• Krátkometrážní

Arsénova jedenáctka (2007)

Pre fanúšika Arsenal krásna, ale aj bolestivá spomienka na to, aký veľký klub to bol. Dnes je veľký už len menom, výkony sú podpriemerné až hanebné. To je tak, keď je majiteľom americký dilino, ktorému Arsenal kryje výdavky na kluby v Amerike.

Rozsévač (2017)

Veľmi kvalitná komorná festivalovka odohrávajúca sa v nejakej zapadnutej dedine. Ženám dovedú chlapov žandári a tak sa dohodnú, ak sem príde nejaký chlap, čo i len pocestný, stane sa Borisom Kollárom, teda inseminátorom. On svoje semä rozšíri po všetkých mladých ženách a tým zabezpečí budúcnosť dediny. Ten zvrat na záver som síce predpokladal, ale na druhej strane to bol to najlepšie riešenie, ako prekvapiť diváka. Film prináša celkom zaujímavé posolstvo, ktoré sa dnes už nenosí, že sex a láska sú úplne dve odlišné veci a že fyzická intímnosť prináša viac než len potešenie zo zážitku.

Dobre vedieť! (2016) (pořad)

Kemka je trapák, lenže niekedy naozaj vtipný, tento formát mu sedí. Jakaba som mal radšej než Kobielskeho, ale stále dobré. Vedátor úplná špička, vidno, že všetko má skvele pripravené. Každopádne pre nízke hodnotenie som dal plný počet, bavilo ma to, prišli zaujímavosti a aj obohacujúce informácie. Dobrý program, na ktorý som sa tešil.

Kdo to ví? (2016) (pořad)

Kým tam bol Genzer so Suchánkom, dalo sa ešte tak tak, ale potom nastala odpadová zmena. Nechápal som, v čom sa mám smiať. Ten vedátor je úplný trapák a čo je najhoršie, otázky aj témy sú okopírované zo slovenskej verzie Dobre vedieť, a to je už čo povedať. U nás vystupovali ako hlavní hostia Kemka s Jakabom, ktorý bol potom vymenený za Kobielskeho, ale všetci pôsobili vtipnejšie a profesionálnejšie než tento žvást. Pritom formát je postavený tak, že človek sa niečo naučí aj sa dozvie niečo zaujímavého. Tu chýbala originalita vo všetkom. Aspoň tie otázky moli vymeniť no.

Sweet Curse (2021) odpad!

Trevor to vystihol špičkovo. Nie toto nie je klasický horor, nič u nie je strašidelné. Toto je buzerantská show, kde v podstate hororový prvok aj príde, ale v podobe odporu, hnusu, zdesenia z toho, že sa človek musí kukať na šikmáčov, čo sa jebú do zadku, olizujú ako prasce, fajčia si vtáky. Tak áno, pre zdravého heteráka, je to horor. A zážitok, ktorých chce okamžite vymazať z pamäti.

Jude (1996)

Spočiatku ľahká, no na konci veľmi ťažká viktoriánska dráma s vtedy naozaj prekrásnou Kate Winslet, u ktorej si nepamätám film bez nahoty. A tu potvrdila, že trend si nastolila už dávno. V podstate celý film som si myslel, že pôjde o romantický film o zakázanej láske, o láske, ktorá musí vzdorovať predsudkom a požiadavkám doby. Vtedy by to bol priemer. Ale film splnil aj vyššie parametre. Koniec bol ozaj tvrdý a poukázal, že ako môže jedna obyčajná veta: "Je nás tu priveľa." v detskej hlave spôsobiť riadny zmätok s tragickým záverom.

Rozhovory s Tedem (2021)

Veľmi dlhá konverzačka bez tempa, bez možnosti prekvapenia, jedine atmosféra stiesnenosti sa podarila. V podstate sme sa o tom Tedovi nedozvedeli nič nové, je to asi jeden z najslabších filmov o tomto človeku. A súhlasím aj s názorom, že ten Elijah Wood fakt pôsobil hroznejšie než ten vrah samotný. Jeho ksicht sa presne hodí na slizáka vraha a nie na vyšetrovateľa.

Čtyři do trojky (1999) odpad!

Riadny kentus, ale liberálno-progresívne kruhy určite tlieskali v stoji, oni sa postavia za všetko zvrátené. Dievča si žije s dvomi chlapmi, ktorí šukajú ju, ale neváhajú si to rozdať aj medzi sebou. Následne však otehotnie, no ona sa zaľúbi už do tretieho a tamtých chce poslať do riti. S kým ma decko ani srnka netuší. Úžasná ukážka degenerácie.

Inspektor se vrací (2015) (TV film)

Veľmi kvalitne zahrané, tak ako to Angličania v týchto prípadoch vždy skvele vedia. Výborné prostredie, herci, atmosféra. Len ten prípad ma až tak neprekvapil. Už sme videli aj lepšie. To tajomno tu nebolo také obrovské, aby diváka pohltilo. Taký priemerný britský Poirot.

Three Comrades (1938)

Vynikajúce literárne dielo, ktoré sa zrejme nikdy nepodarí filmovo dokonale, presne a komplexne obsiahnuť, nakoľko na tých 500 stranách je naozaj veľa tém. Okrem tej tragickej romantiky je tam život v medzivojnovom Nemecku, ktorý je fascinujúco popísaný. Boj o každodenný chlieb, obrovská inflácia, kedy večer stal chlieb aj desaťkrát viac ako ráno, ale aj politické zápasy. Tu sme tieto sociálne témy videli len okrajovo. Nestihli sa rozvinúť dve ďalšie hlavné postavy okrem zaľúbencov. Všetko bolo orientované na romantiku, ale za hodinu a pol sa viac stihnúť nedalo. Preto hodnotím ako kvalitné spracovanie a Margaret Sullavan bola so svojím nežným hláskom úžasnou Patríciou.