• Western

Leone's West (2004)

Bonusový dokument na DVD Hodný, zlý a ošklivý. Obsahuje i rozhovory s Clintem Eastwoodem a Eli Wallachem. A samozřejmě zajímavé informace o natáčení filmu.

Řekněte mi, kdo to je (2004) (pořad)

Já mám doma takový akvárium, ono je asi takhle velký a v tom... ne, moment, je trochu menší... a v... ne, přece jenom je takhle velký, a v tom akváriu, ono je takový čtverhranný, má čtyři stěny kolem dokola, dvě delší a dvě kratší, ty delší jsou o něco delší, než ty kratší, a jsou z průhlednýho skla, takže je tam dobře vidět a nemusí se tam čumět seshora, a v tom akváriu já mám vodu... já jsem ještě zapomněl, to akvárium má dole dno, a to dno tam je, aby tam ta voda držela, ono kdyby tam to dno nebylo, tak byste tam mohli lejt vodu celej den a furt by nedržela... co, den, tejden... a v tý vodě... no, léta páně a pořád by nedržela. Ale já mám jenom pár vteřin, já to řeknu stručně, abych nezdržoval...

Tak mi tedy řekněte (2004) (pořad)

U Nudle? Jé, nazdar, Franto, co s tebou je? Ušní katar? To jako kašleš ušima? Aha... Hele, já ti byl včera na takový oslavě, to dalo člověku tu správnou náplň. No, jako že ses moh naplnit, čím jsi chtěl...

The Leone Style (2004)

Bonusový dokument na DVD Hodný, zlý a ošklivý. Zatímco Leone's West se věnoval především natáčení filmu, Leone's Style, jak název říká, rozebírá styl, jakým Leone natáčel - dlouhé záběry, kontrast mezi panoramatickými záběry a velkými detaily apod. Opět používá rozhovory i s Eastwoodem a Wallachem, o Van Cleefovi se tu aspoň mluví.

Odkud já vás znám (2003) (pořad)

Já si nepamatuju hlavně tři věci, víte? Jména... Čísla... é... čísla... no a to třetí, to už jsem zapomněl.

The Men Who Made the Movies: Samuel Fuller (2002) (TV film)

Dokument, který se věnuje tomu nejzajímavějšímu z Fullerovy tvorby a dává hodně prostoru tvůrci samému (asi z archivních záznamů), jeho názorům na tvorbu i pohledu na život. Hodně zajímavé a některé filmy po tomhle chci vidět. Vyšlo jako bonus na DVD The Big Red One.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Patnáct rozhněvaných nácků. Škoda přílišné typové podobnosti většiny herců, díky čemuž se mi mnozí pletli, mnozí účastníci se ani nedostali nijak moc ke slovu.

Clint Eastwood: Dokument (2000) (TV film)

Potěšilo zařazení i vzpomínek Eliho Wallacha a vyzpovídání častých spolupracovníků jako byli Geoffrey Lewis nebo Bill McKinney, stejně tak žádné bulvární rozpitvávání Clintova soukromí a zaměření čístě na filmy. (Přičemž jsou zmíněna fakta, která ani jedna z česky vyšlých bulvárních biografií neuvádí.) Jen škoda, že Sutherland řekne jenom dvě věty na začátku, vida ho, těšil jsem se na nějaké podrobnější vzpomínky na Kellyho hrdiny, kteří jsou, stejně jako mnohé další filmy, zmíněni jen okrajově (a mnohé vůbec). Je pochopitelné, že do 87 minut se toho zase tolik nevejde, ale zase filmu Bird je věnováno času IMHO až moc. PS. V obsazení chybí Morgan Freeman, který celým dokumentem coby vypravěč provázel.

Samotáři (2000)

Jeden z těch filmů, co stojí na místě, načrtnou špatnou situaci, ale nenamáhají se s řešením. Všichni jsou na konci tím, co byli na začátku. Takže kdyby byl film o dvacet minut kratší, nebo delší, bylo by to úplně jedno.

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

To je prcárna vole. Jsou to sice všechno ožralé okurky a špinaví zkurvení kelti, ale narozdíl od všech těch kreténů prezentujících se ve všech stupidních reality show si během necelé půlhodinky vulgarit, hajlování a nechutností stačí získat sympatie. Snad tím, že si naprosto na nic nehrají, narozdíl právě od těch hovad z televize. Celým videem se jako bonus táhne zásadní otázka: Kde je Stránskej?