November Man (2014)

Pierce Brosnan jako 007 - pecka, ale tady jsem mu nevěřil ani nos mezi očima. Hrozně průhlednej film od začátku do konce, sice jsem se nenudil, ale bylo to hodně zvláštní...no a ten konec kdy profesionální elitní a já nevím jak moc dobrá ruská vražedkyně dostane lopatou po palici a je vyřešeno byl vrchol všeho. Hrozní herci sráží film dolů - teda hlavně jejich výkony. Dávám 50% ale to jen za pokoukání, které si dopřeju vždycky když se dívám na Olinku Kurylenko.

Rychle a zběsile 7 (2015)

To si tak člověk říká, že už to ani není možný tu vysokou laťku udržet, ale ono to jak je vidět jde. Vincek nafťák je tu zase výbornej jako v předchozích dílech...je pravda, že dějová linie je tak moc předvídatelná, že se ani nemůžete těšit jak to dopadne, protože to prostě víte. Tvůrci sází na jistotu - spousta akce a demolice snad všeho co jde i nejde. Jasně - skákání v mrakodrapech s autem je moc, ale kdo má rád sérii fast and furious musí už bejt na tyhle věci zvyklej...pro mě akční pecka a bohužel smutná vzpomínka na Paula Walkera - r. i. p. brother!!! Za mě 90%

Equalizer (2014)

Denzela mám rád a filmy s ním jsou pro mě záruka kvality. A i když pominu závěr filmu, který působí spíš komicky než akčně musím konstatovat, že do děje mě to vtáhlo ani jsem nevěděl jak a najednou koukám na titulky. Sice je trochu nápadné, že ve většině filmů jsou superzabijáci chlápci skoro v důchodu, ale s tím už jsem se smířil - poctivých 80%

Hercules (2014)

Za mě jednoznačně nejpovedenější Herkules, bájného a silného Herkula snad ani nemohl hrát nikdo jiný než The Rock, akční pasáže úchvatné, film nepostrádal ani úsměvné momenty...povedená podívaná, která mě bavila po celou dobu - 70%

Americký sniper (2014)

Očekávání předčilo realitu, trailer úchvatný - film samotný lehce pokulhává. Jeden z mých nejvíce očekávaných snímků, na který jsem se dlouho těšil mě vůbec nenadchnul nicméně nezklamal. Dávám 4 hvězdy, protože válečná dramata je můj šálek kávy a Clinta považuju za výborného herce a ještě lepšího režiséra, ale jinak souhlas s uživatelem Superpero - Lone Survivor je o dost lepší. Přesto tady dávám 70%

Tenká červená linie (1998)

Jen díky nesmyslně dlouhé stopáži, kdy máte místy pocit, že byste si nechali provrtat kulkou hlavu než poslouchat rozjímání hlavního hrdiny dávám jen dvě hvězdy. Herecky dokonalé, vizuálně propracované se skvělými akčními scénami. Bohužel zážitek kazí otravné a zdlouhavé a pro mě zbytečné natahování filmu. Nepochybně výborně natočený film, ale také bohužel s mnoha hluchými místy - 30%

Kapitán Phillips (2013)

Tom Hanks jako kapitán Phillips, Tom Hanks jako Forest Gump, Tom Hanks jako trosečník, Tom Hanks jako jakákoliv role a vždycky výborný . jako by ani přibývající léta nebyla znát, jeho herecký um je prostě velkolepý. Když se rozhodne uvrhnout se víceméně dobrovolně do zajetí, jediné co mi na filmu vadí je ta předvídatelnost, že se mu asi nic nestane - proč taky. Ale ani to nesnižuje atmosféru příběhu o somálských pirátech a jejich únosech lodí, které jsou na denním pořádku. Jakási rekonstrukce přepadení je napínavou podívanou, která má stoupající úroveň. Režiséra Paul Greengrasse mám spojeného především s Jasonem Bournem, ale po zhlédnutí kapitána Phillipse vím, že jak se u nějakého filmu objeví jméno tohoto režiséra bude to hned horký kandidát na zhlédnutí. 75%

Na život a na smrt (2013)

Válečné filmy jsou mým velice vyhledávaným žánrem a málokterý si nechám ujít. Není ani moc těch, které mě dokážou ještě nečím překvapit nebo výrazně zaujmout. Od Ryana, což byl na dlouhou dobu poslední z výborných válečných masakrů mě zaujal až Lone Survivor. To napětí když se setkají tváří v tvář s chlapcem a rozhodnou se radši riskovat prozrazení a svůj život ( což by mimochodem v reálu skončilo kulkou v hlavě ) je hlavní zápletkou pro celý film. Pak už jen zbývá utíkat před mohutnou přesilou a je jasné jak to celé skončí. Mark Wahlberg je konečně v roli, která mu sedí. Celkový zážitek filmu ještě umocňuje fakt, že je to natočeno na základě skutečných událostí. Zkuste si při sledování alespoň jednou představit, že jste na místě jednoho ze členů Navy SEALs...80%

Velký Gatsby (2013)

Měl všechno - bohatství, slávu, pozornost, luxus, ale jedno mu chybělo - žena jeho snů. Jay Gatsby - nedokážu si pro tuhle roli představit lepšího protagonistu než je Leo. Podle mě zatím nejlepší herecký výkon tohohle hollywoodského frajírka. Začátek filmu mi přišel dost kýčovitý a nemyslel jsem si, že mě Gatsby tak vezme, ale od prvního mejdanu u ''starého bracha'' jsem neodtrhnul oči od televize. Vizuálně úžasně zpracováno, hudebně podmanivé - soundtrack s písní Young and Beautiful od Lany del Rey mám v hlavě snad ještě teď. Pro mnohé diváky přeplácané a teatrální, pro mě zkrátka jedinečné a velkolepé - 80%.

Moneyball (2011)

Baseball nesleduju a ani ho moc nemám rád takže když se ke mě dostal Moneyball říkal jsem si, že to zkouknu jen tak letmo a možná to ani nedokoukám do konce i když jsem tak nějak doufal, že Brad Pitt nebo Philip Seymour Hoffman jsou přece zárukou kvalitního filmu a ejhle - fungovalo to. Film si může pustit i ten kdo o pravidlech baseballu nemá páru, protože ono to v podstatě o hře jako takové ani moc není. Skládání týmu z hráčů, kteří jsou totální lůzři ve svých týmem, ale jsou jedni z nejlepších na svých pozicích je tady zrežírováno úchvatně a přirozeně a film nenudí při své stopáži ani minutu. Poctivých 80%.