• Krátkometrážní
  • Sportovní

Rudá volavka (2018)

Až mi někdo za pár let připomene film nazvaný "Rudá volavka", tak jediné co mi naběhne je Jennifer Lawrence ve spodním prádle a to, že vlastně vůbec nevím o čem to bylo. Snaží se to být špionážní thriller s určitou dávkou romantické vložky, ale ve svém žánru se jedná o těžký podprůměr a dlouhá stopáž tomu taky moc nepřidává. Hercům tu nejde věřit vůbec nic (jen Matthias Schoenaerts je super, uznávám), atmosféra sice vtáhne na začátku do děje, ale ta se v průběhu filmu rozplyne bůhví kam a ten konec byl vyloženě nepovedený vtip. Pokud máte rádi tento žánr, tak si nejspíš přijdete na své, ale já musím upřednostnit Atomic Blonde před Red Sparrow. Slabší 3*

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Tak Spielberg se po ne moc povedeném The Post pustil do nerdovského RP1 a je to teda těžká jízda se vším všudy. Postavy jak v Oasis, tak ve hře jsou parádně sympatické, záporák nečekaně taky dobrý, akce sice moc nebylo, ale když už byla, tak to stálo za to (závod a finále top!) a hlavně všechny ty Easter Eggy! (Shining!!!). No prostě kultovka jako prase. Audiovizuální orgáč spojený s jedním velkým nerdgasmem. 5*

WWE Crown Jewel (2018) (pořad)

Tohle se přeci nemůže líbit žádném pravému fanouškovi. Urážka wrestlingu. 1*

Halloween (2018)

Ty vole, proč se do toho ten Carpenter pořád štve? Všichni víme, že první díl přinesl před lety něco unikátního, ale bez soundtracku to byl podprůměrný slasher, o něco lépe na tom byl druhý díl, který už se přeci jen jako slasher povedl více, ale tenhle remake (ostatní nepočítám) je prostě o ničem. Postavy tu jsou těžce nezajímavé a bez jakéhokoliv charisma, atmosféra je tu až na pár výjimek na bodě nula (jediná scéna se skříní se povedla) a ani samotný Michael Myers se tu nijak extra nepředvedl... obecně celá série Halloween je taková zvláštní... ani jeden díl na to, jak je série známá, mě vyloženě nepoložil na kolena a tenhle díl je tak neoriginální, kopírující a bez myšlenky, že mi to je upřímně líto a tuhle chybu upírám právě hlavně Carpenterovi, který vlastně kromě jednoho výborného soundtracku, neudělal v téhle sérii filmů vůbec nic. Slabší 3*

WWE Evolution (2018) (pořad)

Botchamania dostala svojí vlastní PPV... 2*

Pohřben zaživa (2010)

Fůůů, po delší době zase pořádný emocionální zážitek. Parádní Ryan Reynolds si tu jede sólo a jen mě utvrdil v tom, že už před svojí vyvolenou rolí (Deadpool) uměl hrát výborně. Nikdy bych netušil, co všechno jde stihnout a vytvořit v dřevěné rakvi 1m x 2m... ta atmosféra je tady něco úžasného a pokud se do filmu opravdu vžijete, tak máte zaručený zážitek z filmu. Naneštěstí se nám dostavilo i pár zbytečných nelogických chyb (had) a po dvou třetinách filmu už jsem si říkal, jak se tu o tomhle rozepíšu a postěžuju si, ale jsem ochoten to celé přehlédnout, protože ten úžasný konec mě jednoduše dostal. Takhle vygradované finále jsem již dlouho neviděl a je to učebnicový příklad na téma "Jak zakončit thriller". Po filmu se dostavil pocit stísněnosti, i přesto, že rozhodně netrpím klaustrofobií. Lepší 4*

První očista (2018)

Doposud jsem celou sérii Purge vychvaloval, ale tady už to musí skončit. James DeMonaco se zde udržel na uzdě a bohužel to co tak film moc potřeboval bylo to, aby se to konečně rozjelo, aby se postavy rozjely minimálně o tři stupně brutality více a to je přesný opak toho, co jsme všichni dostaly. Nakonec z toho vyplynul slabý béčkový film s céčkovými herci, kde se prakticky nic neděje a ve finále nic nepotěší. Tenhle díl tak dělá spíše ostudu celé sérii a po zhlédnutí prvního dílu nového seriálu The Purge, už bych raději více z tohoto světa neviděl. Čisté 2*

Sicario 2: Soldado (2018)

Upřímně mě to bavilo více než jednička a hlavním důvodem za tím vidím seskupení Del Toro, Brolin... A hlavně Josh Brolin tenhle rok válí jako už dlouho nikdo a v tomhle snímku to jde opět znát. Příběh je tu sice tuctový, ale komu to vadí, když se nám místo toho dostává super akce, originální hudby a desítky mrtvých cops? Mně teda ne. Super podívaná a podle konce to vypadá na třetí díl, který by klidně mohl být vrcholem celé trilogie. Čisté 4*

Ant-Man a Wasp (2018)

Druhý Ant-Man si jede víceméně ve stejných kolejích jako první díl. Pořád to funguje jako komedie, vtipy zde rozhodně nechybí (Michael Peña je prostě borec) a celkový příběh také není špatný. Co už mi malinko vadí je fakt, že ten film je dělaný pro menší děti a je to znát bohužel. Vypadá to jako, kdyby chtěl Marvel rozdělit fanouškům superhrdiny... "Ant-Mana dáme dětem a dospělý si vezmou Deadpoola". Každopádně i tak se jedná o super film a i potitulková scéna je podařená. Slabší 4*

Horizont události (1997)

Film, který má super herecké obsazení, parádní brutální gore a ještě lepší mrazivou atmosféru. Bohužel, to všechno krásně splachuje druhá polovina a "peklo", které se začne odehrávat na Event Horizon. Snaží se to hrát na Aliena, ale ten to opravdu není. Nevyužitý potenciál tu jde cítit na míle daleko. Slabší 3*