Atlas mraků (2012)

dlho som zapasil s dilemou, ake hodnotenie udelit. pretoze tiez patrim k skupinke divakov, ktorym sa jednotne dejove linie zdali prilis abstraktne, skakanie medzi nimi nedavalo prilis zmysel a pointa ku koncu chybala uplne. prva myslienka po skonceni filmu bola, ze keby som to mal citat ako knihu, asi by som sa unudil k smrti. ale... tykwerovska rezia, obrazy, masky a herecke vykony naozaj lahodili oku. dobre sa na to divalo a tri hodiny presli prekvapivo plynulo. davam za tri, sice s odretymi usami, ale respekt pred filmarskou odvahou a originalitou. keby to tocil niekto iny trochu inak, bola by z toho pravdepodobne katastrofa.

Avengers (2012)

nebyt tonyho starka a jeho hlasok, ide hviezdicka dole. pamatna scena: hulk vs loki :)

Cena života (2012) (amatérský film) odpad!

to sem uz csfd zacalo tahat videa z youtube natocene na nejaky ten akciovy samsung?

Hněv Titánů (2012)

prekvapivo vyrazne lepsie ako ten mizerny plagiat, co tomu predchadzal. nebyt worthingtona v hlavnej ulohe, hodnotenie mohlo byt este o nieco lepsie. trochu iritovalo, ze olympski bohovia sa na bohov prilis nepodobali (charakterom...), zato tartarus a prebudeny kronos si zasluzia ovacie.

Hon (2012)

uff, tak tento film musim nejaku chvilu stravit a rozdychat. a to som si myslel, ze ma uz len tak hocico neprekvapi. herecky i pribehovo dokonale.

Hotel Transylvánie (2012)

nebyt tej nervydrasajucej kulturnej vsuvky bollywoodskeho rapu, clovek by aj velkoryso prehliadol, ze tam daboval sandler.

Chata v horách (2012)

horor, triler, sci-fi, ale v prvom rade vydarena sebaparodia. tvorcovia sa rozhodli vybabrat s divakmi a zaroven originalne nadviazat na raimiho kultovu seriu "evil dead". preto mi to cele mierne pripomenulo "army of darkness", kde sam raimi neskutocne paroduje sam seba a zvrhava usilie o hororovy efekt predoslych filmov z tronu. cabin in the woods je na tom podobne. stane sa presne to, co neocakavate. je to sialene, absurdne, odflaknute vo vysvetlovani pricin a suvislosti, ale o to predsa nejde. ide o zazitok, ktory je natoceny s davkou nadhladu a sebaironie.

Immortalitas (2012) odpad!

je to nieco neuveritelne otrasne. s este otrasnejsou hudbou. najviac sa obavam toho, ze ma to bude matat v snoch...