• Krátkometrážní
  • Sportovní

Avengers: Endgame (2019)

Po nesmírně dlouhém čekání se nám dostavilo posledního Avengers filmu a zároveň zakončení celé ságy jako takové, no asi nikdo nepochyboval o tom jaká bomba to bude, ale na začátek bych hned řekl, že ten film rozhodně NENÍ jen tak pro každého, musíte opravdu vidět a znát většinu předchozích filmů, ten film je vyloženě sequel se vším všudy od první minuty, což samozřejmě neberu za zlé, ale vždy se najdou nějací haters, kteří tohle nechápou. Teď už k filmu, upřímně jsem se obával tříhodinového pekla, ale jak se ukázalo, zbytečně. Začíná se samozřejmě tam, kde Infinity War skončilo, ale po patnácti minutách se všechno poměrně překvapivě ihned vyjasní a jede se nanovo. Co se týče postav, tak velká většina jede na stejné (vysoké) úrovni jako v předchozím díle až na Thora, který je bezkonkurenčně nejvtipnější postavou celého dílu a rozesmál mě slušně několikrát. Musím zmínit i parádní soundtrack, který si pouštím ještě pár dní po zhlédnutí. Jinak ohledně příběhu bych nechtěl úplně spoilerovat, cestování v čase je tu jednoduše vysvětleno, takže se dá všechno pochopit a finální bitva + úplný konec byl výborný. Po projekci jsem cítil všelijaké emocionální pocity nadšení, smutku i vděku Stanovi za všechno co nám kdy přinesl a to se mi u nějakého filmu již dlouho nestalo. Jen se obávám dalších filmů, protože si myslím, že tohle by měl opravdu být poslední film celého universa. Další snímky budou pouze "nadbytečné". Celkově to hodnotím na stejné úrovni jako Infinity War. Čisté 4*

Aquaman (2018)

James Wan je opravdu borec a opět nám dokazuje, že umí natočit opravdu cokoliv, aniž by to byl průser. Co se týče filmu, tak mám celkově rozpačitý názor. Na jedné straně jeden z nejlepších soundtracků za dlouhou dobu, humorná super hlavní postava (a sexy Amber Heard :P), Jason Momoa, který se do role bezkonkurenčně hodí ze všech nejvíce a nějaké ty kontaktní souboje se také najdou. Jenže na druhé straně absolutně nudná, zdlouhavá minimálně polovina filmu, což upřímně vůbec nechápu. Po dlouhé době jsem koukal na film, který mě vizuálně bavil, ale zároveň mi bylo úplně jedno, co se v něm stane nebo jak skončí... i tak to je, ale od DC za poslední dobu něco koukatelného a vyloženě jako "slabší" bych film nebral. Slabší 4*

Trojí hranice (2019)

Netflix přináší pořádnou chlapáckou podívanou, s parádními drsňáky v hlavních rolích a opět příjemné překvapení. Sice se úplně nejedná o akční film (moc akce se nenajde, ale když je, tak stojí za to) a pár nedávajíc momentů se tu také najde, ale krom toho je to lahůdka. Atmosféra výborná, napětí se tu nachází po celou dobu filmu a zvrat ke konci taky nechybí. Víc takových. Čisté 4*

Overlord (2018)

Těžké guilty pleasure s nádechem Wolfensteina a za poslední dobu asi nejlepší válečný horor s naprosto nadupanou akcí, která hned od samého začátku jede a končí až u samotných závěrečných titulků. Máme tu výbornou partu sympatických hlavních postav, kterým přejeme opravdu dobrý konec a na druhé straně zombie-nácky, kteří jsou opravdu nabombení (mluvící hlava bez těla vede). Technicky je všechno zvládnuto opravdu perfektně... kamera, střih, masky(!!) Překvapilo i pár jump scares, za které by se nestyděl nejeden horor. Příběhově to bylo lehce béčkové, ale pokud se do filmu opravdu zakoukáte, tak to nedělá vůbec žádný problém. Překvapení loňského roku. Lepší 4*

Arctic: Ledové peklo (2018)

Tak člověk 97 minut čeká, čeká a ono nic. Doporučuju nekoukat na trailer, ten totiž prozradí všechny "akčnější" scény a jiné zde nefigurují. Zbytek je čistá nuda. Čisté 2*

Pašerák (2018)

Clint Eastwood si na svůj velice úctyhodný věk dopřává road movie, který režíruje a sám hraje hlavní roli staříka, který na stará kolena začne pracovat pro mexický kartel a potichu se z něho stává nejlepší Pašerák v celé Americe/Mexiku. Musím říct, že pro Eastwoodovky mám slabost a tady tomu nebylo jinak. Omáčka okolo sice nebyla až tak zajímavá, ale jinak je ten film prostě parádní... a Bradley Cooper si bude muset vyslechnout mnoho rad na cestu, které mu určitě nevadí. Čisté 4*

Na návštěvě (2015)

Obsahuje spoilery: Tak tohle byl po delší době zase kvalitní znepokojivý horor, u kterého jsem nevěděl, kdy zrovna nadskočím tři metry vysoko a upřímně, takhle se pozná horor jak má být... když nevíte co na Vás odkud vyskočí, a když už se tak stane, tak víte, že to bude stát za to. Jinak film se rozjíždí prakticky hned v první čtvrthodině (Hide and Seek scénka fůů) a od té doby to začalo být opravdu znepokojující. Poté přichází střídání dne a noci (noci začínají být čím dál tím horší a děsivější) a člověk se vyloženě nebojí toho co se děje, ale co si představuje, že se bude dále dít. Noční scény babičky běhání a škrábání na zeď, patří mezi ty nejděsivější za dlouhou dobu (+ ten jumpscare, kdy našla kameru). Nemůžu si stěžovat ani na Found Footage, který byl plně využit (žádné třesavé záběry), naopak opravdu nám tvůrci naservírovali krásně čisté záběry. No a na finální zvrat v poslední dvacetiminutovce jsem koukal s otevřenou hubou... jde opravdu vidět, že Shyamalan věděl co dělá celou dobu a ostatní hororový režiséři by si od něj měli vzít příklad, tohle byl totiž ukázkový horor. Mám to mezi čtyřmi až pěti, ale za ten na můj vkus zbytečně rychle ukončený konec zůstanu u lepších čtyř. Lepší 4*

Moonraker (1979)

Roger Moore se do role Jamesa Bonda opravdu hodí, návrat Jaws se mi taky zamlouvá a první polovina filmu se mi opravdu líbila, ale to co přijde potom to prostě ne. James Bond opravdu do vesmíru nepatří a pokládám si otázku proč chtěli tímhle konkurovat Hvězdným valkám? Čisté 3*

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Výborná komiksovka s unikátní animací, která mě dostala hned po pár minutách filmu. Ani nevím, k čemu bych to měl přirovnat, tenhle film mi vrátil naději, že se stále nedělají ty stejné filmy a nenapadá mě jediná záporná věc, kterou bych mohl zmínit. Dialogy, hudba, akce a všechno ostatní je parádně propracovaný. Zasloužený Oscar a nejlepší komiksovka roku 2018. Lepší 4*

V/H/S (2012)

Pár krátkometrážních snímečků nám takhle jednou dostalo celovečerák, a jak už to tak bývá u tohohle typu filmů to tomu kazí strašná nevyrovnanost jednotlivých povídek. Nemůžu úplně říct, že to je blbost, ale tohle patří k podprůměru i mezi Found Footage horory a celkem by mě zajímalo pro jakou skupinu lidí je tenhle film vytvořen... Epileptici? Bohnice?... + ten konec je samozřejmě průser. Jinak když nepočítám povídky, tak ta "omáčka" okolo je naprosto zbytečná věc a spíše to tomu škodí. (ani jako pojivo k povídkám to nefunguje dobře) Čisté 2* 1) 7/10, 2) 4/10, 3) 2/10, 4) 8/10, 5) 5/10