Nečekaný vrah (2021) (seriál)

Teď zas pro změnu bodují Vikingové  s konverzační, politickou, krimi mini sérií. Echt osmdesátkovej vizuál na vás přímo dýchá. Bezkrevnejma, ujetejma brejlovcama, co nevytáhnou špinky z čuní, se to jen hemží. Hlavní postava Stig s tím svým deviantním ksichtem může směle kandidovat na ultra úchylného, masového pedála. Konkurz zřejmě probíhal někde v ústavu pro psychouše. Skvěle vystavěný příběh, super scénář a neskutečné výkony herců. Ukázka toho, jak se dá odklonit vyšetřování nesprávným směrem, když manipulujeme správnými lidmi. Pachatel se jim směle proháněl před frňákama, až to bilo do očí. Odhalil to jeden zkušený vyšetřující, který byl urychleně odklizen do důchodu, aby nevyšlo najevo, že ten samozvaný trotl co to začal vyšetřovat byl úplně tupej. Zpackal na co přišel a případ se táhne léta samozřejmě. I když je to téměř bez akce, je to napínavý, jak krátký gatě a dlouhý kšandy. Takže je nejlepší sjet to naráz.

Není čas zemřít (2021)

Co k tomuhle dodat, pro mě asi nejslabší Bond vůbec. Na to, že to bylo závěrečné klání s anglickým Serjožkou a dost jsem se těšila, tak jsem šla zklamaná z kina. Po technické stránce se tomu nedá nic vytknout, je to vymazlené a lokace jsou nádherné. Ale jinak to ztratilo Bondovskej naturel. Slovo miluji tě, tam bylo slyšet víc než protřepat, nemíchat. Čokoládová náhradnice 007 mě hodně zneklidnila. Chápu, že se James musí vyvíjet aktuálně s dobou, ale kam? On musí být vtipný, sarkastický, sexy, šovinistický s nadhledem sobě vlastním. Takhle ho máme rádi a chceme ho takového mít. Takhle ho Fleming stvořil a je to legenda, která by neměla podléhat modním trendům. A právě tohle se úplně začalo vytrácet. Navíc záporák v podání vypouleného, zubatého mloka Maleka, kterej si libuje zřejmě v chemickým pílingu, mi nesedl vůbec. To už tam měl raděj dostat pořádný repete  rakouskej, psychotickej nácek Hans Landa. O ústředním songu, ani nemluvím. Mělo by to být úderné, živelné se spoustou dechů s odkazem na výtečnou hudbu Barryho. A ne unylá uspávačka hadů Ejliška, co si hraje na Adélu. Konec uzavřen a je jasné, že genderový a rasový tlak je neúprosný. Jak se k tomu Brokolice postaví je nejasné. Můžeme očekávat tříbarevnou bipolární transku s postižením, kdyby se náhodou chtěli ucházet o Oskary? Nebo důstojného pokračovatele typu Hiddleston, Norton? Nebo bude skok v čase a žezlo převezme jeho dcera? Budeme se muset nechat překvapit, doufám, že to bude mile. Ale mám obavy.

Nevina (2021) (seriál)

Španěly moc nemusím, už by kurva tu Koridu měli zakázat a to je hlavní důvod. Ale filmařsky jsou teda v ohromné kondici a Nevina mě teda zas posadila na půl dne k TV a ani jsem se nehnula. Viděno, čert ví proč v němčině, ale vůbec mi to nevadilo. Naopak němčina je tvrdá a syrová a tahle osmidílná jízda taktéž. Takže proč ne. Hlavní hrdina samozřejmě sympoš s pošramoceným životem a to máme rádi, když není dokonalej a tíží ho hříchy. Jeden nechtěný, ale druhý ano, jak se nakonec ukáže a panáček, teda umí lhát, až se hory zelenají.  Agilní vyšetřovatelka co nespí, nejí a je do nového případu zakouslá, jak buldok do kýty. Opět nahlídneme do zákulisí luxusního bordelu, kde je vše vyšperkované do bolesti, ovšem to je jen na očko. Zaměstnankyně na HPP musí být extra v lati. Jak bylo vtipně poznamenáno." Taková prdélka musí srát cukrovou vatu". Pokud jsou holky vzpurné, šporují potajmu do kasičky a otvírají si hubu na toho odpornýho mukla co tomu šéfuje, vyšperkuje jim fasádu tak, že se k tyči doplazí s tunou šminek a moc se na ní bolestí nerozjíždí. Nesmí chybět odpornej záporák, samozřejmě nikdo menší, než vyšetřovatel z vnitřního, co si libuje v mlácení šlápot k smrti na kontejnerových orgiích. Mnohavrstevné vyprávění, spousta postav a osudů, které ovšem šlapou, jako švýcarský hodinky. Nechybí sex, drogy, vydírání, násilí, zvrácené uchylárny a jiná prima zábava, kterou sice opovrhujeme, ale rádi se na ni podíváme. Obvzlášť, když je takhle perfektně natočená. Skvělé herecké výkony a hutná nehty ohlodávající atmosféra, která postupně graduje, jako lajna dobrýho koksu.

Poslední noc v Soho (2021)

Taková umělecká podívaná v opulentním šedesátkovém vizuálu plném šlágrů té doby. Wright si s tím pohrál to se musí nechat. Oči jen přecházejí. Anya opět dokazuje, jak je talentovaná a má našlápnuto na velkou kariéru. Film zpočátku, jen tak plyne, ale postupem začne temnět a nabírat na hororrové atmosféře starých Hitchcockových filmů. Stojí za to vidět a užít si ten vizuál, příběh samotný bez něj, by tak oslnivý rozhodně nebyl, naštěstí v tomto případě to není, až tak rozhodující.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Už strašně dlouho jsem nedala českýmu filmu plnou palbu a myslím, že právě nastal ten správný čas. Ač je to film hlavně zaměřený na chlapce a jejich svět, tak jsem si to užila mooooc. Knížku jsem též četla a povedlo se to skvěle. Kluci hráli náramně, to se musí nechat. Obvzlášť Prvok a jeho trampoty s pičí farmou. S ním jsem soucítila moc. A jeho výkony na podiu byly úchvatné. Šampon určitě zvedl tlak feministické sebrance. Jeho šovinistický, sexistický prasátko znuděné životem, bylo lahůdkový. A právě tyto prasátka ženský nejvíc berou. No a pak tu máme Tečku, klasickýho lampasa, co se vrátí z mise a má koule k prasknutí a nutně potřebuje upustit páru. O co víc je chlap, jako voják, jak uvidí ženskou, sesype se jako domek z karet. K tomu starostlivá maminka, která je jak osina v prdeli a nezavře chvíli klapačku. Je třeba urychleně opustit frontu a pakovat se kamkoliv. No a Karel zalovenej borec, co si žije na vysoké noze. Firmička, pěkná kára, byt, manželka chtivá dětí, co se kurví se Šamponem. Mimochodem Martin ukázal dost pěkný štýlko, jak se producíroval nahulatej po kanclu. Pašák se nezdá. Alfa samec Maštalír si zařádil v kanclu a trošku ji uklidil, po zjištění, že už se víc nenapakuje. Zábavná i dojemná podívaná. A krásná sonda do mužského světa byla potřeba jako sůl a chlapi jsou určitě spokojení. Výborná hudba a hlavně vypalovačka Dobrá zpráva. Zasloužila si být na začátku, aby ji všichni slyšeli. Po Teorii tygra konečně zas film co stojí za vidění. P.S pro Vlada666, trošku nadhledu by neuškodilo, jsou daleko horší věci, nad kterými je třeba se takto zamýšlet!!!!

Síla psa (2021)

Benedict se rozjel a zahrál si pěknýho farmářskýho, přihřátýho prevíta, s kterým se dá jen těžko vyjít. A když, už musíte a vezmete si jeho bratra a sdílíte stejný příbytek, začnete chlastat, jako dobytek. Což výborně předvedla Kirsten, která je tu hodně přepadlá. A láhev si hýčká místo domácího mazlíčka. Její neduživý, zženštilý synáček je terčem posměchu osazenstva na farmě, což ji na klidu rozhodně nepřidá. Ale, jak říká jedno výstižné pořekadlo. Boží mlýny melou.....Benďa si to špinavý hovado užil a hraje luxusně, přímo oskarově. Zlatej prdeláč, už se na něj zálibně šklebí. Farmářské dusné ovzduší se zadírá, jako třísky. Tempo filmu je úmorné, jak výšlap do pouště. Není to nic excelentního, ale přesto ten jeho výkon stojí za to vidět. Pro fajnšmekry, jako dělaný.

Small World (2021)

Patryk je dobytek a nemá žádné hranice. Na to jsem si, už zvykla. Tohle je ovšem jeho majstrštyk na hodně ožehavé téma dětské prostituce a pornografie. Nedívalo se mi na to vůbec lehce. Musela jsem to proložit pauzičkama a to jsem celkem zocelená. Je vidět, že chlapec má rád násilí, krvavá jatka, zvrhlé sexuální hrátky a umí to teda luxusně natočit. Malým Lolitkám se odstraňují mandle, kvůli dávicímu reflexu, aby měli úchylní pedálové, nejlépe z vyšších vrstev patřičnej komfort!!!!! No to jsou mi věci. U téhle scény jsem chvíli nedýchala. A ještě, když těmto zvráceným hrátkám šéfuje baba, která všechny ty psychopaty strčí levou zadní do kapsy, to je slušnej mazec. Je to vše jen v náznacích, přesto si člověk se špetkou fantazie domýšlí, co to je za hrůzu a beznaděj. Hlavní hrdina je sympaťák a škoda, že ta ruská parťačka nemohla přes hranice, aby případ dotáhla s ním. To takhle sedíte v obchoďáku v Mekovi, na tom jejich předraženým umělým blafu a přímo před očima vám proběhne obchod s dětmi, ani nemrknete okem a je to. Věřim, že takhle to funguje. Děti mají úplně vymyté hlavy a vrátit je do reality není vůbec jednoduché. O tom se přesvědčil i Robert. Také z donucení zažil co je to, nechat si vyfajčit od Lolitky bez mandlí. Samozřejmě se mu postavil v této zvrácené situaci. Jeho psychika po tomto zážitku utrpěla fatální následky, které nejdou zapomenout. Nic pro slabé nátury a přecitlivělé matky.

SuperStar 2021 (2021) (pořad) odpad!

Úpadek TV tvorby pokračuje a bohužel bude pokračovat dál. Když náhodou zahlídnu porotu, začne mě pálit žáha. Chce to hodně Rennie! Jé to je jako René 🙈😤🤔

Vykopávky (2021)

Moc pěkný filmeček oděný do lyrického kabátku a velmi zajímavého příběhu o pro mě, jinak dost nudné archeologii. Těšila jsem se na Ralphika, který poslední dobou zas tolik nehraje. A díky němu mě to, taky bavilo. Pěkná, taková melancholická náladovka podle skutečnosti. Potěšila mě rovněž Lily James a musím souhlasit s Ujo Verbálkem, že Mulligan je fakt odpudivé stvoření a moc hezky se na ni nekouká, ale do tohoto filmu se hodila výborně. Tak nějak souzněla s vykopávkami.

Chalífát (2020) (seriál)

Vikingové si uvědomili, co si vpustili do země za odpornou infekci a natočili o tom naprosto dokonalou džihádistickou jizdu o osmi dílech, které postupně vygradují ve zdrcující finále. Herecky skvostné a atmosféricky nepopsatelné. Mělo to na mě stejné účinky, jako Černobyl. Opět se odvíjí více příběhů, které se nakonec spojí v jeden. Cestovatel je sympatický mladík, učitelský asistent, který svým osobním kouzlem a extra vyvinutým manipulátorským darem, páchá jedno zvěrstvo za druhým s milým úsměvem a jeho záběr je opravdu velkolepý. Tak vás zblbne, že si tu bombičkovou vestičku, z které není úniku oblíknete bez mrknutí oka. Sulejmanů, Fatim, Ahmedů, Sulejek , Abdulů.... si člověk užije habaděj. Všechno co není extrémní Islám je Haram. Tudíž špatně a je třeba zlikvidovat. Je to mrazivé a znepokojující a nedívá se na to vůbec lehko. Nic pro slabé nátury. Ale nutnost vidět pro každého. I když tu islámskou pakáž nemůžu, ani vystát, Pervin jsem fandila, aby se z toho pekla dostala a její příběh byl pro mě jednoznačně nejvíc nervy drásající. Takže sem s druhou řadou, ať se dorazím. Allah akbar !!!