• Krátkometrážní
  • Sportovní

Avengers: Age of Ultron (2015)

Ty superhrdinské filmy jsou poslední dobou všechny na jedno brdo bohužel. Opět akce se nám dostavilo požehnaně, ale humor nikde a tím pádem se to dostatečně "nevyvažuje" jak by mělo. Zbytečně moc postav, ale nejhorší tak je na tom děj, ten je totiž opravdu, tak stejný (stejná záchrana světa) až to spočívá na hranici ubohosti. Druhý díl Avengers je jen další marvelovka, na kterou se zachvíli zapomene. Slabší 3*

Marťan (2015)

Jediná škoda je jenom ta, že tu do toho výrazně nepromluvil žánr Sci-Fi, ale vyznívá to vcelku spíše jen jako dobrodružná výprava na záchranu vesmírného Robinsona Crusoa (jinak Matt Damon parádní) a vtipných hlášek se člověk také dočkal. A i když to chvilkami vypadalo jako jedna velká reklama na lepící pásku (s ní přežijete všechno), tak se to u mě nedá hodnotit jinak než pěti hvězdy. 5*

Saw 3D (2010)

Jeden z lepších dílů, konec byla paráda. Slabší 4* Seřazenost od nejlepších dílů: S1, S6, S2, S7, S3, S4, S5

Oko v oblacích (2015)

Mam velké dilema o tom, jestli tomuhle filmu dám čtyři nebo pět hvězd, protože to mam přesně mezi. No, tak si myslím, že se všichni shodneme na tom, že tenhle film byl parádní, navíc to byl poslední film kde si zahrál Alan Rickman (výborný herec). Byl to opravdu nervy drásající film o tom není řeč a ty politici byly opravdu svině v průběhu filmu. Ale zase jsem nepochopil když máte rovnici zachránit 1 nevinné dítě a 80 jich zabít nebo jich 80 zachránit a 1 zabít, kdo si asi tak vybere tu první možnost?! netuším, ale to je jedno. Konec filmu byl výborný a Aaron s Phoebe byli skvělí. Myslím si že to na těch pět hvězd stačilo a rozhodně doporučuju. 5*

Saw Rebirth (2005)

Nemůžu najít nic dobrého ani pozitivního co bych sem napsal...

Code 8 (2016)

Chtěl bych to vidět jako celovečerák, téma i pointu to na to má tak proč sakra ne?

Saw 6 (2009)

Tak tohle je pro mě druhý nejlepší díl Saw (jednička je nepřekonatelná) a po slabším čtvrtém a pátém díle je tohle určitě krok kupředu. Konečně "normální" výběr herců (v pětce byli opravdu strašní) a líbí se mi i změna režiséra (dává tomu zase nový pohled). Vlastně ale stačilo vidět jen kousek a zbytek jste si mohly domyslet jak dopadne, což tady vůbec nevadí. Opět dobré gore a flashbacky, které měly rozum a bavily oproti zmiňovanému předchozímu pátému dílu. A i když nemám až tak rád všechny díly série Saw, tak tenhle šestý patří mezi mé nejoblíbenější. Čisté 4*

Grimsby (2016)

Tak u tohohle jsem se řezal smíchy xDDD..... Brutální, akční, úchylná komedie. Čisté 4*

Saw 5 (2008)

Pátý díl je o něco jiný oproti předešlím, hlavně v tom, že máte různé scény, které se objevují v jiných časech, takže tak trošku někdy nechápete, ale budiž. Flashbacky strašně otravné až zbytečné a vlastně celkově pátý díl nepřinesl nic pořádného a vypadá to, že je to jen o tom, aby se "udržela" celá série. Část, kde bylo pět lidí zavřeno v podzemních místnostech mohla být také daleko propracovanější a ti lidé se chovali opravdu divně v nějakých těch situacích. Jen pastičky nezklamaly. Slabší 3*

Wolf Creek 2 (2013)

O poznání lepší díl než jednička, ale hlavně Mick Taylor je úžasná záporná postava. Oproti jedničce bylo všechno lepší a ve větším počtu. Poslední momenty, kdy seděli "z očí do očí" byly skvělé. Čisté 4*