Zloba - Královna černé magie (2014)

pekne opticky, dokonca aj vydarena angelina v roli zlej sudicky. jediny a ozajstny problem tohto filmu je premrstena deformacia jednej peknej povodnej rozpravky, z ktorej scenaristka spravila lesbo-feministicku agitku. este nejake to ekologicke posolstvo a pripominalo by to predvolebny spot strany zelenych, fuj tajbl!

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

expendables 3 su mizerna, pateticka a najma unavna zlatanina. jeden z najhorsich filmov so silvestrom "ever". bez dramy, bez dilemy, bez deja, bez sarmu, bez iskry a bez napadu. z kazdej sceny pachne klise na urovni uweho bolla, instantnost akcnych scen, bezduche kecy, pokusy o lacne tisickrat pocute moralizovanie, nekonecne minuty mrtvych zbytocnych pasazi, lacne az tupe zvraty, cela sada postradatelnych hercov, hviezdy degradovane na frasky. ked uz sly siahne po smejdoch ako kellan lutz, je to bohapusty akt zufalstva. to mohol rovno angazovat patizona alebo justina biebera, kedze je to PG13 a nikto tam poriadne nezomre (okrem naklonovaneho standardneho nepriatela a hlavneho zaporaka). este aj nebohy melisko by film vytiahol na vyssiu intelektualnu a zabavnu uroven. cele jedna velka sracka, ake obvykle toci asylum. smutna bodka za dvoma skvelymi filmami.

Mamma Mia! (2008)

sracka pre panicky v prechode...

Nepřítel (2013)

uchvatne! jake je skalopevne presvedceny, ze ma dvojnika. jake je skalopevne presvedceny, ze odrazu nasiel sam seba. ale nie vnutorne, nie v zrkadle, ale rovno na ulici. jeho dvojnik vyzera dokonale identicky: s drevorubacskou bradou a mastnymi vlasmi: holt uplny hipstersky picus. este aj jazvu na bruchu mu zduplikovali. a urcite aj zaludocne vredy z tazko intelektualneho ejakulatu isteho denisa villenevlenuouveuie, ktory vsade vidi obrovske tarantuly a je skalopevne presvedceny, ze je reziser. samozrejme, nesmie chybat spravna postmoderno-existencialna pointa: ked uz objavim svojho dvojnika, musim si vrznut s jeho partnerkou! aka skoda, ze villeneuvieueuveeue neprisiel na napad, ze by si to obaja talibanci rozdali navzajom. urcite by za to kvapla nejaka ta zlata palma v cannes, zlaty medved na berlinale a u mna rovno odpad.

Na hraně zítřka (2014)

dalsi podareny sci-film s cruisom. plot restartu dna po neuspechu s nasledkom smrti je sice v ramci zanru jeden s naotrepanejsich, ale je skvele natoceny. dobre sa diva na to, co cruise s emily blunt vymyslia a ako vyzenu psycho-alienov zo zeme. je prijemne zistenie, ze si kvalita sfilmovania predlohy vie rychlo ziskat sympatie divaka a odradza tym od zopar nelogickych trhlin, ktore ani nemate chut riesit. pri originalnejsej myslienke to mohlo byt za 5*.

LEGO® příběh (2014)

hommage na najuzasnejsiu stavebnicu vsetkych cias. a klobuk dolu pred tvorcami, ze nezostali pri bohapustej trivialnosti, ale vyskladali z lega skutocne zabavny rodinny pribeh s myslienkou, ktora ma hlavu, patu i rozum. a ze je to product placement? A KURVA CO? netocia sa filmy o vyznamnych ludoch, udalostiach ci vytvoroch ludskej fantazie? preco by sa nemohli o vyznamnych produktoch? z tejto stavebnice sa medzicasom stal kult, ktory (pozitivne...) ovplyvnil cele generacie. podobne, ako plno dalsich jedincov, vdacim legu stastne a kreativne detstvo. srdecne pozdravy do danska.

Pád Bílého domu (2013)

ak vam nebude prekazat, ze prezidentska ochranka a armadne velenie sa spravaju ako AI v zle naprogramovanej akcnej hre (v preklade: banda pomatenych amaterskych retardov bez stipky sebazachovy), tak si celkom vychutnate, ako gerard likviduje nejakych tych nezatriedenych korejcov, ktori vynalozia ohromne materialne i personalne naklady na to, aby obsadili biely dom bez toho, aby mali nejaku motivaciu. hned ako nad tym zacnete trochu premyslat, zistite, ze je to strasna kravina, ale dobre sa na nu diva.

300: Vzestup říše (2014)

eva green. eva green naha, eva green oblecena, eva green sukajuca ci masakrujuca. trufam si tvrdit, ze bez nej by tento film osciloval v hlbokom podpriemere, niekde medzi jednou a dvoma hviezdickami.

Kick-Ass 2 (2013)

rovnako skvele ako jednotka aj napriek tomu, ze za reziserskou klapkou nestal matthew vaugn. film nezostal v tieni jednotky a udrzal si pocas celeho deja stabilnu uroven - ci uz hlasok, gagov, zvratov. a to bez toho, aby sa zbytocne pritiahol za vlasy. je to jedna velka recesia, parodia a sebaparodia na hrane cynizmu.

Ledová archa (2013)

pan joon-ho bong si asi riadne potiahol z bongu, ked pribeh vymyslal a tocil. ale vsetka cest, spravil ho majstrovsky - az na par drobnych nedostatkov na zaver. pribeh je dokonale originalny a hlavne neskutocne prevedeny - z povodnej sekacky sa stava surealna az silne impresivna put vlakom, ktora vsak ma hlavu a patu. vzhladom na tunajsie hodnotenia drasticky podceneny film, zasluzi si minimalne o 10-15 percent navyse.