50/50 (2011)

Seth Rogen... on a jeho postava dokáže slušně podělat celý film (no, ale to je asi vlastně jeho motto). Potom vypadá ta ohraná klišé "romantická zápletka", která je jasná od prvních minut, jako menší zlo... to by byl vážně takový problém, kdyby byl hrdina od začátku nezadaný, aniž by musel být úplný nerd?

Cena svobody (2014)

Ta část v Africe mohla být delší. 30min navíc by nevadilo. Vydržel bych dýl. Jinak výborně zpracované téma a Reese chytá od Muda jiskru.

Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (série) odpad!

Vezmi si Markézy, Nikaragua... do toho nejzhovadilejší herní formát plný citečků a slziček ala "Blood vs. Water" a na totální sračce je zaděláno na druhou. Ze začátku to bylo aspoň trochu vtipné svou trapností (rasistický, homofobní a naprosto vypatlaný bývalý hráč am. fotbalu Rocker rulezzz... nejneschopnější kmen v hitorii, který jenom ztrácí to co nemá a sežere víc než má... apod. perly), ale když se odstraní brzo 2-3 potenciálně dobří hráči, kteří přemýšlí a chtějí hrát hru... do toho se začnou nedokončovat soutěže a rozdávat odměny "ve velkém stylu", tak to jde samosebou hned do hoven. Tahle fraška série má jediné pozitivum v tom, že 30. řada už nemá kam klesnout, protože tohle a podobný odpad se bude překonávat těžko. No minulá řada byla výborná, tak se misky vah asi musí vyvážit... nová řada bude muset vážit hodně. Překlikávat finálovou epizodu, a i tak ji s nechucením dokoukávat, už nechci.

REC 4: Apokalypsa (2014)

Víc jsem u toho trpěl, než se bavil. Kdyby aspoň všichni nehráli, jak kdyby zrovna vylezli z nějaké venezuelské telenovely. To bych potom překousl loď plnou nudných a plochých postav, s megaohraným příběhem celé série a bez atmosféry o něco snáze.

Hvězda kriminálu (2013)

Velmi slušné vězeňské drama, ve kterém je hl. hrdina konečně vážně kretén, až mu nejde fandit ani jako antihrdinovi a nejradši bych mu sám vykuchal ledviny nějakým roztaveným dentálním kartáčkem.

Intermission (2003)

Další irskobritská krimikomedie plná švihlých postav, švihlých dialogů a švihlých situácí... tentokrát i s kapkou tej romantiky. Slabší v průměrné, ničim zajímavé režii (no žádný Guy Ritchie nebo Martin McDonagh to není), ale jinak zábava. Já si jdu najít nějakou tu keltskou hudbu, která by asi měla být součástí playlistu každého hudebního fajnšmejkra (ne že bych se za něj považoval).

Trhliny (2009)

Překvapuje mě, jak silným pilířem filmu dokáže být jedna jediná herečka, bez které by to byla jinak propastná nuda a určitě bych to bez ní ani nedokoukal... ne že bych se teda vůbec do tohoto snímku od ženské pro ženské plné pitomých pipin jinak pouštěl. Ale v tomto případě to vskutku nebylo nějaké utrpení a dívalo se na to v klidu.

Spása (2014)

Příběh o ničem, milionkrát ohraný... ale to bohatě vynahrazuje režie a hlavně herecké obsazení. Byl jsem však mírně zklamán z Evky, pač tentokrát neukázala své prsy a díky jistým okolnostem neřekla ani slovo.

Lucy (2014)

Škoda Min-sik Choie v takové srágoře. Po pěti dnech už ani nevím, o čem to bylo.