For All Mankind - Změna hry (2022) (epizoda)

Řekněme, že po téhle epizodě mě dost přestalo mrzet, že se Margo nevinně zapletla se Sověty.

Obi-Wan Kenobi - Část V (2022) (epizoda)

Dal bych tomu 4 hvězdy, ale tak abychom tu offsetli odpadaky, tak za 5. Jak píše bart_ níže, je to sázka na jistotu, díl nabízí několik opravdu skvělých momentů, obzvláště Vader tuto epizodu nese. Reva se v tomhle díle myslím velmi zlepšila, jak hereckým výkonem (tahle pozice jí sedí lépe), tak vysvětlením příběhu a motivací. Smrt jedné z postav mě překvapivě chytla. Flashbacky naprosto boží, tohle myslím fans chtěli. Něco tomu ale chybí. Primárně bych řekl, že hudba, která je naprosto nemastná, neslaná, což je extrémně překvapivé vzhledem k tomu, že hudba Natalie Holt byla v Lokim skvělá. Pokud neutáhne ona, pak by to chtělo nějakou namixovanou prequel/original trilogy hudbu od Williamse, tomuhle režijnímu rozhodnutí nerozumím. Přesto opět souhlasím s bartem, že se z celého seriálu dalo vytěžit mnohem víc a také jsem víc shovívavý než bych byl u jiného seriálu.

For All Mankind - Polaris (2022) (epizoda)

Na poměry FAM hodně akční epizoda hned ze začátku. Načrtává se tu hodně linek do dalších epizod (Margo a Sověti, Ellen a její prezidentská kampaň, soukromé space společnosti... atd.) Někde mezi 4-5 hvezdickama, protože mě nenapadá, co bych vyčetl, ale zároveň určitě byly ve FAM ještě lepší epizody.

Ms. Marvel - Trable mileniálů (2022) (epizoda)

Super rozjezd. Mega sympatická hlavní postava, skvělý art-style a kamera. Pokud někdo považuje za "woke", že se v seriálu objeví ženská hrdinka s pakistánskými kořeny a odpaduje to tu, tak vám fakt ujel vlak života.

Volejte Saulovi - Podle plánu (2022) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod BCS a BB, rozhodně top 3. Definice přísloví Chickens have come home to roost

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda)

Mrazení, slzy dojetí, nostalgie a moje nejoblíbenější postava z celých SW. Deborah Chow a scénáristé přesně podchytili tón jaký má Obi Wanovi patřit po Ep III. Zlomený hrdina, ale přec hrdina.  Je to temné ale svítá tu i naděje. Obiho theme od Williamse je úžasná. Pokud tuhle cinematickou kvalitu udrží 6 dílů, tak to bude jedno z nejlepších Star Wars všech dob. Fakt nemám co vytknout. Tohle je za mě perfekce a dospělé SW, nostalgie, která ale zároveň není až přehnaný fan service a božský božský Ewan.

Love, Death & Robots - Jibaro (2022) (epizoda)

Nevím, jaké to bylo, protože se mi z toho po minutě začalo dělat nevolno kvůli kameře. Hezké barvy, I guess?

Volejte Saulovi - Samá modřina (2022) (epizoda)

Filler. Lalo má velmi šarmatní charisma (pán co chtěl do Prahy a má rád pejsky přece nemůže být špatný člověk!), ale pořád vycpávka, což je vzhledem k poslední sérii škoda.

Neskutečná Anna (2022) (seriál)

Dobrý začátek, který skončil ve svodidlech. Je to neuvěřitelně a zbytečně dlouhé, asi jako když píšete esej a potřebujete nahnat počet slov omáčkou. Postavy se jsou až hraničně hloupé (chápu, že šlo o scam a denial je silný, ale tohle už hraničilo s naprostým odtržením od reality). Ač často validní, tak ten na sílu tlačený narativ "sexism did it" byl v některých momentech úplně trapný. Všichni tak nějak souhlasně přehlížíme, že novinářka ohrožuje život svého dítěte, protože "musí dopsat článek, aby své dceři mohla říct, že maminka je drsňačka" a okolí tomu ještě "doslova" tleská a manžel na to kouká. Hodně na ruby postavený koncept sjednocení mateřství a kariéry. Ale hlavně opět, tenhle seriál mohl být o polovinu kratší. Hvězdička za Julii Garner, hvězdička za oblečení a soundtrack.

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 7: Ve jménu cti (2022) (epizoda)

Ne. Za mne ne. SPOILERS: Po absolutním nerdovském nadšení z 5. a 6. dílu, kdy jsem tvůrcům prominul, že ta show vlastně vůbec není o Bobovi se v tomhle finále vracíme k tomu, v čem ta show byla nejhorší. Nájemný vrah Boba je vlastně větší dobrák než Luke, trapní Power rangers, cringe dialogy, přehlídka tropes, klasická přestřelka, která by mohla být v jakékoliv show, tleskající davy. Absolutně předvídatelné. A jednu z nejlepších postav, co ten seriál přinesl nechají zabít v dalším plytkém trope. Rodriguez který režíroval nejhorší epizodu téhle série bohužel režíroval i její finále a dopadlo to podobně. Z téhle show je must see, 5., 6. epizoda, a 2. Zbytek je filler nebo odpad.