Těžká váha (2005)

(57/2022) / Klasická nenáročná Howardovina. Jednoznačný a jednoduchý príbeh, sympatický Crowe. Je to taký trochu filmík z minulosti, ale poctivá filmárina v dobe keď mám pocit, že sa občas zbytočne špekuluje, padne dobre. Osobne mi úplne nesedela "Bridgetka" ale zase to vynahradil Paul Giamatti. Mimoriadne sa podarili boxovacie scény, fakt kvalitne je to natočené, prehľadné a dostatočne dynamické. Príjemný oddychový film. (7/10)

Ta dívka z fotky (2022)

(56/2022) / Veru šialený príbeh ktorý by vydal na parádny krimi hraný film. Klasické Netflix doku spracovanie, ale s týmto námetom si to sadlo a hlavne v druhej polke boli parádne emočné a príbehové zvraty. (8/10)

Spiderhead (2022)

(55/2022) / Strašne tomu niečo chýbalo.Film pôsobí Netflixovsky sterilne a chladne. Nápad výborný len tomu proste chýbala ľahkosť a trochu väčšia hĺbka, celé je to také povrchné, slabučké. Herci dajme tomu, ale tiež sa trochu zviezli v priemere. Možno raz nabudúce. (6/10)

Euforie (2019) (seriál)

Po prvej sérii by som nemal problém ísť na maximálne hodnotenie, ale druhá polka druhej série ma neskutočne frustrovala. Dúfal som, že sa tak originálny seriál vyhne neduhom typu flasbacky. Nehovorím o jednom, dvoch, ale o vyslovene nosnom koncepte. Ten ja považujem vo väčšine prípadov za čistý podvod na divákoch. Tiež zasadit dej do divadelnej hry ktorá sa prelína s realitou? Nie, záver druhej série sa nepodaril. Dovolím si ten luxus a zostanem na stále výborných 4/5, ako celok si to Eufória stále zaslúži. (7/10)

Vidíš měsíc, Danieli (2019)

(54/2022) / Film je presne taký aký som od severanov čakal, chladný, strohý až dokumentárne pôsobiaci. Radím nepozerať si dopredu skutočný pribeh Daniela, mne to rozhodne uškodilo a už bol celý príbeh dosť predvídateľný. A dalo sa trochu ubrať z dĺžky, stred filmu sa trošku recykluje postupne. Obdivujem chalanovu rodinu ako túto situáciu zvládli. (7/10)

Top Gun (1986)

(53/2022) / Asi po sto rokoch som sa vrátil k tejto "klasike" hlavne preto aby som si plnohodnotne užil nástupcu keďže hodnotenia sú dosť kladné. Bohužiaľ ma čakalo sklamanie. Niektoré filmy zostarnú, niektoré menej ale v prípade prvého Top Gunu som až takýto šok nečakal. Plytký, miestami až trápny príbeh a to ho tam vlastne ani nie he veľa. V podstate chápem, že pred 36 rokmi mohol film ako tak zapôsobiť, ale v súčasnosti je to proste nepoužiteľný projekt. Veľmi som zvedavý na pokračovanie. (4/10)

Batman (2022)

(52/2022) / Podľa mňa je tak prvá hodinka filmu trošku slabšia a neponúka toho moc extra. Na extrémne temný a tmavý vizuál si treba trochu zvykať teda. Od druhej hodiny som ale podvedome prestal riešiť a aj príbeh naberal na kvalite a momentoch a tak som sa do filmu ponoril, že bol zrazu na konci. A užil som si ho. V prvom rade je nový Batman krimi a potom trochu thriller. Za mňa podarené kombo. Neprekvapivo podal excelentný výkon Pattinson a bezpečne vystrelil celý projekt do AAA vôd. Podarený reštart. (8/10)

Rozhovory s vrahem: Výpověď Johna Waynea Gacyho (2022) (seriál)

Tentokrát sa to Netflixu znovu podarilo a naservíroval nám napínavý a parádne vystavaný dokument. John Gacy bol naozaj beštia. Mrazivý, hnusný pocit sa ma držal všetky tri diely. Som rád, že sa spravodlivosti v tomto prípade učinilo zadosť. 7/10

Uncharted (2022)

(51/2022) / Príbeh úplný štandard, humoru poskromne, mne ale tak sadli Mark a Tom, že som si film fakt užil. Parádna chémia. Kým sa dej odohrával v meste, nešlo o žiaden zázrak, ale druhá polovica všetko zdarne vynahradila. Oddychovka. (6/10)

Špunti na vodě (2017)

(50/2022) / Celkom náhodou som sa dostal k tomuto českému filmíku a aj keď som sa obával prúseru, celkom to šlo. V prvom rade je dobre, že si film nedáva príliš ambiciózne ciele a chce byť hlavne pohodovou, letnou komédiou a to sa podarilo. Za druhé, super výber hercov/herečiek, pohodové civilné a uveriteľné herectvo.