• Krátkometrážní
  • Sportovní

Kill Bill (2003)

Můj první film od Quentina Tarantina a musím říct, že takhle zklamaný jsem již dlouhou dobu nebyl. Vím, že QT má trošku jiný smysl pro humor, ale tohle se prostě nedá, ten film drží nad vodou jen stylová, cool hudba a část s Hattori Hanzem, jinak film absolutně o ničem a souhlas s Civalem. Čisté 2*

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Zbytečné pokračování, které kdyby nevzniklo, tak se vůbec nic nestane a ještě by to možná bylo lepší. Prvních dvacet minut navazuje na předchozí díl, který byl mimochodem super a první část filmu na ostrově se stále dá (scéna, kdy vybuchuje sopka a dinosauři utíkají pryč je dobrá), ale to je tak vše. Chris Pratt už není tak humorný, ale spíše otravný a nikdo jiný ho nemá, kdo zastoupit. Ten film je vlastně o ničem a když do toho připočítáte, že film má 130 minut, tak si uvědomíte, jak moc tohle pokračování zabolelo. Slabší 3*

Pelé: Zrození legendy (2016)

Krásný životopisný film, Pelé rozhodně patří do skupinky nejlepších fotbalistů světa. Čisté 4*

Kravaťáci (2011) (seriál)

Tak po týhle sérce, se chci stát okamžitě právníkem. Po strašlivé době se v nějakém seriálu nenašla jedna, respektive dvě TOP hlavní postavy, které si nejde nezamilovat. Obě linky, jak Mikeův život "předtím", tak Harveyho "vysoké případy" jsou brutálně záživné a musím přiznat, že Harvey je asi moje nejoblíbenější postava ze všech, co se charakteristiky týče. Každá epizoda je výborná, rozhodně nenudí a je to celé takové fancy. Za zmínku stojí i výborná Meghan Markle s Vannesou Ray. Rozjezd to je teda stylovej a cejtím z toho jedno velký guilty pleasure. 1. série - 100% Druhá série se zaobírá válkou mezi firmou a Danielem Hardmanem a opět to stálo za to. Viděly jsme pár nových tváří (Abigail Spencer nejlepší věc na celé druhé sérii paradoxně). Jinak první polovina série uchvátila (stejně jako celá první), jenže v té druhé zase trochu upadalo tempo a konec vyloženě nic moc. Jo a ty anglány si mohli odpustit. 2. série - 95% Tak třetí série je opět stejně kvalitní jako dvě předchozí, ale je to více méně pořád o tom stejném a chtělo by to nějaké oživení v podobě lepších příběhů. Jinak ale není co vytknout. 3. série - 95%

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Film má dva velké problémy... těžce dlouhou stopáž a ten fakt, že tenhle díl přichází po výborném čtvrtém a pátém díle. Jinak se ale samozřejmě jedná o super jízdu, kde nechybí různé zvraty, intriky, over the top akce a výborný Tom Cruise, který je se svými kaskaderskými kousky na vrcholu v tom co umí nejlépe. Na druhou stranu jsem zklamaný z celkového příběhu a vypadá to, že už není moc co nabídnout v tomhle ohledu... podobně jako u poslední Bonda - Spectre. Kdo potěšil tak určitě Henry Cavill, který se tu vyšvihl ve vší parádě. Sice mi to trochu více připomínalo Mission Impossible II, ale must-see to určitě je už jen kvůli tomu, že jsou podobné filmy v dnešní době ohrožený druh. Čisté 3*

Ghost Stories (2017)

Ten závěr je prostě problém tohohle filmu. První příběh nabudil výbornou atmosférou, sice mi tam přišlo, že postava chodila moc "sem a tam", ale určitě super začátek, druhá story byla nejlepší částí celého filmu, hlavně scéna v autě v noci, to bych se asi pos*al :D. Poslední příběh mi přišel jako taková zbytečnost před samotným finále, kde se ani moc nejedná o závěrečný mindfuck, protože po celou dobu filmu můžeme vidět nápovědy, k čemu to povede a kdo tedy aspoň trochu koukal na film, tak chápe, jenže celkový dojem z filmu je nulový, protože vybudovaná atmosféra s prvního příběhu, byla absolutně zničená tím koncem, který by byl možná i lepší, kdyby se jednalo o opravdový mindfuck. PS. tenhle film rozhodně tahá parádní Martin Freeman. Slabší 3*

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Společně s pětkou nejlepší díl celé série. Konečně jsme se dočkaly nabušené akce s neuvěřitelnými "impossible" momenty, které jsou okořeněné dokonalým humorem a parádními hlavními postavami a vidět Toma Cruise s Jeremy Rennerem je opravdu dream come true. Bylo by to za pět, avšak je pravda, že hlavní záporák nebyl dostatečně výrazný a samotné finále nebylo vyloženě odfláknuté, ale mohlo být delší. Lepší 4*

Mission: Impossible III (2006)

Po nepovedené dvojce přichází menší restart celé série, ale i tak jsem se nevyvaroval menšímu zklamání. Celý film působí strašně mdle, všechno to vypadá odfláknutě (příběh, pokus o zvraty, akce) a vlastně jediný, kdo ten film zachraňuje je záporák Philip Seymour Hoffman, který je se svým charisma rozhodně nejlepší věcí na celém snímku. I přesto všechno, ale musím zůstat na čtyřech hvězdách... no asi se ukazuje jakou mám slabost pro tuhle sérii. Slabší 4*

Mrakodrap (2018)

Dwayne Johnson si prostě umí pohlídat dobrý film a dokáže z něj udělat ještě lepší. Film si samozřejmě bere něco ze Smrtonosné pasti a Skleněného pekla, ale porovnávat tyhle filmy rozhodně nebudu, to nechám na "místních haters", kteří se na to jistě těší. Samotný mrakodrap je luxusní (v obou směrech) a z postav musím vypíchnout hlavně Chin Hana, který je super snad v každém filmu a tady to jen potvrzuje. Jediný zápor, který můžu potvrdit jsou ty kaskadérské kousky... ty by člověk s protézou prostě nedal, ale to už k takovýmhle filmům patří. Skyscraper určitě není nejlepší film na světě a ani si na něj nehraje, ale i tak se jedná o nadprůměrný film a jeden z lepších v tomhle roce. Čisté 4*

Mission: Impossible II (2000)

Oproti jedničce jde opravdu všechno bohužel o pár kvalitativních kategorií dolů, ale jakožto film na večer se na to koukat dá a naštěstí se jedná o jediný díl z celé série, který na tom takhle je. Každopádně i přesto, že to není nejhorší akčňák je tady příběh o virusu čistě o ničem a ta upravená verze již tradiční skladby série se mi nelíbí. Čisté 3*