• Krátkometrážní

Čekání na Aňu (2020)

Asi 7500 Židov bolo zachránených vďaka pomoci francúzskych obyvateľov počas vichystickej vlády alebo ak chcete počas nemeckej okupácie. Super, máme tu ďalší z filmov rovnakej kategórie, ako by to bola nevyčerpateľná studnica a stala sa v dejinách iba jedna krivda. Ale vizuálne sa mi film veľmi páčil, krásne príroda. A aj dobrí herci. Extra prínos tu nie je, ale film nemá čím uraziť.

Kramerová versus Kramer (1979)

Jedna z najlepších vzťahových drám histórie a to nemám až tak rád ani Hoffmana ani Streepovú, ale tu ich role boli zahrané fantasticky. Úžasne zahraný otec, ktorému ostane "na krku" dieťa a musí sa o neho postarať sám. Pohnútky matky som nepochopil, ani na začiatku, ani na konci, ale určite vzbudili veľké emócie. A to robí len fakt dobrý film.

Černobyl (2020)

Celkom dobrý film až na to, že rozhodnutia hlavej postavy som nie vždy pochopil. Páčilo sa mi spojenie romantickej či skôr vzťahovej roviny s udalosťou, ktorá menila svet. Katastrofu totiž zachraňovali obyčajní ľudia, ktorí žiaľ ostali v dejinách bezmenní, nikto ich nepozná, hoci oni šli položiť a niektorí aj položili vlastné životy. Film je fikciou, ale dobre znázorňuje veci, ktoré sa mohli stať. O Černobyľskej tragédii sa vlastne nedozvieme dokopy nič, ale ako romantický príbeh na pozadí pohromy to funguje celkom dobre.

Dannyho parťáci (2001)

Skvelý začiatok výbornej trilógie, kvalitné obsadenie, excelentný dej, jediná čo mi vadila bola Julia Roberts. Ja fakt neviem, kde sa vzala tá téza, že je to brutálna krásavica. Už v Pretty Woman som nechápal, že si takú prostitútku niekto kúpil... Inak super krimi oddychovka, ktorá sa stala vlastne legendou.

Letecké katastrofy - Vrah v kokpitu (2020) (epizoda)

Hovado v kabíne a keďže som mal tú česť vidieť túto časť bez poznania názvu, neprišiel som o moment prekvapenia a tým pádom to bol oveľa lepší zážitok. Inak je pomenovanie častí týmto spôsobom veľmi nešťastné. Je smutné, že toto, čo sa stalo v Afrike, nezískalo dostatočnú svetovú pozornosť, a tak to v Európe mohol zneužiť odporný vrah Lubitz v roku 2015. Nech mu je zem ťažká a peklo priúzke.

tick, tick...BOOM! (2021)

Nemám rád muzikály, ale tu sa mi veľmi páčili pesničky. Ale to je tak všetko. Spev Garfielda som nemusel a ešte menej jeho útrpný výraz, bol celý čas akoby v kŕči až sa tam skoro celý dokrčil. Film priniesol povinnú politickú korektnosť, veď bol vlastne o Jonathanovi Larsonovi, ktorý nás predčasne opustil už v 35 rokoch a ktorý vo svojej tvorbe skúmal sociálne problémy multikulturalizmu, závislosti a homofóbie. Všetko v poriadku, ale na čo to trebalo ešte prikrášľoval a dali mu za partnerku mulatku? To sú na to nejaké kvóty na to? Nič proti Alexandre Shipp, je krásna a talentovaná. Ale ak sa bavíme o životopisnom filme, tak by sme to mali natočiť tak, ako sa to stalo a nie si vymýšľať bludy len kvôli trendom. Larson mal totiž bielu priateľku, jedine, že ma klame zrak, ale na fotkách žiadnu čokoládu nevidím.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

To boli fakt šoky a mordy. Šok hlavne z toho, že ani raz som sa nezasmial, čo je to za komédiu? Storoční youtuberi a otrasne prehrávajúca Daňková, to bolo takmer k nevydržaniu.

Warm Springs (2005) (TV film)

Najťažší životný boj jedného z najlepších amerických prezidentov vôbec a výborný Branagh. Páčilo sa mi, ako pri ňom stála žena a napriek kríze ostala pri ňom v dobrom aj v zlom. Aj vďaka nej sa ešte postavil skoro na vlastné a získal najvyšší úrad, v ktorom sa neodškriepiteľne zapísal do dejín. A tak mohol po boku Churchilla a Stalina riešiť porážku nacizmu. Veľké šťastie, že vtedy nebol na čele USA pedofil Biden. Ten by na konferenciách v Teheráne či na Jalte určite zaspal.

Vánoční hrad (2021)

Brooke Shields to poňala Studenkovej štýlom. Myslela si, že do seba narve kilá botoxu a bude vyzerať mladšie, ale opak sa stal pravdou, presne ako u našej Zdeny. Síce čelo vyžehlené, ale zvyšok taký neforemný, z diaľky ešte ok, z blízka starena nad hrobom. Inak jeden z najslabších vianočných filmov za posledných 10 rokov. Hocijaká Pilcherová má väčší prínos, tu žiadna vianočná atmosféra nesálala. Oni si asi mysleli, že keď tam budú v kuse opakovať melódie ako Deck the Halls či Jingle Bells, tak to bude automaticky atmosféra jak lusk, ale nič takého sa nestalo. A tá romantika, to ako fakt, to bolo tak pre osamelé paničky po päťdesiatke.

Jako kůl v plotě (2021) odpad!

Od prvého záberu je jasné, že Vianoce idú sprzniť nefalšovaní buzeranti. Predstavuje sa nám svet, v ktorom hnusní heteráci už neexistujú a tie najlepšie páry sú zmiešané, beloch a beloch to je už skoro stredovek. Netflix chce takýmito zvratkami vraj pomáhať úchylom byť viac rešpektovaní, ale v reáli je opak pravdou. Poznám teda niekoľkých gayov, ale väčšina sa správa ako normálny chlap a nie ako estrogénom šľahnutá bábovka s hlasom, ako by mal čurák v kuse pricviknutý vo zveráku.