Smrtonosná past 4.0 (2007)

Existují dobré akční filmy, ale tohle mne vážně nevzal. Prvních 30 minut jsem to ještě ustál, ale pak to bylo až příliš groteskní. Omlouvám se za malý spoiler, likvidace helikoptéry pomocí motorového vozidla, hotový Tom a Jerry. Dál to raději nekomentuji. Dodnes lituji že jsem se na to díval.

Terra e... (2007) (seriál)

Lidé zničili Zemi a ta se stala neobyvatelnou. To vše se stalo velmi dávno a tak se o Zemi, kolébce lidstva, téměř nic neví. Člověčenstvo žije na vzdálených planetách a je řízeno superpočítačem stejného názvu jako rodná planeta. V průběhu času se vyvinula nová rasa, která není počítači po chuti, a tak jsou její příslušníci eliminování. Ti kdo unikli z lidského světa, touží a hledají Zemi, kde by mohli žít bez neustálého pronásledování. Je to už trochu déle co jsem to viděl, a tak se omezím jen na věcný komentář. Seriál je předělávkou stejnojmenného animovaného filmu z roku 1980. Hlavní směřování seriálu mi přišlo velmi podobné "Battlestar Galactice" 2004, jen bez té politické kritiky. 75/100

Transformers (2007) odpad!

Jen díky animacím, dávám lepší odpad!

Vexille 2077 (2007)

To podstatné tu už asi je. Technicky dobře zpracovaný film s poněkud podrůměrnou zápletkou. Jediným milým překvapením byly dvě skladby od uskupení Death can dance.

Východní přísliby (2007)

Dobře výstavěný film s poměrně velkou dávkou drsých scén, který na druhé straně trpí jistou najivitou. Ačkoli je Angličtina s ruským přízvukem úžasná, dávám slabší čtyři.

Zkažená mládež (2007)

Celkově dávám slabší 4* a to proto, že filmově jde o průměrný snímek a výchovně jde o něco co je třeba vidět.

Black Lagoon (2006) (seriál)

Morální postavu aby člověk hledal svíčkou. Zločin je COOL! ... stejně jsme již mrtví tak co.Tři hvězdičky jsou za zpracování.

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Musím přiznat, že mne toto anime příliš nenadchlo, v porovnání s tím, jak je hodnoceno ostatními. Asi jsem už moc starý. Dobrá animace, spousta bitek, slabší příběh a příliš nejasný konec (patrně příprava na pokračování).

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Hned v úvodu jsem zaslechl zpívat: „Kyrie, Christe“ …, což se mi v kontextu obsahu seriálu, kde o milosrdenství člověk téměř nezavadí, vůbec nelíbilo. Vesměs jde o detektivku s prvky fantasy. Jediné co je alespoň z počátku "zajímavé" jsou dedukce záhadného „L“ při pátrání po samozvaném přetvořiteli světa. Po patnácti dílech mne to však již začalo poněkud nudit.

Fate/stay night (2006) (seriál)

Jsou věci, nad kterými můžu zamhouřit oko a jsou věci co mi bytostně vadí. Chápu, že západní církve jsou pro Japonce "exotické", ale proč jsou spojovány (sice nepřímo ale zcela bezostyšně) s něčím co nehlásají ... tomu se říká zavlečení. Konkrétně mám na mysli postavu Kirei Kotomine, nebýt toho dal bych o jednu hvězdu více. Na druhé straně má tento seriál i svá pozitiva, ale děsivý mix bájných hrdinů, dle mého, k ním nepatří.