• Krátkometrážní

Polski film (2012)

Velice vtipný a zábavný film, který nemusí každému sednout..

Film o filmu: Polski film (2012) (TV film)

Ti kluci berou film jako zábavu a když je posloucháte, nikdy nevíte, kdy to myslí vážně a kdy si dělají srandu...

Náhrdelník (1992) (seriál)

Velice milý a příjemný seriál o jednom náhrdelníku, vlastně dvou, které přinášely štěstí i zkázu..

Labyrint (2012)

Český sympatický pokus o mysteriózní film s rozpačitým závěrem.

Nízký let (2006)

Asi nejsilnější snímek ze všech osmi příběhů, které vyšly na dvou DVD Soukromé století. Podobných osudů určitě bylo zachováno desítky, uvítal bych další pokračování těchto zajímavých lidských životů.

Ruské obláčky kouře (2007) (TV film)

Zajímavý dokument o ruské emigraci u nás v Československu. Spíš je pro mě záhadou, že vzhledem k dobrým vztahům s Ruskem sem náš stát pouštěl ruské emigranty, jichž vlastní země vyhostila..

Líbám Tě a miluji (2006) (TV film)

Velmi citlivý příběh Marie a Josefa Šechtlových, kteří se stali obětmi komunistického režimu..je smutné slyšet osudy lidí, jejichž talenty a píle skončili pod rukama těch, kteří jim nesahali ani po kolena. Lidé, kteří jak jsme ve snímku slyšeli, hajlovali, aby pak převlíkli kabát a na schůzích bouřili nad lidmi, kteří něco dokázali, ale nešli jako ovce v jedné řadě.

Mávnutí motýlích křídel (2005) (TV film)

Každý dokument z cyklu Soukromé století od Jana Šikla je specifický v něčem jiném..tento pojednává o mladém Václavu Felixovi, který byl přesvědčený komunista, ale jeho životem provázela hlavně láska k hudbě a k motýlům. Se svými rodiči si rozuměl, jen politika do jejich života hodně zasahovala..zatímco on režimu věřil, jeho otce pro satiru na komunismus, kterou napsal, zavřeli.

Sousoší dědečka Vindy (2004) (TV film)

Tyhle zachované soukromé záběry v sobě mají takové zvláštní kouzlo v tom, že se vůbec dostanou na světlo a budou ho moci vidět tisíce lidí v naší zemi. Myslím, že kdyby to tenkrát Vincenc Havel věděl nebo tušil, točil by některé záběry úplně jinak. Pravda je, že dívat se na obraz a vnímat text, který nám četla paní Antonie Janková, ne vždy by člověk odhadl, co se ve skutečnosti tenkrát dělo, o to je tento snímek ještě zajímavější.

Tatíček a Lili Marlén (2002) (TV film)

Velice dojemný a smutný příběh zároveň..je skoro zázrak, že se takový autentický záznam podařilo zachovat v celkem chronologické posloupnosti...přestože se cesty rodiny rozešly, na sklonku života se opět sešli.