Life (2015)

Fotky Jamese Deana jsem kdysi měla doma, možná proto se mi na celém filmu líbil samotný závěr - pohled na origo fotky, origo Deana. Tak dobře, film se snažil zachytit i vznik oněch fotek, to asi vyšlo. Ale postava Deana - v obličeji odulý a s permanentní artikulací jako by požil 2 tablety lexaurinu ... pro mě zklamání. Snad i díky tomu pak na mě film působil jako znuděná táhlá záležitost, bez šmrncu, všichni byli otrávení (fotograf, fotografova žena, herec,...) ... a nakonec já, divák.

Little Ashes (2008)

mně se film hodně líbil ... výborné herecké výkony - jemná citlivá duše básnika v podání Javiera B. i rozpolcený fabulátor Robert P. ... ani chvilku jsem se nenudila, závěr mně vehnal o oka slzu ... velmi pěkná hudba, škoda, že tam nebylo víc té krajiny ... v Paříži jsem byla v muzeu S. Dalího, neb jeho surrealismus mě uchvacuje, a tak jsem si film díky svojí dávné vzpomínce na onu návštěvu užila dvakrát a nekazila si chuť, že film nic z jeho tvorby nevyjadřuje, o něj tam nešlo ... (btw Pattinson nemůže za to, že prostě je fešák, co s tím jako má dělat? + bílý vamp macke-up a pozdvižený koutek rtu není vrcholem jeho hereckého umu, to už dneska víme - kdo dokoukal až dokonce, ví, že se umí zmatlat i načerno :-)

How to Be (2008)

Arte, máš vážné problémy, jsem u tebe v cuku letu, budu u vás jíst a bydlet a možná se z toho dostanu ... šaty dělaj člověka, o účesu nemluvě ... je dobrý si umět vybrat ten správnej hudební nástroj, mít čas na cvičení a motivaci ... chladnost rodičů deprimující, vopravdický kámoši se hodí ... střídala jsem pocity divnosti a pochechtávání se u monitoru, no nevypla jsem to, vydržela ... atmoška v pubu výborná ... hlavní postava mě bavila, stejně jako kámoš bubeník a hledání negativních vzpomínek u kuchyňské linky

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Bella upírka mě hodně bavila, stejně tak postel, která není na spaní - se skvělou muzikou (jak jinak) v zádech, vlastně pořád se něco dělo, bavilo mě objevení štítu, příprava na bitvu a hledání nových pomocných sil (potěcha pro oko) ... bitva samotná perfektní záležitost, všude sníh v kontrastu s Arem šíleným sličným červenopláštníkem ... soundtrack, zabrouzdání do minulosti na závěr ... tohle celé se opravdu povedlo ... jen ta skvrnka - dospělá Renesmeé byla tak umělá, že jsem ráda za to, že tam měla jen svých xy sekund slávy ... Rozbřesk (oba díly) udělaly pěknou tečku za celou pohádkou ... a mně se chce si pustit díl první - jakže to vlastně všechno začalo? ... a soundtracky v uších zní mi dodnes :-)) ... no ano, z mých komentářů je patrné, že si mě twilight postupně získal a když si vybavím, kolik kravin se natočilo, přemítám, kolik bodů v klubu antisága dostane ten, co hlasitě volá "odpad" :-)

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

já tam cítím jiný level, než mají dva díly předchozí ... ty líbánky byly tak přirozený, jako by to byl přímej přenos Kris a Roba, zábavná hra v šachy, líbivá babymaking, za takovou romantiku jsem se nestyděla a pak? ... zlom v životě lidským ... akce ... Kristen hrála fakt dobře, triky přeměny perfektní podívaná (obraz i zvuk) ... zoufalství Edwarda, kdy neví, jestli to celé stihne zvládnout ... to umělý miminko mi tam teda vadilo, ale bitka s vlkodlaky to napravila, stejně jako podlomený kolena Jacka ... a opět úžasnej soundtrack k tomu ... když pomyslím, že to všechno začalo kdysi ve školní jídelně ... tady už nekoukám na děti, ale na dospěláky s více zkušenostma za kamerou ...

Twilight sága: Zatmění (2010)

určitě lepší než dvojka ... chemie dvou hlavních postav cáká do kamery, zase ten podmanivej soundtrack ... vypichuju - romantická chvilka ve vile s žádostí o ruku, Jasper školí rodinu, jak na nový bledý (pardon upíří) tváře ... vtipnější dialogy a jako by se celkově uvolnila víc atmoška ... no a boj s Viktorií ... já si to po dvojce mnohem víc užila (upíři a vlkodlaci už mi nevadí, vždyť je to pohádka, že?)

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

tak tenhle díl považuju za sebe za nejslabší z celé ságy ... hodně zaujal moment, kdy Bella potká ve vodě Edwarda a ten se jí pěkně rozplyne, samozřejmě v doprovodu krásné hudby ... no a pak Toskánsko, Aro - jo, odtud už to to zase bylo dobrý ... nešlo si nepovšimnoiut, že se z Kristen vyloupla pohledná holka (v prvním dílu byla vlastně děcko) a začlo mě být víc jasný, že měla čím upíra okouzlit ... upírka Alice a její italská image byla taky super, proměna na zrzavou Viktorii mě bavila ...a jak už jsem říkala, dobrej byl Aro ... měla jsem problém s faktem, že k upírům přibyli vlkodlaci, tady jsem si plně uvědomila, že to není můj šálek kávy, ale jedeme dál, nenudilo to tak, že bych si řekla - další díly už mě nezajímají ...

Stmívání (2008)

ještě nikdy mě tak nevtáhl do děje soundtrack, jako tady ... proto přehodnocuju a dávám o jednu hvězdu víc, než jsem původně dávala ... je mým koloritem vyhýbat se mániím a tak neposkvrněna žádnou mediální kampaní na ságu, ani tím, že je cool dělat hejtra, usedla jsem k příběhu až teď, kdy je mi už dávno "cet" a stojím spokojeně nohama na zemi ... chvíli mi trvalo přijmout fakt, že se dívám na pohádku a jsem ráda, že se mi na to podařilo naladit ... hodní upíři (noo, to bylo překvápko) ... a co mě chytlo při sledování? - úplně nejvíc hra baseballu v doprovodu Muse = wow a poté vynoření "zlých" upírů ... upíří bitka v baletním studiu a do toho Pattinsonova písnička, když nenechá dokonat dílo upíří ... romantická pasáž, kdy hraje nádherná skladba (ukolébavka) Cartera Burwella - poslouchám nástroje, ano, takhle si nějak představuju touhu - láká, skličuje, bolí a přitom je vám krásně ... já fantasy nemusím a upíry taky ne (pamatuju si dost dobře, když byl upírem Cruis a Pitt a jak mi přišli směšní) ... ale sympatické obsazení Belly, jejího táty, hlavního upíra i jeho klanu, do toho ten zatraceně dobrej soundtrack, krásně mě to odvedlo od starostí všedních dní, stresu ... a tak aniž jsem cokoliv čekala, užila jsem si to a soundtrack si pouštím dál do zblbnutí :-) ... no a samozřejmě jsem musela sjet i ostatní díly

Cesta (2014)

ponurý, táhlý, pod nohama křupavý, vyprahlý, fest zaprášený ... špinavý krky, nohy, hnijící zuby ... pistolky, náboje ... pohyby, mimika, pohledy, jeden usedlík lepší jak druhej, stařík mluvící očima ... vrzavá hudba ... vtažená do děje, užaslá, smutná nakonec ... pokud je měřítko dobrých filmů podprůměrné hodnocení na csfd, pak díky za tipy ... mně se film líbil moc, herecké výkony Guye i Roberta prostě jo ... ty musíš mít to auto vážně rád, miláčku ;-)

Mapy ke hvězdám (2014)

mělo to být odporný? bylo to odporný ... co to je za rodiče? co to je za děti? mám věřit tomu, že takhle to tam funguje? bolest, krutost, násilí, drogy, sobeckost, psycho, nic normálního ? ... stejně nechutný pocity jsem mívala kdysi, když jsem koukala na seriál Já, Claudius a Řím ... vlastně se až tak nic nezměnilo, jenom se nejí fíky ... film mi určitě zůstane dlouho trčet v hlavě, ale znovu vidět ho už nechci ... nejvíc se mi líbila Mia Wasikowska