Hotel Transylvánie (2012)

(14/2013, DVDRip) / Je jasné, že v tomto prípade sa nejedná o evolúciu a už vôbec nie revolúciu v žánri animákov, ale kto už by len toto očakával? Hotel Transylvania absolútne vyťažil z prostredia v ktorom sa odohráva, všetky príšery boli dokonalé. Podobný námet ako pixarovký Brave ale o 100% viac čistej zábavy, hudby, fórikov s kadenciou dva za minútu. A koniec že bol klasický a zaváňajúci klišé? A aký iný by asi v animáku mal byť? :) (8/10)

Alice (1990)

(13/2013, DVDRip) / Po dlhšej prestávke som sa vrátil k filmografii Woodyho. Znalec vzťahov a ženského sveta naservíroval ďalšiu zo svojich peciek. Film brutálne našliapne, povestná Woodyho ironickosť a nadhľad šlape na plné obrátky. Následne ma trochu nepripraveného zasiahlo zakomponovanie "neortodoxných" metód doktora Yanga, ale rýchlo som sa prispôsobil. Tá vložená nadprirodzenosť totižto ponúkla kopu skvelých scénok a hlavne originálnu možnosť dostať sa Alice rovno do hlavy. Ku koncu film trošičku zvolní a nasmeruje k štandardnému koncu, ale celkovo sa jendá o ďalšiu skvelú majstrovu vzťahoanalýzu. (8/10)

Let (2012)

(12/2013, DVDRip) / Rovno priznávam, som sklamaný. Trochu aj pre to, že som možno očakával niečo iné, buď dôsledné pátranie po príčine pádu, alebo čistokrvnejšiu "súdnu" drámu. Flight je v prvom rade komorná dráma a bohužiaľ ani v tomto žánri sa nejedná o nadpriemer, celý dej sa v podstate točí iba okolo alkoholizmu pilota a to len v rovine napijem sa - nenapijem sa. John Goodman dobrý, Kelly dobrá ale vyslovene len do počtu, v podstate to isté aj Cheadle. Pre znalcov leteckých katastrof nula bodov, kúsok je vhodnejší pre všetkých čo si chcú pozreť príbeh drámu jednotlivca na pozadí pádu lietadla. (6/10)

Merry Little Christmas (2010)

Absolut Espaňa. 100% šťava zo španielskeho hororového koncentrátu.

Slavnosti sněženek (1983)

(11/2013, DVDRip) / Moc ma Slavnosti neoslovili, pár skvelých hlášok, ale celkovo humor ako taký slabota, príbeh vlastne nie je ani taký podstatný. Skvelý herci, ale nič navrch. (5/10)

Battle Royale (2000)

(10/2013, DVDRip) / Dobrý film to rozhodne je, len možno po pozretí Hunger Games to už nemalo takú silu. Zhodnotil by som to asi tak, že americká verzia vôbec nebola taká zlá a tá japosnká, zase nie až tak dokonalá. (7/10)

Apokalypsa (1979)

(9/2013, DVD) / Director's Cut (10/10)

State of Emergency (2010)

(7/2013, DVDRip) / V seriálovom porovnaní predstavuje SoE, jeden dosť podpriemerný diel Walking Dead. A to je veru málo. (4/10)