VALL-I (2008)

Poměrně se mi líbilo, že člověk rozumí i bez znalosti jazyka (sledováno ve Francouzštině). Na druhé straně tato robotí lovestory na smetišti Země nepřináší nic nového (pominu li grafickou a technickou stránku), a to nemluvím o závěru filmu, který je na můj vkus až příliš fádní.

Velké ticho (2005)

Dokumet, který se snaží uchopit neuchopitlené. Pro věci neznalého diváka tvrdý oříšek. Na druhé straně jeden z mála snímků, které mohou opravit značně doformovaný pohled na západní mnišství.

Velké ticho (1968)

První část filmu je poněkud vágní a moc mne nebavila. Nejvíce mi překáželi šablonovité postupy a příliš vyhraněné postavy (více v nich člověk vidí jakési westernové archetypy něž skutečné postavy). Některé byly až otřesné (nivní šerif, krásná vdova ...). K dobrým pasážím patřili záběry hor. Alespoň průměrné hodnocení bylo zachráněno koncem filmu, kde se k mému údivu objevilo morální poselství, ale i narážka na skutečnou událost. Slabší ***.

Vexille 2077 (2007)

To podstatné tu už asi je. Technicky dobře zpracovaný film s poněkud podrůměrnou zápletkou. Jediným milým překvapením byly dvě skladby od uskupení Death can dance.

Východní přísliby (2007)

Dobře výstavěný film s poměrně velkou dávkou drsých scén, který na druhé straně trpí jistou najivitou. Ačkoli je Angličtina s ruským přízvukem úžasná, dávám slabší čtyři.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Nemohu si pomoci, ale Hye-jeong Kang dokáže vyloudit takové pohledy a obličeje že by jeden nevěřil... tak jako postavy vojáků, kteří přicházejí do Dongmakgol. Válečné problémy vojáků jsou konfrontovány s neuvěřitelnou prostotou, až naivitou vesnického života. Film se motá na velmi tenkém pomezí uvěřitelné fikce a reality která je k neuvěření, a proto chvílemi působí kýčovitě jak obrazem tak hudebně. Je jen na divákovi zda mu to je příjemné, nebo ne. Osobně dávám absurdně naivních 5.

Whitechapel (2009) (seriál)

Viděl jsem jen první sérii a má to skvěle děsivou atmosféru. BBC má laťku většinou dost vysoko a tento seriál ji dozajista neshazuje.

Zakázané království (2008)

Nechápu proč tvůrci mrhají peníze a čas na filmy jako je tento. Vykucháme kus čínských bájí, spojíme sympatického moulu s dvěma postaršími chlápky (kdy jeden je pořád na mol) a pohlednou holčinou a necháme je bojovat proti zlému polobohu kterému slouží stylová ježiBABA. Okořeňme to výtahem z východních nauk (takový glutamát sodný) a špetkou humoru. Měl by se servírovat pokud možno na velkém plátně, protože tak vynikne výprava a bojové kydličení.

Zdeněk Liška (2000) (TV film)

Osobnost zajímavá, dokument žel o poznání blíž k průměru, ale informace obsahuje, tj. mise splněna.