Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky (2022)

(49/2022) / Obsahovo sme sa nedozvedeli nič nového, ale formálne celkom pútavý dokument. Vhodný na také základné pochopenie spoločensko politického pozadia života Marilyn a do istej miery aj samotných 60-tych rokov. (6/10)

Seveřan (2022)

(48/2022) / Veľmi som sa na nového Eggersa tešil, jeho posledný film Lighthouse mi fakt sadol. Asi som mal v prípade Severana trošku iné očakávania. Ten typický rukopis Eggersa tam stále je, ale tentokrát ide o jeho prvý film kde je treba venovať sa výraznejšie príbehu. A tu sa podľa mňa Severan trošku stratil v priemernosti. Príbeh je vyslovene tuctový a film teda stojí hlavne na atmosfére. A podľa mňa to tentokrát nestačí na nadpriemerné hodnotenie. (6/10)

Smrt na Nilu (2022)

(47/2022) / Pre mňa príjemné prekvapenie! Toto Kennethovi vyšlo. Ničím extra výnimočný ktorý to ale naplno vyhráva herecky, vizuálne a samozrejme príbehovo. Celé to má taký dobrý spád, pekne vybudované spojenie všetkých hlavných postáv a slušné Poirotovské vyvrcholenie. Zabavil som sa. (7/10)

Pes (2022)

(46/2022) / Sympatický malý filmík. Tatum sa chopil aj réžie a musím povedať, že aj herecky mu táto poloha celkom sadla. Oproti ostatným zvieracím filmom sa mi páčilo, že príbeh bol celkom originálny a v niektorých momentoch aj docela dramatický. Oddychovka. (6/10)

Ztracené město (2022)

(45/2022) / Noo, podľa mňa Jungle Cruise bol lepší filmík. Ale zabavil som sa aj tu. Sandra vyzerá a hrá stále skvele a parádne k nej zapasoval aj Channing. Večná škoda že takto skoro odpálili aj Brada, bol hilarious! Príbeh v podstate o ničom, ale tá herecká chémia to proste vytiahla nad priemer. Pohodový blockbuster. (6/10)

Oscar 2022 (2022) (pořad)

Snaha zatraktívniť odovzdávanie Oscarov je zúfalá a výsledkom je čím ďalej prizemnejší humor. Naozaj som sa častokrát cítil vyslovene trápne aj za zúčastnených. Chýba grácia, kvalita a štýl. Pre fanúšika úbohé, pre bežného diváka zúfalo nudné. Potešil ma úspech CODA a hlavne Troya Kotsura. (4/10)

Labutí píseň (2021)

(44/2022) / Sústredené, pomalé sci-fi, ktoré na 100% ťaží zo sustredeného výkonu Mahershala Aliho. Kto pri označení sci-fi čaká čo i len jednu akčnú scénu, zabudnite. Toto je psychologický film o vzťahoch, smrti a morálke. Zasadenie do blízkej budúcnosti len dopomohlo vytvoriť kostru príbehu a podľa mňa je bonusom. Nemôžem povedať, že film vo mne zanechal výraznejšiu stopu, ale samotné sledovanie som si naozaj užil. (7/10)

Princezna D. (2021)

(43/2022) / Toto mohol byť veľmi slušný psychologický thriller. Tak ako v prípade Jackie od rovnakého režiséra mi toto nesadlo. Nesadlo v rámci zasadenia do nejakej zvláštnej reality Diany Spencer. Celý film je bizarný, prelína sa realita s predstavami, ako vravím film to mohol byť dobrý, ale absolútne nefunguje v tom čo chce byť. Tretia hviezda za Stewartku, výborný výkon, prajem jej sošku. (5/10)

Summer of Soul (... aneb Když se revoluce nesměla vysílat) (2021)

(42/2022) / Keďže mám rád letné hudobné festivaly, fakt som si tento footage z Harlemského "woodstocku" užil. Tie hudobné čísla by v pohode obstáli aj dnes, šla z toho úžasná energia. Inak je celkom vhodne, bez tlačenia na pílu, zasadený celý zväčša hudobný dokument do dobových reálií konca "civil rights movementu". Veľký favorit na Oscara v kategórií feature dokument. (7/10)

Jeden z nás lže (2021) (seriál)

Ešteže niekoho napadlo vsadiť tento skrznaskrz priemerný teen seriál do podareného krimi konceptu. Fakt ma bavilo ako sa hlavné postavy postupne snažili odhaliť vraha, super twisty, dobrý pribeh. Taký ľahučký letný seriálik. (6/10)