Hoši z Brazílie (1978)

Nacouni, klonování, Paraguay..to jsem prostě musel vidět. Navíc vidět Gregoryho Pecka jako hlavního záporáka je taky zajímavost. Výsledek je pěkně temnej thriller, podbarvenej skvělou hudbou Jerryho Goldsmitha. Doporučuju..

Slzy, které svět nevidí (1962) (TV film)

Tyhle minikomedie s Werichem já můžu. Jediné jejich mínus je, že netrvají dýl..."A můžeme křičet a můžeme zpívat. Mášenka je vzhůru. Ale rozespalá. Jejejeje, ta je rozespalá. Znáte ženy, ne?" - "Rozespalý? Ty já hlavně."

Nadaný žák (1998)

Jeden z těch filmů, které nezneuctily předlohu pana Kinga a to je zrovna v tomto případě obzvlášť dobře. Zajímavý film o mladým klukovi a jeho seznámení se starým nacounem. Ian McKellen ve své roli skutečně zazářil a to náckovství mu věříte každým coulem. Z některých scén skutečně lítá mráz po zádech. Inu, Singer neni žádnej blbec a režírovat umí. Dobrá práce.

Jakub lhář (1974)

Úžasnej, velice silnej příběh s dokonalým výkonem pana Brodského. Nepřirovnával bych to k nějakým obřím válečným megafilmům, protože nějakou monstrózní epičností nebo čím, tenhle polozapomenutej film nedisponuje, ale svou uvěřitelností, skvělým provedením a dokonalými hereckými výkony se takovým filmům minimálně vyrovná.

Život je boj (2009)

Takovej průměrnej bitkařskej film o klukovi z ulice, co se rve za prachy...nechci to nějak zlehčovat, ale přišlo mi to chvílema úplně uhozený...bitky chvílema dobrý, ale spíš na hovno, jelikož Tatum jen občas udělá pár kliků ve starým metru a jde se rvát..kdyby tomu tréninku dal víc, tak by ty bitky mohly vypadat jinak a hlavně by nedostával furt tak po držce..(ale nebojte, nakonec vždycky vyhraje)

Skin (2008)

Zase jeden silný příběh o posraným životě. Cesty páně holt bejvaj rozličný a jeden nikdy neví, kdy se octne na opačný straně barikády a ve finále si to celý úplně zbytečně posere komplet. Depresivní.

Utrpení mladého Boháčka (1969)

Tady by snad stačilo dát jen vytlemenýho smajla a fotku Pavla Landovskýho. ten tady fakt neuvěřitelně válel...absolutně přirozený výkon je asi to první, co člověka napadne, když Utrpení mladého Boháčka sleduje. Šílený situace, šílený hlášky, co lanďák trousí každou minutu, to je kumšt. A přitom je to vlastně tak obyčejný :))

Osvětim: nacisté a konečné řešení (2005) (seriál)

Nejlepší dokument o nejhororovějším koncentráku jakej existoval. Sice neukazuje nic extra nového, ale natočen je výborně. Nejpůsobivější jsou rozhovory s přeživšími vězni..to fakt zůstává rozum stát nad tim, co ti lidé tam museli prožít. Hnus nehoráznej. Těm, co tvrdí, že holokaust neexistoval, bych tohle pouštěl 3x denně.

Iron Sky (2012)

Na Iron sky jsem se hodně těšil..prostě trailer mě uhranul na nejvyšší míru a jeho Finsko/Německo/Australský původ mě udržoval v naději, že dostanu něco jiného než americký, popcornem a colou zahrabaný kabaret. Inu, stalo se přesně to, v co jsem nedoufal. Iron sky mi připadalo jako snad nejameričtější film za posledních pár let. Ulítlej černoch (model a zároveń astronaut), prezidentka, talíře...hotovej cirkus. Nacistická základna na Měsíci bylo velký lákadlo, ale nějaké podrobnosti okolo fungování a jejího vzniku jsem nepostřehl...no, chtělo to pojmout celý trochu jinak..takhle je to fakt akční sranda bez mozku.

Vesmír (2007) (seriál)

Skvělý dokument o vesmíru, podávající vyčerpávající informace jednoduchým způsobem, takže neodradí ani úplného laika. Pokud chcete dozvědět něco o prostoru mimo Zemekouli, volte Vesmír :-)