Jsem číslo čtyři (2011)

mám za sebou čerstvě shlédnuto Teen wolfa ... takže jsem se u tohoto filmu cítila jako doma ... docela mě to bavilo a rychle to koukání uteklo, děj měl spád, hudba příjemná, efekty, kamera, zvuk, jo ... asi si začínám libovat v těch nadpřirozených kravinkách

Vlčí mládě (2011) (seriál)

díky nemoci s otázkou co s načatým večerem jsem se dostala až k tomuto seriálu ... zpočátku jsem na to koukala váhavě, ale postupně jsem začala všem těm postavám propadat, někdy to byla pohádka, jindy napínavý jak malý kšandy ... spousta zajímavých fantazijních "postav" nejen na straně dobra, humor, kamera, kostýmy ... a moji nejoblíbenější? vývojem postav a jejich ztvárnění u mě vedou Stiles a Lydia

Pianistka (2001)

asi je to mistrovské, výborně zahrané ... ale mně se z toho udělalo špatně, cítila jsem hnus

Sekretářka (2002)

výborně zahrané ... ujeté, dobře jsem se pobavila

Padesát odstínů šedi (2015)

já jsem nečekala vůbec nic, knihu jsem nečetla, já se prostě davového šílenství neúčastním a když si knížku četla každá jouda, i ten, kdo knihy v životě ani nečte, tak o to míň jsem chtěla číst já :-) ... jenže jsem teď dlouhodobě marod a řekla jsem si, že se podívám na film ... a jsem za to ráda ... trošku jsem měla problém s láskou na první pohled z její strany, protože tu touhu tam měla ještě než si sedla na židli u prvního interview - a to bylo na mě trochu moc brzo :-) ... ale jinak já jsem si u toho pěkně odpočla a pojala to ve vlně romantické, nic víc ...... Dakotin nevinný stud, smích, hlas a Jamieho proměna se mi jednoduše líbila ... tempo, hudba, kamera, střih a všechno to kolem udělal z filmu pěknou podívanou, bylo mi až líto, že film skončil ... na druhý díl se určitě ve vhodné chvíli podívám ... nemůžu si odpustit dodat, že jsem v nich viděla svoje oblíbence Taťánu Vilhelmovou a Colina Firtha, sorry jako :-)

Nadechni se (2013)

já vám nevím ... mladá Britka vlezla do domu a vypadalo to, že měla okamžitě jasno ... u otce v podání Guye byl vidět aspoň nějakej vývoj, to herectví se mi líbilo ... jsem ve věku možné krize středního věku, ale tohle mi přišlo prostě moc nepravděpodobné, maximálně na nějaký úlet, kterým se v podstatě dá hloupě lecco rozbít a kdyby mi do baráku vlezla mladice s takovým záluskem, asi bych jí rozbila nedbale však prudce hozeným kufrem ústa ... nebo se jen lítostivě za ní ohlédla ve dveřích, když by odcházela? ... tohle nebyl šálek mé kávy a ani Guy s Felicity mě spolu nenadchli, ten věkový rozdíl byl pro mě prostě moc, abych to mohla brát vážně a cítila, že jde o něco vážného

Jako ty (2015)

mně se to moc líbilo ... hudba vynikající ... místy chladné, místy krásné, místy napětí, nedůvěra ... tempo mi sedlo ... mělo to atmosféru

Mládí vůdce (2015)

po přečtení obsahu na csfd (sakra čeho je chlapec svědkem a o jakém děsivém egu tu je řeč-???) a po shlédnutí ukázky jsem se nemohla dočkat, až se na film podívám ... a teď jsem zklamaná ... úplně to ve mně vře, protože si říkám, že to mohlo být o kus lepší, ta látka je dobrá ... za výkon chlapce dávám hvězdu, za hudbu, která jediná v tom dávala punc "vyšší divnosti, napětí a pocitu teď to bude velký" dávám druhou a ještě přidám třetí za to, že to ve mně vyvolalo emoci a dohnalo k přemýšlení ... ano, je to neposlušnej fracek, kterej vzdoruje a já úplně chápu proč, a kromě toho, že potřeboval pevnou ruku, potřeboval taky lásku, a jedinej, kdo mu ji dal, byl odejit ... a tak si ji vybudoval jinde (anebo jsem to vůbec nepochopila :-)), ale tím se nebudu zalamovat, vždyť mně taky nevadí, že jsem se nekoukala na horor a něco mysteriozního ... jen opravdová škoda, že psychologie postav byla málo propracovaná, do těch 115 minut by se to i vešlo

Elvisovy začátky (2005) (TV film)

Meyers byl slušnej... nejsem Elvisova fanynka, ikdyž jeho tvorbu prostě nelze ignorovat, a tak jsem se při sledování filmu zaměřovala na výkony herců ... a to co Meyers dokázal se svým tělem a mimikou klobouk dolů ... že by měl film ale nějakou šťávu a přikurtoval mě k obrazovce tak, že bych si ani neodskočila, to zase ne

Tudorovci (2007) (seriál)

mno už teď musím po třetí sérii dodat, že komentář je ovlivněn mým postojem k seriálu, postojem diváka, který neprahne pro historické věrnosti, ale po zajímavé podívané na herecké koncerty mnohých herců, na krásné kostýmy a zpracované šperky, výbornou hudbu ... tak mám za sebou 1.sérii: dech historie mám ráda, Jindra byl pro mě vždycky dost kontroverzní král, ovšem jeho život znám spíše povrchně skrzevá ty jeho ženský a přístup k nim ... kostýmy mě opravdu dostaly, šperky také, dívat se na noblesní královnu Kateřinu v podání M.D. Kennedy bylo velkým zážitkem, mrška Boleynová z dílny N. Dormer byla taky velmi přijatelná ... a pak postava krále, církevních mocnářů, kochala jsem se jejich výkony a těším se na vývoj postav (nebo spíš herecké zvtárnění) v další sérii, kterou si jdu pustit právě teď ... nesmím zapomenout - hudba je nádherná, úvodní i v průběhu seriálu ... 2.série: vypichuji postavu papeže v podání Petera O´Toole, slzami protkané sledování 5.dílu série a loučení s hereckým výkonem Jeremyho Northama, zajímavý Henry Cavill a samozřejmě Jonathan R.Meyers a jeho královská postava...bylo to kruté (nesnáším mučení) a jsem zvědavá na období po boku s Jane Seymoreovou ... 3.série: vypichuji královo rozmlouvání se šaškem (Jonathanův výkon) a výkon Jamese Fraina coby Mr. Cromwell + Sarah Bolger v roli dcery Marie, lacinost čišící z Kateřiny Howardové byla vskutku královsky nízká ... 4.série... a opět se tu objevuje noblesa tentokrát poslední ženy Kateřiny Paarové ... co říct? všechny série mám za sebou a znovu jen opakuji - kostýmy, šperky, herecké výkony královské rodiny, Charles Brandon, hudba, kamera ... a nakonec tleskám Jonathanovi R.M. - toho stárnoucího churavého kruto-laskavého muže zvládl výtečně ... dokázala bych se dívat i na další díly, které by nám přiblížily vládu Jindřichových dětí ... hlava mi přemýšlí, smutním z konce podívané a já jdu a přidám pátou hvězdu za celkový dojem ... dlouho jsem neviděla tak povedený seriál, a vlastně pravda - měl sérií a dílů tak akorát, že je tu touha po pokračování a zároveň jsem nedostala šanci pocítit znuděnost a nechuť tohle celé dokoukat