• Krátkometrážní

Matky (2021)

Film mal podľa mňa dobrú atmosféru, čo sa týka hororu alebo skôr thrilleru. Len ma zamrzelo, že to vlastne nakoniec zakotvilo pri politickom posolstve. Takže pocit z dobrého filmu sa zmenil na pachuť, že nám chcú predstaviť nejaký skutočný príbeh, ktorý sa prevedením na skutočnosť vôbec nepodobal.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Zastav a neprežiješ je veľmi zavádzajúci názov. Po celý čas som si myslel, že ak film zastavím, okamžite chcípnem, ako mi to prajú úchylní kamaráti v pošte, v poslednom čase nejaký buzík Daniel Tůma z Českých Budějovic (DiaCZ), človek chabej kostry, čo ponúka finálny telesný otvor o 30 rokov staršiemu donorovi. A tak som to pozeral v kuse bez zastavenia a skoro som sa došťal. A nielen kvôli návalu chmeľového roztoku v močovom mechúri, ale ten Statham je proste frajer, najmä na motorke v nočnej košeli. Dejovo ma to až tak nebavilo, ale ok. Stále lepšie ako českobudejovický predžúvač pánskej kože, ktorou disponujú len Nesemiti.

Panství (2021)

Dokopy tu bolo tak pol ľakačky, viac sa film sústredí na dialógy, cez ktoré posúva dej, ale nevystraší skoro vôbec a šeptavé hlasy to nezachránili. Znázornené strašidlo bolo predstavené dosť amatérsky, špeciálne efekty nula a záver skoro smiešny.

Přátelé z dovolené (2021)

Pohodová komédia, ľahká, nechytal som sa veru za brucho, ale na oddych tak akurát a hlavne zbytočne nezachádza do vulgárnosti, nejakej extrémnej korektnosti, ani presexualizovaniu. Taká dobrá ukážka toho, že príjemný film sa dá natočiť aj bez extrému.

Brácha a ségra (2021)

Tichá tragikomédia s príjemnou hudbou, no nie vždy príjemnými pocitmi zo sledovaného príbehu. Veľa plaču, ťažké témy ako schizofrénia či autizmus, kontrast medzi súrodencami odsúdenými na spoločný život. Film sa snaží riešiť hĺbku vzťahu a použiť chorobu na vyliečenie vzájomného odcudzenia, čo sme už niekde predtým videli, a rovnako tak sme už veľakrát videli závery, kde sa tlačí na slzy.

Přeživší (2021)

Veľké tváre, no slabučký scenár, ktorý uchopil otrepané námety typu post-apo a pandémia a myslel si, že to automaticky bude fungovať, hoci ponúkol len nevýrazný dej a spomalené tempo.

Popravčí z Katyně (2020) (TV film)

Veľmi dobrý dokument, ktorý by mal otvoriť oči aj najzarytejším stalinistom tvrdiacim, že ten fúzatý prd nič s tým nemá, alebo o tom nevedel. Aj on však na to potreboval svojich podriadených psychopatov typu Vasilij Blochin, ktorý osobne nechal popraviť 50 000 ľudí a hovoril tomu kariéra. Už im je všetkým našťastie peklo priúzke: https://dokumenty.tv/popravci-z-katyne-dokument/

Zlověstné tajemství (2021) (TV film)

Veľká bieda, kde hlavná dievčina štvrtinu času doslova pretancuje, normálne to pôsobí ako zemiak v jablkovej štrúdli, vôbec sa to do deja nehodí a jej tanečky sú divákovi celkom ukradnuté. Tá thrillerová rovina je zase jednoznačná, záporák jasne stanovený, nemá čo prekvapiť. Herecké výkony bieda, najmä ten úchyl stále vypuľuje oči ako moriak, no proste fakt slabota.

Neortodoxní (2020) (seriál)

O ortodoxnýxh židoch toho vieme svoje, ľahko ich spoznať podľa vrkočov na na bokoch tváre, či podľa rozbitého čela od modlitbách pri múre. Seriál však prináša jednostranný pohľad. Poukazuje na to, že náboženstvo a jeho tradície sú zlé a uvoľnený svet Berlína je sloboda a to, čo by chcel žiť každý. Že je veľmi ťažké sa z okovov tradície dostať von. A riešením má byť asi nová dúhová "rodina". Od extrémizmu k extrémizmu.

Jak (ne)zabít svého manžela (2014) (seriál)

Trištvrte hodinky a v nej 3 príbehy, ktoré z rýchlika ukážu, ako sa spočiatku šťastné manželstvo zmenilo na peklo a vždy skončilo tragicky. Dôvody sú väčšinou nevera a žiarlivosť. Jeden z tých dobrých ID TV projektov.