• Krátkometrážní
  • Sportovní

Kostka (1997)

No úplně nechápu, co z Kostky dělá takový kult, o kterém tu všichni mluví. Já jsem viděl pouze strašné herce, nulový závěr a hlavně nevyužitý potenciál... on samotný nápad je výborný, ale provedení je věc druhá. Slabší 3*

Zátah: Vykoupení (2011)

Vrchol asijské kinematografie !!! Absolutní nářez, brutální, neuvěřitelně intenzivní akce na styl Mortal Kombatu, kde si nikdo rozhodně na nic nehraje a jede se bombovým tempem od začátku až do závěrečných titulků. Tenhle film je dokonalým příkladem, jak vlastně z ničeho vytěžit úplné, ale úplné maximum. Za nízký rozpočet maximum akce, na kterou bych koukal s velkým potěšením celý měsíc v jednom kuse. Takový masakr jsem již dlouho neviděl a po dlouhé době to mám jednoduché s hodnocením. Jedna z nejlepších žánrovek vůbec, a takhle jsem si nelahodil pěkně dlouho. 5*

Nebezpečná laskavost (2018)

Dobře, takže já si zpočátku myslel, že se jedná o thriller a ona to do toho ještě byla komedie, kriminálka a drama zároveň, takový mišmaš všech žánrů, no nemůžu si na tohle stěžovat, ten film má opravdu od každého něco pozitivního. Celková zápletka tajemné Emily není špatná, vtipy se tu opravdu našly (Brotherfucker xD) a ve finále to ani nenudilo. Potěšila jak Anna Kendrick, tak sexy Blake Lively. Lepší 3*

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Moana je super animák s parádním tropickým prostředím, kde se hledá, hádá, bojuje a hlavně zpívá. Nejvíce mě dostal Rock, u kterého by asi málokdo čekal, že i taková hora jako on, umí tak dobře zazpívat. No, kromě právě jeho písně a tou ústřední (která je opravdu chytlavá) mi ale přišlo, že písně slouží jako jedna velká výplň už tak krátké stopáži, což vyloženě neberu jako zlé, ale nemuselo tomu tak být. Jinak všechno je opravdu krásně barevné, všechny postavy jsou skvělé a charismatické (Moana, Maui, slepice, ale i všichni záporáci, kterým kraluje Krab). Užil jsem si to náramně. Čisté 4*

Jan Palach (2018)

Pro člověka dosti silné téma a určitě film, který by si měl každý český a slovenský občan bezpodmínečně zhlédnout. No, ale musím začít negativem, které mě i po finálním zhlédnutí opravdu štve a to je absence některých scén i přes poměrně dlouhou stopáž (hlavně těsně před a po upálení). Jinak, ale musím pochválit hlavního herce, který opravdu skvěle zahrál, rozhodně není nic jednoduchého hrát takovou významnou postavu československých dějin jako je právě Jan Palach, za to u mě má plusové body. Po dlouhé době se také jedná o český film, za který jsem se nemusel stydět, což o naší tuzemské tvorbě asi hodně vypovídá. PS. Poslední scéna byla opravdu dechberoucí. Slabší 4*

Riskni to s Polly (2004)

Dost suchá romantická komedie, kde se sice možná párkrát zasmějete, no to je tak vše. Převažují tu právě ty trapné "tradiční americké" vtípečky a nějak tomu nepomáhají ani Ben Stiller s Jennifer Aniston. Čisté 2*

Určitě, možná (2008)

Tak tohle mi sedlo! Krásné romantické drama, o jednom klukovi, který se právě rozvádí a vypráví svojí love story své malé dceři a zjišťuje, že by se s tím vlastně ještě něco mohlo dělat. Výborný Ryan Reynolds, který mě jen a jen utvrzuje, že prostě může zahrát cokoliv, cute malá Abigail Breslin i pěkná Isla Fisher. Člověk to opravdu přeje Ryanovi, sleduje ten jeho příběh s otevřenou pusou a zároveň soucítí s cute malou holčičkou, která se to snaží celé vyřešit. Dostalo mě to. Lepší 4*

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

No oproti seriálu slabé, nejlepší postava Doktor Martin, tu nedostává tolik prostoru, což je největší problém, protože ostatní postavy jsou jeden velký průser. Je to nejspíš hlavně z důvodu, že se blíží nový spin-off (Střážmistr Topinka) a je to paradox, protože seriál dostává ta nejhorší postava ze všech, která vypadá, jak kdyby se ztratila z okus dál vedlejší Policejní akademie. No a příběh byl takový vtipný, ale smál jsem se spíše tam, kde jsem zrovna asi neměl. Jako jít na to do kina, tak požaduji vrácení peněz, do televize film jako dělaný. A ať si říká každý co chce, ale Donutil je Pán herec. Nejlepší scéna, když je poprvé na terapii. Lepší 2*

Mistrovský plán (2011)

Samozřejmě... lidé si tu stěžují, že něco takového by v reálném světě nebylo možné, ale kdybych měl hodnotit film, jen podle toho, zda je všechno co jsem viděl možné nebo ne, tak bych musel hodnotit odpadem takové pecky jako je například Terminátor nebo Interstellar... chápete?!?! Jinak oddechovka to je výborná, hlášek se tu také našlo mnoho a hlavně Eddie Murphy !! Prostě borec ten chlap. Konec mohl být teda lépe proveden, ale to jsem ochoten odpustit. Jo a opravdu doporučuji u takovýchto podobných filmů vypustit a zbytečně nad tím nepřemýšlet. Hned to uvidíte jinak. Lepší 3*

Sobibor (2018)

Od Rusů povedený kousek z prostředí koncentračního tábora, kde se připravuje vzpoura. Co se mi bohužel nelíbilo a je velkým mínusem u mě bylo nedostatečné vcítění k hlavní postavě (možná se ani nedá o hlavní postavě říci, že je hlavní) a samozřejmě ten opravdu stupidní konec, ale naopak když došlo k zabíjení, tak jsem si lebedil. Nenudil jsem se a skutečné události tomu jen přilepšují. Lepší 3*