• Krátkometrážní

Bokovka (2004)

Že vraj nominácie na oscara a ocenenia? Bolo to úplne o ničom. Dvaja muži majú práve pred svadbou, čo je divákovi hneď čudné, veď vyzerajú tak na 50. A nájdu si bokovky, ale že aké. No dobre, Virginia ešte ušla, ale tá Sandra Oh nevyzerá dobre ani medzi samotnými Aziatkami, neforemný ksicht, no bál by som sa. Všetky kecy o láske a neláske obaľujú ešte väčšie kecy o víne. Takže soška pre režiséra? Skôr soškou po hlave.

Neviditelná (2020)

Možno niekomu ten dokument niečo dal a súhlasím, nech každá žena dostane tie najlepšie podmienky na pôrod, ale mudrovať tu o tom, ako sú lekári zaostalí, necitliví, ja fakt otváram hubu, čo tu za žvásty padli. Keby také ženy žili v staroveku, tak asi už ľudstvo neexistuje, zvláštne, že sme prežili, dokonca sme premnožení a rodíme s pomocou najlepších dostupných technológií, ktoré ešte ani pred desaťročím neboli dostupné. A tu si nejaké paničky zmyslia očierňovať pôrodníkov a vraj je tu neúcta k ženám. Mne príde, že v našej spoločnosti je veľká úcta aj k matkám, aj k tehotným. A keď niekto tvrdí, že zdravotnícky personál je na prd a v podstate nejakí mäsiari, tak nech si kľudne rodí doma alebo v rybníku. Alebo nech si to vyskúšajú trebárs v Afganistane.

Dagmar Voňková - Tobě (2021) (hudební videoklip)

Pieseň sama o sebe má atmosféru, super zvuk, emóciu, ale klip toto nemá. Okrem krásnej Elišky Křenkovej nie je na čo pozerať: https://www.youtube.com/watch?v=TeChTQXGZZ0&ab_channel=SUPRAPHON

Amor Labori (2020)

Zas sa tu niekto chcel zahrať na umelca a natočil 10 minút úplného žvástu bez pointy a s hercami štvrtotriednej kategórie.

High Stakes (1989)

Neviem, čo sú to tu za hodnotenia, či prišli sem rovno producenti alebo ešte predavači starých vhs, ale film má všade vo svete tak okolo 40% a tu to vystrelilo do čísiel, že Shawshank sa otriasa v základoch. Pritom to nie je dobré ani ako mafiánka, ani ako romantická melodráma, kde sa zase niekto zaľúbi do šľapky. Ale žiadna Pretty Woman to teda nie je. Pretty vôbec nie a keď už pretty woman, tak to potom Sarah Michelle Gellar, ale tá tu mala len 12 rokov, takže ani to nie.

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Kto by v roku 2004 povedal, že do 10 rokov budú Swayze aj Duncan už nebožtíci. Osud prináša aj takéto situácie. Film obsahuje trápne triky, naozaj nevymakané. Inak je to taká historická sranda, teda človek sa hovno naučí a ešte aj uverí v drakov. Ale občasne to zábava teda bola a Piper bola fakt pekná princezná, hoci v takom modernejšom feministickejšom štýle.

Brambůrkovy sny o Americe (2021) odpad!

Slniečkárska propaganda si vždy nájde ten svoj „skutočný“ príbeh. Film sa odohráva najprv v ZSSR, potom v USA. Samozrejme Rusko a bývalý Sovietsky Zväz je ukázaná ako krajina najväčšieho zla. Vládne tam nenávisť a chýba toaletný papier i farebné televízory. Každý samozrejme nenávidí Židov, na to muselo byť poukázané niekoľkokrát, aby každý pochopil, že oni boli a sú stále strašne prenasledovaní. Nasledujú samozrejme homosexuáli, aj tých každý nenávidí a prenasleduje ich. Tradičná rodina je ukázaná ako nefunkčná, vládne v nej alkohol a zlo. Po prechode do USA hlavná postava gay bojuje s tým, že to musí zakrývať, lebo aj v tej slobodnej americkej krajine to ešte neuznávajú ako kult. Je mu z toho smutno až sa to nakoniec rozhodne povedať mame a tá je celá od šťastia ide roztopiť: „Som taká šťastná, že si gay. Každý z nás je tak trochu gay.“ To určite. Následne začína nekonečná seansa gayov, všade sú gayi a lesby, ktoré sa ženia a vydávajú a dokonca v kostole, dočkáme sa aj obrazov mužov šatách a s make upom, gay clubov, homo sexu, proste samý progres. A brambůrek je z toho „na větvy“: "Ako to je možné, veď v Rusku sme za mimozemšťanov a tu je taká sloboda!" Aby bol film kompletný, nemôže tu samozrejme chýbať ani útok na kresťanstvo. Kristus tu je zobrazený ako nejaká sfetovaná socka, čo sa pozerá po nociach na bojové športy, a desaťročný chlapec mu hodí do tváre čerstvo osemenený kapesník po homosexuálnej polúcii. Koľkáto tvorivosť! Ja len musím opäť poukázať na jedno – prečo to isté neskúsili tvorcovia s Mohamedom? Skúste natočiť v takejto polohe a uvidíte, či si ešte svoje špinavé prachy užijete. Na to ale odvaha chýba, že?

Tom & Issy (2013)

Dve super pesničky - Stay Awake je maximálna pecka a aj pekná romantická How long will Iove you. Ale ani Ellie v župane mi nestačila na zvrátenie presvedčenia, že je to dejovo dosť prázdne aj na krátkometrák.

National Lampoon's - Zlatokopky (2003)

Nevtipný, vlastne trápny film, kde nejde o nič len o sex a peniaze, čo je cieľom dvoch retardov, ktorým by nedala ani Erža z osady. Príliš veľa nechutných scén, pri ktorých si želáte, aby sa radšej vrátili tie pasáže, kde na seba nadväzoval jeden nevydarený vtip za druhým.

Normální víkend (2020) odpad!

Prízemná pudová záležitosť, scenáristický zvratok. Ponúka sa nám tu také široké spektrum liberálnej degenerácie, že to ani nejde všetko vymenovať. Hneď na začiatku hovorí kamoška kamoške, že je "štígro", že kedysi potratila, pretože ako mladá by nemala mať dieťa. Takže my stredovekári považujeme tehotenstvo za požehnanie, liberáli považujú za šťastie potrat. Úžasný progres! Nasleduje humus v podobe chlapíka, ktorý si v noci honí nad ženou a následne sa na ňu vystrieka. Táto téma sa tu opakuje niekoľkokrát, čistá poetika! Ďalšou básňou je ospevovanie sexu do zadku, vraj je to zaujímavý výlet do čoko zeme. V debatách sa dozvieme, že deti ničia manželstvo a že jediné riešenie je trojka. V rozvoji postáv sa zase dozvedáme, že je normálne sa lesbiť s kamoškou len tak, akože užívačka, normálne si viem predstaviť, ako si kamoši na intráku len tak dávajú medzi prednáškami do zadku, naozaj nefalšovaná zábava. Nakoniec nesmú samozrejme chýbať ani drogy, hlavné postavy sú v podstate pol deja zhúlené a jedna, ktorá nie je, spomína, ako si v pohode kedysi dávala kokaín. Summa summarum, ide o degeneratívny odpad, ktorého pointa ostala len v tom že všetko nemorálne je normálne.