Kniha života (2014)

opat raz sviezi originalny animak, prijemne utopeny v pirotesknej pestrosti fantaskneho sveta, obratne a sebavedomo balansujuci nad priepastou gyca. vizualom i nametom pripomina burtonov "nightmare before christmas", co mu vsak len sluzi ku cti. pribeh i humor pobavia, neunavia a nezriedka pozitivne prekvapia. (T2, ty uz konecne prestan pisat komentare, lebo tie tvoje sprsky bludov zahustovane informacnym spamom brania vo vyhlade na texty normalnych prispievatelov).

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

vysoko ambiciozny, radoby nerdovsky posobiaci animak, ktory akoby sa snazit vytazit z uspechu big bang theory. premudrelost jednotlivych pasazi ci myslienok vsak ostro koliduje s predvidatelnymi klise-scenkami sklzavajucimi az skolkarskej infantilnosti. problemom su aj postavicky samotne, z ktorych ani jedna nie realne zaujimava, ci sympaticka a vo svojich rolach posobia casto neprirodzene a nasilu. jeden z najslabsich animakov vobec.

Robot Overlords (2014) odpad!

pri podobnom skvoste ako tento si povzdychnem, ze europanom by sa mali zakazat tocit sci-fi filmy...

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

doteraz najslabsia cast, z ktorej az prilis vidno, ze pribeh pisala zena. pretoze tolko neriedenej naivity a zjednodusenych predstav o politike, urbanistike, boji ci strategickych operaciach nenajdete ani v prvackom slabikari.

Sedmý syn (2014)

instantne tuctovy neoriginalny pribeh s najotrepanejsimi klise a cinskymi SGI-efektami.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

stupnuje sa to od dielu k dielu je to stale lepsie a lepsie. zatial k mojej uplnej spokojnosti. klobuk dolu pred tvorcami i hercami :) ---- aj po stvrtej serii cista dokonalost.

Vikingové (2013) (seriál)

po druhej serii zvysujem na 4*. spociatku to vyzeralo na komorny nizkorozpoctovy serial, ktory v podaktorych castiach prvej serie unuval roztahanostou nepodstatnych scen. v dvojke nasli tvorcovia recept na skvelu zmes pribehu i akcie a dej sa krasne rozbehol na plne obratky. som velmi zvedavy, do akej miery udrzia tempo v dalsich seriach a ci vikingovia ustrnu v sarvatkach na britskych ostrovoch, alebo sa rozmachnu do naznacovanej generacnej epickosti svojich vyprav do velkej casti sveta. s nadsenim by som uvital druhu moznost. ---- ku koncu 4. serie: dal by som tomu aj 5 hviezdiciek, nebyt hristovho desne pomyleneho prekrutenia dejin. jeho vikingovia prudko ulietaju do akehosi sveta alternativnej historie, kde sa veci odohravaju uplne inak, ako sa udiali v skutocnosti. je to celkom neospravedlnitelne a dost skoda, pretoze realne udalosti boli rovnako dramaticke a zaujimave ako hristove fiktivne, ak nie o dost zaujimavejsie.

Před půlnocí (2013)

do epizody s hotelom je to o samoucelnom kvaziintelektualnom mlateni prazdnej slamy, az niekedy od polovice zacne byt film ozaj zaujimavy a partnerska prestrelka stoji za to.

Interview (2014)

niekedy az prilis prerazala nepresvedcivost scenaru a slaboduchost humoru (obzvlast francova neprijemna preafektovanost), hviezdicky vsak davam v prvom rade za gule natocit takyto film :)