• Krátkometrážní

Après le silence (2022) (TV film)

Nenápadný film, ktorý dáva týraným ženám šancu, pretože je založený na skutočnej udalosti. Hoci dokázať manželovi znásilnenie je v podstate nemožné. Pokiaľ sa teda neukáže ako mnohonásobný násilník, ako je to v tomto prípade. Ťažko posudzovať, kde sa má v tomto prípade nakresliť tá tenká čiara, kedy by to mohli už ženy zneužívať a svojich manželov pravidelne nahlasovať za znásilnenie z pomsty, alebo len preto, že ich nejak extra neuspokojil. 😆Veľmi dobré a sympatické herecké výkony, ktoré si možno tento menší formát ani nezaslúžia. Majú na viac.

Žena od vedle (1981)

François Truffaut je jedným z najlepších režisérov, aký kedy žil. Ani jeden film nemá iný ako červený a škoda, že ich natočil "len" 25, kým predčasne odišiel. Má veľký cit pre drámy, hlavne tie vzťahové, a tú tragickosť dokázal stále zobraziť tak, že ju divák cíti osobne. Depardieu hrá svoj štandard, čo je u neho vždy špička, Fanny Ardant hrá presne to, čo má, femme fatale s nádychom Romea a Júlie - a prenieslo sa jej to aj do osobného života, keď práve na tomto natáčaní sa dala dokopy s režisérom Truffautom. Film je štúdiou obsedantnej lásky, ktorá môže niekoho aj nudiť, záver ale prinesie vyústenie, ktoré dáva odpoveď na to, že posadnutosť nie je už láska.

Prokurátorka - Episode 10 (2023) (epizoda)

Opäť zaujímavá časť, len som nepochopil, ako si v eskorte tak slušne zarábalo práve toto dievča, čo nám tu ukazovali. Ale možno je anorexia teraz medzi úchylnými klientami v kurze.

Prokurátorka - Episode 9 (2023) (epizoda)

Konečne pozerateľná časť, na ktorej sa napriek vyšetrovanej smrti dieťaťa, dalo poriadne zasmiať, pretože Geišbergovi mladšiemu konečne napísali rolu, ktorá mu dokonale sadla. Konečne nás totiž nepresviedčal o tom s kým máme bankovať, ale stal sa z neho taký hrubý sedlák, ktorý uráža všetko dokola od vlastnej ženy aj žien všeobecne až po policajtov - tu scenár sadol ako volič z osady k Matovičovi. Do obsadenia ho tu ale zatiaľ nenapísali. Viem, aj pre mňa to bol šok, že ten chlap vie niečo zahrať.

Závod o vrchol (2023)

Blázni. Krásne obrázky. Ale blázni. A potom sa divme, ak niekto urobí malú chybu a letí 1000 metrov dolu v ústrety smrti. Hrdina? Ľutovať ho?

Skutečný neandrtálec (2021) (TV film)

Skutočný neandertálec nie je dokument o predsedovi Progresívneho Slovenska, ale reálna veda, ktorá nám na konci ukáže, ako tí neandertálci vlastne vyzerali. A zistíme, že mnohých takých neandertálcov sme už videli aj naživo. Napríklad v Chminanskych Jakubovanoch.

Tajemství Enfieldu (2015) (seriál)

Mne sa páčilo aj to strašenie, ktoré niekedy veľmi dobre fungovalo, dobre sa privádzalo napätie a okrem toho ten závan skutočnej udalosti a zápletky, ktorá sa rozvinie až na konci, dával z toho slušný poltergeistový guláš, ktorý bol slušne ochutený. Mnohým asi napovie, že film resp. daná udalosť sa stal námetom pre film Conjuring 2, ktorý je spracovaný jednoznačne lepšie, ale táto lacnejšia verzia vôbec zlá nie je.

1996, hold-up à Moscou (2021) (TV film)

Pekne, ako tie voľby v Rusku prebiehajú. Alkoholik Jeľcin si aj zatancoval, aj bol evidentne opitý a napriek tomu úrad obhájil. A to bol v prieskumoch pôvodne na 5-6%. Asi ich merali slovenské agentúry. Tie sa zvyknú mýliť nielen v číslach, ale aj vo víťazovi volieb.

The Mean One (2022)

The Mean One je názov filmu a popisuje nič iné, ako seba. Grinchovský potenciál bol presvedčivý asi ako volebné prieskumy na Markíze a krvavá slasherová sopka vyzerala realisticky ako Braňo Mojsej v mliečnom bare.