• Krátkometrážní

Fantom (2021)

Zaujímavý príbeh nevinne popravenom, ale podaný veľmi diétnym spôsobom. Akoby ani nešlo o život. Najviac ma ale naštvalo, že na záver tam opäť zadrbali rasizmus. Že 60% popravených v Texase za posledných 10 rokov bolo farebných. A čo? To snáď všetci boli nevinní?

Întregalde (2021)

Niekto povie, že vidlácky alebo sedlácky film, niekto slušne že rustikálny a niekto normálne že rumunský. Aspoň v tom možno film pochváliť, je taký prirodzený. O čom však bol, ani srnka netuší. Ako by sa len tak voľne točilo. bez nápadu, možno aj bez scenára. Dej takmer nulový, myšlienka žiadna a na film zabudnete sekundu po jeho odvysielaní.

Addamsova rodina 2 (2021)

Polovičatý film natočený pre deti aj dospelých a tak bol aj spracovaný. Polovičato pre jednu aj druhú skupinu a tým pádom neuspokojivo pre obe. Menej zábavné, než by divák čakal a bez tej typickej gotickej atmosféry, ktorá Adamsovcov sprevádza už desaťročia. Tu žiaľ toto chýbalo, prešlo to zbytočne do moderna.

Všichni svatí mafie (2021)

Kopec mŕtvych pre nič, intrigy a vraždy a nakoniec aj ten, čo sa cítil najväčším pánom a zabíjal jedna radosť, sám zdochol. Taký je mafiánsky život a chvalabohu, že na každého si tá smrť počká. Zo všetkých postáv sa mi najviac páčil Ray Liotta, on proste už tým ksichtom nič iné hrať nemôže. Inak priemerná gangsterka.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Mám veľmi rád Toma Hardyho, ale toto je jedna z najhorších rolí, aké si kedy zvoli. Rovnako ako v jednotke aj tu len z úcty k nemu ponechám jednu hviezdu. Film nie je ani chvíľu vtipný a tie rozhovory medzi Hardym a Carnagem sú fakt príšerné. Najväčším pozitívom filmu je, že je pomerne krátky.

Není čas zemřít (2021)

Nie je čas zomrieť, ale s týmto filmom skutočný Bond už zomrel a ďalej bude nasledovať ďalšie pokračovanie utápania sa v politickej korektnosti. Daniel Craig nám naozaj už zostarol, bolo to vidieť, ale nemôžem povedať, že by film nebavil, hoci mal byť určite kratší. Záporák vybraný naozaj dobre a Rami Malek bol v tomto prípade najlepším hercom. Na druhej strane, účasti Any de Armas vôbec nerozumiem, sotva sa tu mihla. Tento Bond nebol ani zďaleka tým najlepším v dejinách, ale je možné, že o nejaké tie desaťročia si budúce generácie pri spätnom ohliadnutí povedia, že to bol ten posledný dobrý, skutočný Bond, nakoľko dnešní Briti sa hanbia sa už hanbia svoju literatúru a dejiny a v mene neomarxistických tlakov o chvíľu spália aj Shakespeara. R.I.P. Ian Fleming.

Ve vatě (2021)

Film je založený na veľmi hlúpej premise. Nejaký rádoby rapper je hotový, lebo na neho majú hrôzostrašné video, ktoré sa šíri na internete. Pomyslíte si, čo za video to tak môže byť, že takého tvrďáka dostáva do sĺz? Snáď niekoho umlátil k smrti? Alebo ho niekto načapal ako si na verejných záchodoch strká do análu uhorku? Nie. Natočili ho, ako ho prepadli, okradli, povedali mu „Fucking looser“. A on sa z toho ide pokakať. Každopádne je film minimálne potvrdením toho, že slovo rapper je synonymom mentálnej vyprahnutosti a môžeš mať aj sto kíl zlata na krku, stále patríš len do stoky.

Česko Slovensko má talent 9 (2021) (pořad)

Ešte to nenarazilo na úplné dno, ale porota už púšťa kohokoľvek. Hlavne ak je to príslušník menšiny, vtedy sú standing ovations aj 10 minút a Slávik ohýba chrbát hlavne pred osadníkmi z Luníka, ako by to boli najtalentovanejší ľudia na svete. Rovnako tak veľmi vľúdny je aj k úchylákom, ale tu sa nie je čo čudovať, veď medzi nimi začínala jeho kariéra. O tuposti Mórovej sa rozprávať ani nemusíme.

East of the Mountains (2021)

Natočené podľa bestselleru, film sa bestsellerom nestane. Zo začiatku ešte zaujímavá idea o deduškovi, ktorému chýba už len chvíľa do prechodu na druhú stranu a chce nájsť pokoj duše na odľahlých miestach, kde dá priestor len svojim spomienkam. Po prvej polhodine sa film stáva naozaj pomalou jazdou bez širšieho príbehu. Prírodné panorámy a ezoterická až uspávacia hudba v spomienkových a snových scénach sú síce atmosférické, ale zmarili zároveň akokoľvek nádej na hlbší význam, ako je ten, že život proste treba žiť do poslednej chvíle, lebo je krásny. Škoda len, že tá krása nebola vyzdvihnutá viac v daných scénach a ani hĺbka postavy nebola celkom dobre odhalená.

Diana: Muzikál (2021) (divadelní záznam)

Nič výnimočné. Slabé pesničky, ešte slabší speváci a herci sotva priemerní. A že by práve toto bolo to najlepšie spracovanie Dianinho života, tak to ani náhodou.