nevedel a možno aj to bol dôvod prečo ma tak vtiahol. Je pravda, že postavy niekedy jednajú trošku hlúpo ale v tomto prípade som bol schopný to filmu výnimočne odpustiť.

Halloween (2018)

Na to, že to je horor z roku 2018 je to až neskutočne dobré. Filmu treba odpustiť lacné zvraty a stupídne postavy, ale inak je to veľmi zábavný film. Michael sa od minula trošku rozšupol, takže tých obetí je asi 3x toľko a takmer všetky sú zaujímavo a dôvtipne prevedené, preto bola radosť sledovať čo si tvorcovia pripravili ďalej. Strašne ma bavili aj skryté či menej skryté odkazy na prvý diel. Len dúfam, že Laurie myslela pri svojom záverečnom podpaľačskom kúsku na to, že jej dom sa nachádza hlboko v lesoch. Z toho by mohla byť nepríjemna ekologická katastrofa. P.S.: Treba ešte spomenúť najlepšiu hlášku filmu: "I'm a doctor, lock your doors."

Halloween (1978)

Sú staré filmy, ktoré bohužiaľ kvôli svojmu veku sú v dnešnej dobe už smiešné a nemotorne natočené a z toho dôvodu je ich ťažko brať vážne a seberovne s modernejšími kúskami. Do istej miery to platí aj o Halloweene, ktorý už teraz nemá šancu diváka vystrašiť, ale atmosféru to má parádnu. Jednoduchý príbeh bol prekvapivo fajn a veľmi ma bavili zábery, kde v pozadí prešiel alebo postával Michael a nikto z postáv o tom netušil. Je to extrémne jednoduchý typ záberu ale do takéhoto staršieho kúsku sa to hodí. A pravdaže sa nedá nespomenúť fantastická hudba od Carpentera, ktorá je legendárna a poznateľná aj pre ľudí čo film nikdy nevideli. Tento film je proste legenda a aj v roku 2020 sa pekne drží.

Hanebný pancharti (2009)

Niet čo vytknúť, možno len tú dĺžku. Inak naprostá dokonalosť.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Spolu s trojkou najlepší diel. Strašne som si užil tú odlahčenú atmosféru a po extrémne vážnej päťke to bolo presne to čo táto séria potrebovala. Časť s lektvarom na štastie je absolútne filmové zlato. K tomu ešte dostaneme výborný koniec a ja skutočne neviem čo tomuto dielu vytknúť. Možno tak jedine to, že to do HP univerza nič neprináša a trištvrte scénok nemá moc význam v rámci 8 dielneho univerza. Ale mne to nevadí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Prvá pol hodina super. Potom sa neviem prečo v podstate hodinu a pol pozerám na to ako sa Harry a Hermiona rozprávajú v lese, rozprávajú na skalách, pri jazere, tancujú v stane, idú na návštevu k starej babke a tak ďalej. Prečo, že sú v tom lese, to sa pýtam sám seba polku filmu. Nezistil som. Teleportujú sa hore dole ako by sa nechumelilo ale namiesto toho aby sa teleportovali niekam do teplých krajín a užívali slniečka trčia v lese a NIČ tam nerobia. Ani tie horcruxy nehľadajú no proste nič. Ale čo ja viem. Možno som len nevzdelaný ignorantský nečitateľ, ktorý to nie je schopný pochopiť. Že by ma to trápilo sa nedá povedať. Keď si idem pozrieť HP film čakám trochu inú úroveň zábavy. Najhorší Potter, ktorý je ale tak či tak kvalitne zrežírovaný a ako som už spomenul prvá štvrtina je super. Koniec tiež ušiel.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ako epické zakončenie desať ročnej série, to tak jedine epický fail. Ako samostatný HP film dosť fajn, hlavne v porovnaní s predchodcom. Trpí ale tým, že absolútne opúšťa zaužívanú líniu z prvých šiestich dielov. Harry nejde do školy a namiesto toho sledujeme niečo na čo nie som zvyknutý. To by ani tak nevadilo ale tá akcia je k uzúfaniu nudná a generická. Výskyt vecí pri ktorých som si ťukal na čelo už ignorujem a tipujem, že za to môže pani Rowlingová. Aby som to zhrnul, je to sklamanie ale stále sa tam niečo deje, takže nakoniec dám 4 hviezdy. Súboj Harry vs. Voldemort je vtip.

Hlasy (2014)

Dokonalá bizarnosť. Pripomenulo mi to Americké psycho, ale zábavnejšie a uvoľnenejšie. Záverečná "Happy song" vášmu spokojnému úsmevu nasadí korunku. Reynolds úspešne maskoval svoje neherectvo a psík a mačička tiež nemali chybu. Síce nejde o žiadne oscarové dielo, ale v žánri filmov, ktoré nazývam "známy herec si odskočil natočiť malý a lacný film, pretože mu akosi prestali chodiť ponuky na veľké filmy" patrí medzi špičku.

Horizont události (1997)

Béčko z 90-tych rokov, ktoré baví svojou hlúpučkosťou a naivnosťou. Dokonalý produkt rokov, v ktorých vznikol. Z dnešnej optiky ale ťažký priemer. Oceňujem však príbeh, ktorý je netypický. Zápletka naznačovala, že sa na vesmírnej lodi zjavia príšerky na štýl Aliena a začnú pomaly likvidovať ubohých vedátorov. Naštastie a prekvapivo, nič také sa nestalo.