Shazam! (2019)

Vlastně sem nečekal vůbec nic. Woooooooow. Jak se mi líbil totálně Aquaman tak toto je úplně z jiného světa. Já se neskutečně smál ( jednou dokonce přes celé kino na popkulturní hlášce kterou nikdo nepochopil), jindy sem se skoro rozbrečel. Film měl všechno - od perfektního Leviho přes Twenty one pilots až po.. Vlastně všechno. 5*

Nebe s.r.o. (2019) (seriál)

Minisérie na kterou sem se těšil vždycky celý týden. Perfektní herci, dobře vymyšlený příběh a dobré zakončení. Mezi jednohubkama to nejlepší co v tomto žánru je. PS: obsazení Steva Buscemiho do role Boha bylo to nejlepší co mohlo seriál potkat 👌

Captain Marvel (2019)

Takže... Film byl perfektní od hudby přes postavy až po Hairball. A kdybych nebyl fanoušek předlohy, tak bych dal 5*. ALE!!***SPOILER*** . . . . . . Nepochopím, proč měnili Skrully na dobré, vždyť tím zabili celou myšlenku dobyvačné rasy sparťanských způsobů. To byla zásadní chyba a proto 4*.

Mechanický pomeranč (1971)

Perfektní Kubrickova psychologická satira na společnost ve které se slušný člověk nemůže ubránit. Hudba, herci, motiv... Všechno super 👌

Pátrání (2018)

Přesně to, co na trhu chybělo. Perfektní drama, které se celá odehrává online, nepředvídatelné zvraty a wow konec. Celý film jsem s napětím sledoval a celé to uteklo neskutečně rychle. One man show Johna Cho na jedničku 👏👏

BLEACH (2018)

Film jde rozdělit do dvou částí. 1. Půlka filmu ve které jsem se přenesl do roku 2012, kdy sem ujížděl na anime Bleach. Povedená polovina, kterou sem si nesmírně užil. 2. Půlka byla o poznání horší. Zajímalo mě, jak se tvůrci popasují s úlohou nacpat celou příběhovou linku do hodiny a třičtvrtě.. Nepopasovali. Místo toho příběh změnili, což by ani nebyl problém, kdyby dával smysl. Radši mohli udělat trilogii, která by opisovala příběh z mangy. K velkým plusům patří výběr herců a efekty. Naopak je škoda, že postavy jako Chad a Orihime nedostaly tolik prostoru a na některé postavy ( například Kon ❤️) se nedostalo vůbec.

Čtyři pokoje (1995)

4 povídky z nichž první 2 byly sice příšerné, ale osvědčená dvojka Rodriguez - Tarantino celý film zachránila. 2/4 je sice průměr, ale perfektní geniálně přeafektovaný Tim Roth se zasloužil o tu 4. Hvězdičku.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Ačkoliv beru Tarantina jako jednoho z největších režisérů, tento film byl opravdu krok vedle. Neexistující příběh, neexistující rozvoj postav a celá myšlenka ...hmm... Sledovat jak půl hodiny mluví pár nesympatických postav o ničem a pak dojde chlap a chce je zabít autem (celé vynásobte 2x) No nic 🙄... Jediné pozitiva ( ale zato pořádné, proto 2*) : Kurt Russel, kterému ta role suprově padla a věřil jsem mu to celou dobu a perfektní kamera spolu s občasným přechodem do černobíla.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Důkaz, že na úžasný film není potřeba mnoho. Celý film se odehrává (až na první scénu) v jedné místnosti, kde se musí 12 naprosto odlišných lidí ve zdánlivě jednoznačném případu shodnout. Postupem času, ale začínají přicházet pochyby. Perfektní herecké výkony, dobře postavená kamera, díky které působila místnost trochu klaustrofobicky a hlavně perfektně napsané dialogy....mistrovská práce

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Čekal sem od toho filmu hodně a dostal sem ještě víc. Jednoznačně nejlepší Spider-man film zatím a jeden z nejlepsich animovanych filmů. Ale jestli něco vyčnívalo tak to byl perfektně sestavený soundtrack. 👌👌 A nejlepší potitulková scénka všech dob.