Tumbik

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 2.2.2019  02:43
    Vikingové - Série 5 (série) (2017)

Rozhodně zklamání. Po smrti Ragnara bylo i pár posledních epizod výborných, avšak pátá série nabrala naprosto dekadentní směr. Například Flokiho linka byla zcela zbytečná a nezajímavá, což považuji za obří úlet scénáristů. Překvaplilo mě také nadměrné množství naprosto nesympatických a skutečně otřesně hrajících herců. Do páté série jsem byl s castingem vždy spokojen, to se ale nedá říci u série číslo pět. Ivar, který byl dříve nejlépe hrající ze všech Ragnarových synů naprosto zešílel (v tom špatném slova smyslu) a i toto nebylo vymyšleno příliš dobře. Zkrátka zklamání, nemám moc chuť vůbec čekat na šestou sérii.

• 29.12.2018  01:17
    Vikingové - Peklo (S05E15) (epizoda) (2018)

Že by povstání z mrtvých? Velký záchvěv naděje pro další pokračování.

• 11.12.2018  13:13
    Hyde Park Civilizace (TV pořad) (2012)

Stach je jednoduše nejlepším moderátorem v Česku. Neskutečná osobnost, jeho znalosti a připravenost jsou až neuvěřitelné, jde vidět, že tuto práci dělá s chutí. Prosím pane Stachu, pokračujte dále ve své perfektní práci!

• 10.12.2018  14:25

Rozhodně lepší než minulý díl, velmi jsem se bavil. Atmosféra je sice úplně jiná než v dobách, kdy tomuto seriálu šéfoval Ragnar. Stále se ale jedná o nadprůměr v dnešní seriálové produkci. Za mě spokojenost.

• 4.10.2018  17:04
    Řím - Série 2 (série) (2007)

Úžasná druhá série překonala skvělou první sérii (ne o moc, ale přesto).

• 4.10.2018  17:04
    Řím (TV seriál) (2005)

Úžasný seriál s perfektními maskami, dobovými kostýmy, mravy a vším, co ke starému Římu patří. Historicky zcela nepřesné, ale o to lépe zpracované a provedené. Příběhově opravdu promakané do posledního detailu, dialogy stejně tak, 'neznámí' herci hrají svoje role naprosto perfektně - zejména Titus Pullo a Lucius Vorenus, za zmínku ale taky stojí skvělý výkon postavy Julia Caesara. Skvělé!

• 4.10.2018  16:59

Skvělé zakončení skvělého seriálu. Jsem rád, že jsem tento seriál 'objevil'.

• 14.11.2017  16:08

Vynikající seriál odehrávající se v dokonalých osmdesátých letech s neskutečně dobře zpracovaným mixem Spielberga a KInga a skvělým castingem - hlavně Winona Ryder a David Harbour, o Millie Bobby Brown a ostatních dětech nemluvě. Perfektní.

• 12.11.2017  00:45

Při scéně s jelenem jsem málem dostal infarkt. Brilantní.

• 11.11.2017  23:34

Geniální mix Spielberga a Kinga se dnes naklonil spíše ke Kingovi. Dokonalá podívaná od první až do poslední minuty, neskutečné.

• 29.9.2017  01:52

Vyorálek přesvědčil, že je úžasný herec. Zdatně mu sekundoval i David Novotný. Perfektní epizoda. Zvrácený komunistický režim a odsouzení kamaráda na smrt po tlaku Moskvy... Budař opět perfektní.

• 29.9.2017  00:21

Bezmocný Beneš a selhání demokracie. Jeden z nejsmutnějších momentů české (československé) historie. Vyorálek zahrál Gottwalda dokonale.

• 6.9.2017  15:58

Cillian Murphy předvádí v roli Tommy Shelbyho excelentní výkon, tato role je na něj jako ušitá :). Jsem okouzlen vynikající hudbou v pozadí a skvostnými dialogy. Jen tak dál.

• 4.9.2017  15:01
    Hra o trůny - Série 7 (série) (2017)

Během sledování jsem byl úplně nadšený, ale když se s odstupem času zamýšlím, tak to rozhodně není nejlepší série, jak jsem si ze začátku myslel, přesto mi to ale nedá a dávám pět hvězd (průměr tak vychází). Nejlepší díly 4 & 7. Snad tento divný pocit z přesunu na béčkovou kvalitu zmizí při sledování osmé série... Jinak asi půjdu s hodnocením dolů... Jinak jsem ale velmi spokojen :).

• 4.9.2017  14:01

Ve třetí epizodě je více bitev, krve a emocí. Nechybí ani úžasné dialogy a morální poučení. Nevím s jistotou, jestli je třetí série nejlepší sérií seriálu, ale rozhodně vím, že má nejlepší epizodu celého seriálu - Victory. Neskutečně jsem si užil všechny tři řady, všechny tři jsou pro mě bezchybné, dokonale provedené a podle mě i stejně dobré. Byla by opovážlivost vyvyšovat nějakou sérii nad ostatní dvě. Dokonalé.

• 4.9.2017  13:57

Dokonalé, dojemné, strhující. Brečel jsem. Jeden z nejlepších seriálových dílů všech dob. Strhující vyprávění příběhu díky dokonalému scénáři. efektům, úžasné hudbě a v neposlední řadě i díky vynikajícím hercům. Děkuji všem, kteří se na tomto seriálu podíleli, za vynikajíc¨í podívanou, která nemá v historických seriálech obdoby.

• 28.8.2017  13:30

Lepší zakončení sedmé série si snad nikdo nemohl přát. Kromě kokotů samozřejmě (nevím jak to říct slušně). Ovšem, najdou se skeptici, kteří hledají každičkou, byť jen opravdu malilinkatou chybičku, aby se pak mohli chvástat tím, jaká je to strašná chyba, že jdou proti většině a jací jsou hrdinové (viz Psychor, který si teď chrochtá blahem). Chápu, že v předchozích epizodách sedmé série šlo mnoho lidem proti srsti rychlé přemisťování. Jak jsem již psal dříve, u těchto dílů dáváte odpad nebo pět hvězdiček, žádná střední cesta neexistuje. Naprosto chápu ty, kteří dávali odpady nebo jednu hvězdičku, jednoduše se jim nezamlouvalo velmi rychlé plynutí děje a rychlost světla při přemisťování z jednoho konce kontinentu na druhý. Na druhou stranu, kdyby tu nebyla ta „teleportace“, tak by se seriál natáhl na několik dalších sérií a byl by zbytečně dlouhý a určitě by i hodně ztratil na kvalitě. Já, jakožto milovník fantasy, jsem se vykašlal na veškerou logiku a užíval si úchvatný děj, boží dialogy a úžasné efekty (při bitvách, s draky, scény s bílými chodci,…) po celou sedmou sérii. Avšak přichází finále, které je úplně jiné než předchozích šest epizod. Nikdo se tu „neteleportuje“, jsou zde perfektní dialogy, několik znovushledání, logický vývoj děje, překvapení a hlavně bezchybný scénář s úžasnou závěrečnou scénou. Vezměme si to postupně, scénu od scény: Epizoda začíná záběrem, při kterém připlouvají lodě Daenerys do King’s Landing, kde se Danerys, Jon a Tyrion pokusí vyjednat příměří. Nechybí nástup její armády a přílet jejích (už pouze) dvou draků. K této události směřovalo chycení wighta, při kterém zemřel Viserion (což mimochodem – plán chytit wighta - byl i pro mě, kterej sere na logiku dost bláznivý úlet od scénáristů, ale budiž, to je záležitost předchozích dílů a ne tohoto). Staří známí se méně či více rádi opět setkávají. Cersei se chová povýšeně, jak má ve zvyku, nic neobvyklého, Jon s Tyrionem se jí snaží přesvědčit, aby s nimi bojovala proti Night Kingovi. Uvidíme v osmé sérii, jak se vlastně Cersei rozhodne, zda ji Jaime nadobro opustí a přídá se k Daenerys, bude to velmi zajímavé. S touto scénou snad nemůže být problém (krom kokotů samozřejmě). Následuje Tyrionova snaha o přemluvení Cersei o samotě (teda ještě s The Mountain, což pro mě již není člověk, ale stroj), ta se zdá být v následující scéně úspěšná, avšak se ke konci epizody dozvíme, jak to s Cersei vlastně je – to by nebyla ona, aby v tom nebyla nějaká kulišárna (například to s Euronem a jeho údajným úprkem na Iron Isles, kdy ve skutečnosti pluje přes Narrow Sea do Braavosu). Naprosto logické, zapadá to do děje seriálu. V další scéně Baelish dále hraje svou malou hru o trůny a snaží se Sansu přesvědčit o tom, jaká je údajně ve skutečnosti Arya proradná mrcha. Dokonalý dialog, kdy se Sansa zdá být přesvědčená a divákovi tuhne krev v žilách, že se Littlefingerovi podařilo poštvat sestru proti sestře. Následuje Theon a Jon, který má ve své povaze odpouštět a být čestný. Theon se opět pokouší napravit své chyby (souboj s tím chlápkem), neboť ho tíží svědomí – rozhodne se zachránit Ashu (Kvůli debilitě amerických diváků byla Asha přejmenována na Yaru, aby se to nepletlo s wildling, která se starala o Rickona a jmenovala se Osha). Theon už několikrát ukázal charakter při napravování chyb a tohle prefektně sedí. Následuje scéna s Littlefingerem a se všemi Starky zrovna přítomnými ve velké síni ve Winterfellu. To, jak vyvrcholí tato scéna snad nemohl očekávat nikdo, kdo si nepřečetl scénáře, které se dostaly na internet po tom, co bylo HBO napadeno hackery. Sestrovražda neproběhne, Littlefinger prohrál svou malou hru o trůny (When you play the game of thrones, you win or you die). Vynikající, nečekaný zvrat v příběhu, ale přesto zcela logický, kokoti ať si zase mrmlají pod vousy co chtějí, tohle pro mě byla nejlepší scéna celé epizody. Poté scéna, kdy Cersei odhalí své skutečné záměry, ale charakterní Jaime s ní nesouhlasí. Bomba. Jaime pak poté jede na koni neznámo kam (za Daenerys, aby ji varoval? Kdo ví…). Sam přijíždí na Winterfell a následuje bezchybný, dokonale promyšlený dialog mezi těmito dvěma. Vyjde najevo, jak to vlastně bylo mezi Lyannou a Rheagerem. Velmi důležité pro další směrování děje – Jon je v podstatě dědic Iron Thronu a žádný bastard, ale právoplatný Targaryen. Těším se na Jonovu reakci, až zjistí, že se vyspal s tetou, což je navazující scéna (a dalo se čekat, že se Jon zamiluje). Bran během toho vypráví. Geniální tah od D&D, výborně vymyšleno a zrežírováno, sekvence scén je jednoduše úžasná. Pak ještě malý dialog Aryi a Sansy a máme tu třešničku na dortu v podobě závěrečné scény s ledovým Viserionem osedlaným Night Kingem a pochodující armádou mrtvých, při které padá zeď, mistrně zvládnutou s dokonalou hudbou a vynikajícími efekty, které vás navnadí na osmou sérii. Dokonalost sama, pro mě jedna z vůbec nejlepších epizod seriálu po všech stránkách, které jsem vyjmenoval výše, hlavně díky scénáři. Většinou se takto nerozepisuji, ale ti kokoti, jejichž komentáře jsem si u toho dílu přečetl, mě tak vytočili, že jsem musel obhájit tento díl a můj celkový pohled na tuto epizodu. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl, moje očekávání v podobě vysoce kvalitního zakončení jsou splněna. Nemohu být spokojenější. Peace. „In winter we must protect ourselves. Look after one another.“ „When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives.“

• 26.8.2017  23:07

Jelikož jsem netušil, že představitel Spartaka, Andy Whitfield, zemřel, byl pro mě obrovský šok, když se najednou objevil cizí chlápek a všichni ho oslovovali Spartacus. Je to obrovská škoda, Andy měl nevěřitelné charisma a nejspíš ho budu mít už napořád zafixovaného jako "pravého Spartaka" a bude mi dlouho trvat, než si zvyknu na nového představitele, Liama McIntyrea. I přesto si však myslím, že je Liam perfektní náhrada. Druhá série začala více než zajímavě a jistě je na co se těšit.

• 24.8.2017  14:47
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Jednoduše vynikající, druhá série pokračuje v úžasné kvalitě série první (troufnu si tvrdit, že v několika aspektech dokonce překonala první sérii). Koncert úžasných herců, vynikajících přestřelek a honiček s auty. Toto se opravdu povedlo. Příběh Escobara je až neuvěřitelný, z 7. nejbohatšího muže světa se stala během několika let troska, které nemá nikoho (kromě rodiny), komu může důvěřovat... Jedním slovem vynikající. Nemohu se dočkat třetí série...

• 24.8.2017  14:41

Nevím proč, ale tohoto antihrdinu Escobara, hraného Wagnerem Mourou, jsem si neskutečně oblíbil, i během chvil, kdy páchal ty největší zvěrstva a v tomto závěrečném díle mi ho bylo neskutečně líto... To se mi zatím u žádného jiného seriálu nestalo. Velký plus za to, že se tvůrci seriálu víceméně velmi přesně drželi toho, jak se Pablova smrt ve skutečnosti udála. Jen škoda, že nebyl Peňa s Murphym během toho, co dopadli Escobara... Ten si to vážně zasloužil. Finále bylo úžasné, ale přesto pro mne není nejlepší epizodou seriálu. Jsem rád, že seriál nekončí a bude další série, kdy naši milí agenti z DEA půjdou po dalších narkobaronech. Stejně si ale myslím, že tyto první dvě série už žádná další nepřekoná. → Hlavně díky absenci neskutečného Wagnera Moury, který ztvárnil naprosto dokonale zrůdu, milujícího otce a jednoho z největších zločinců v historii lidstva v jedné osobě. Už se nemůžu dočkat další série!

• 23.8.2017  23:43

Epizoda plná nenadálých, nečekaných ale přesto zcela logických zvratů, které skvěle pasují do příběhu. Jak bylo řečeno již v předešlých dílech - Pablo je nejnebezpečnější, když je zahnán do kouta - to v této epizodě platí naprosto přesně. Sice prohrává válku, ale vyhrál tuhle bitvu... Troufám si říci, že veledůležitou. Podle mého názoru zatím nejlepší epizoda celého seriálu.

• 23.8.2017  13:43

Stejně jako u první série pomalejší rozjezd, ale to se na 99% v dalších dílech zlepší. Jinak samozřejmě opět vynikající epizoda po všech stránkách.

• 23.8.2017  12:42
    Narcos - Série 1 (série) (2015)

Dokonalý, bezchybný a mrazivý seriál o jednom z největších "padouchů" všech dob. Herecké obsazení se povedlo na výbornou - zejména u hlavního (anti)hrdiny Pabla Escobara - neskutečný herecký výkon Wagnera Moury. Výborně se casting povedl také u dvou "hlavních" agentů DEA - Pedro Pascal a Boyd Holbrook je vynikající herecké duo. Je až neskutečné, že se povedlo natočit tak autentický a hrozivý seriál. Vynikající po všech stránkách. Třeba neopomenout také vynikající kameru a dobovou hudbu. Úžasné. Uvidíme, co přinese druhá série :).

• 23.8.2017  11:44

Pablo už nevěří nikomu, začíná z toho šílet. Když se řekne vězení pro Pabla Escobara, představíte si něco jako Alcatraz, místo toho má Pablo pětihvězdičkový hotel.

• 23.8.2017  00:45

Escobar byl neuvěřitelně inteligentní. Vzdal se, ale přesto vyhrál. Šach mat.

• 22.8.2017  18:49

Zajímavé je, že se Pablo neštítí zabít kohokoli, kdo mu přijde do cesty, ale přesto mu stále záleží na své rodné zemi. Opět si uvědomuje,že peníze nejsou pro všechny občany Kolumbie to nejdůležitější. Další masterpiece. Zejména konec vás epizody vás přiměje k dalšímu sledování.

• 22.8.2017  13:44

Pablo v tomto díle pochopil, že ne všechny si lze koupit za peníze.... A některé sny taktéž. Neskutečný seriál, první tři díly nemají chybu. Dokonalé záběry, bezchybný scénář a skvělý soundtrack. Samozřejmě nelze opomenout neskutečné herecké výkony... Wagner Moura nehraje Pabla Escobara, Wagner Moura se Pablem Escobarem stal.

• 18.8.2017  17:09

To cestování časem je hrozně nereálný, ale bez toho by se celý děj neuvěřitelně natahoval. Takže když pominu tohle, tak tenhle díl nemá chybu :). Všechny moje pocity shrnul ve svém komentáři Yesqward. Sedmá série je pro diváka neskutečně rozporuplná, buď musíte dát odpad (až 1 *) nebo pět (4) hvězd, žádná střední cesta neexistuje. Jelikož je to FANTASY seriál, se*u na logiku a užívám si to jako fanda, tedy volím druhou možnost.

• 15.8.2017  00:50

Skvělá kamera, úžasný scénář (hlavně dialogy Masaryka s britským premiérem byly neskutečné), výborné herecké obsazení. Vynikající začátek.

• 14.8.2017  11:43

Zajímavé. Nikdy bych nepředpokládal, že se Daenerys (i v zájmu "většího dobra") pokusí spojit s Cersei. Sedmá série je jedno velké překvapení a zatím jednoznačně nejlepší série seriálu po všech stránkách! Hodně velkej mindfuck je ale pro mě jak sakra mohl Jaime s Bronnem přežít a přeplavat to jezero pod vodou? To je trošku hodně nedomyšleno. Tahle jediná scéna sráží tuhle epizodu... P.S.: Jeden fanoušek TWD ze píše, že GoT nejspíše sledují jen malé děti... Celkem ironie, co?

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24