Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky

Režie:

Emma Cooper

Hudba:

Anne Nikitin

Marilyn Monroe (a.z.), Anthony Summers (průvodce), John F. Kennedy (a.z.), Robert F. Kennedy (a.z.), Shelagh McLeod, Tom Ewell (a.z.), Joe DiMaggio (a.z.) (více)

Dokument o tajemné smrti filmové hvězdy Marilyn Monroe, ve kterém zazní dosud nezveřejněné rozhovory s jejími nejbližšími. (Netflix)

Arsenal83

Možno nie objavné, ale celkom dobrý pohľad do duše a prenesenie určitých domnienok, nastolenie otázok. Mne sa tento dokument páčil. Hoci opäť len potvrdil, že Marilyn, nech bola akokoľvek talentovaná, bola len nešťastnou šľapkou a Kennedyovci takí neukojenci až sa práši. Dnes by boli vyšetrovaní za rôzne druhy obťažovania. https://dokumenty.tv/tajemstvi-marilyn-monroe-ztracene-nahravky-dokument/ ()

Dobry_clovek

Priserny dokument. Uz od zacatku, ktery byl neunosne natahovany, bylo zrejme, ze nic noveho se clovek nedovi a presne to se i stalo. Vzdy jsem mel z MM pocit, ze to je prazdna schranka, ktera tezi jen z toho, ze jde z jedne naruce do druhe a tady se to jen potvrdilo. Jenze v jejim pripade se tomu rika “ romanticke pletky s vlivnymi muzi “, zatimco pro zenu, ktera neni hollywoodskou hvezdou, bychom asi nasli kratsi a prilehavejsi vyraz. MM nebyla nejhezci a rozhodne nebyla ani nejnadanejsi herecka sve doby. Proste se vzdy tvarila tak prihlouple a bezbranne, ze na jednu stranu pusobila jako snadny sexualni objekt a na druhou stranu meli muzi pocit, ze ji musi ochranovat a pomahat ji. ()

KarinG

Tento dokument je podľa mňa vhodný ako pre fanúšikov/znalcov MM, tak aj pre "nováčikov", ktorí túto ikonu 20. storočia spoznávajú. Dokument sa sústreďuje na jej okolnosti úmrtia a len okrajovo sa venujú jej detstvu, ktoré však aj z tých pár zmienok jasne dávajú základný rámec, ako vyrastala, z akých podmienok vzišla a čo vlastne definovalo jej chovanie v dospelom živote. (Matka v blázinci, 10 pestúnskych rodín, sexuálne zneužitie, otec neznámy a celý život ho chcela nájsť). Mňa osobne ten dokument obohatil o nové informácie, už si nemyslím, alebo. lepšie povedané, nie som presvedčená o tom, že ju zabili. Pripúšťam, že mohlo ísť buď o nehodu v predávkovaní liekmi, alebo vedomú samovraždu. Značná časť ku koncu sa venovala bratom Kennedyovcom.  Jej láska k Bobbymu hlavne v kontexte tej situácie, že ako milenka Bobbyho a z časti aj Jacka mala prístup k informáciám, kubánskej krízy, sledovaniu MM FBI (keďže mala blízko k prezidentovi), atómových zbraní a ich vývoja tu bol predpoklad ohrozenia národnej bezpečnosti Dá sa povedať, že život ju stála jej láska k Robertovi Kennedymu. Dokument dáva do časovej súvislosti jej úmrtie, údajnú návštevu Roberta K. kde sa s ňou rozchádza, jeho odchod, nález gazdinej mŕtvej MM, príjazd jej psychiatra, výpoveď saniťákov, výpoveď súkromného detektíva.... Názor si divák môže vytvoriť sám. Spôsob spracovania dokumentu je veľmi atraktívny - prehrávanie kaziet, naaranžované telefonáty slávnych mien vtedajšej doby Holywoodu... dobrý dramaturgický nápad. Ja len dodám pár vecí ktoré tam nezazneli: Pohreb jej zaplatil sám Di Maggio.  V jednom rozhovore spomínala, že jej najlepší priateľ je Clift Montgomery. Parafrázujem: Je na tom snáď horšie než ja. Trpko smiešne. Rozhodne dokument odporúčam, neurazí a ak máte voľnú hodinu a pol, tak ju viete vyplniť celkom zmysluplne. ()

BOURQUE

Koncepčne celkom solídny dokument, ktorý vznikol akýsi doplnok/lákadlo k filmu Blonde. Z hľadiska príbehu M.M sa opakujú spíš tie veci, ktoré už boli viac-menej známe. Posledná časť, venujúca sa okolnostiam smrti Marylin, je bez silnejšieho záveru. Veľké množstvo autentických záberov, fotiek a nahrávok potešilo. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Pavlínka9

Za mě je až neuvěřitelné, že se o ní stále mluví a mluví a točí a točí a to je jen důkaz toho, že se stala "legendou" :) Knihu Bohyně jsem četla, autora znám a z daného "dokumentu" jsem se dozvěděla jen pramálo nového, ale věřím, že i za 100let se objeví zase pár malých procent nových informací a BUM - nový dokument bude na světě :) ()