Angel Heart (1987)

Téma se mi nelíbilo a to tak, že velmi, ba ani kamera mě moc nenadchla, je z ní celkem nepokrytě vidět, že ANGEL HEART už má dva křížky na krku. Nebo že by na stáncích prodávali DVD tak šajtovní kvality? Tak nebo jinak, s triem Parker - Rourke - De Niro bych dokoukal asi cokoliv, i kdyby mě Uwe Boll na nože bral.

Anglický pacient (1996) odpad!

Nečekal jsem moc, ale dostal jsem hovno. Devět oskarů?! Rok 1996 musel být z hlediska kinematografie mimořádně slabý. Juliette Binoche je dřevo. ODPADization.

Antikrist (2009)

Pytel plácající o stehno, mravenci požírající (?!) holátko, rodící srna, roztrhaná mluvící liška, autoerotika v podstromoví, samoúčelnost a nuda, Ještěřák háže film do koše, a následuje prý zkracování klitorisů a zhenodnocování varlat. Stokrát, možná tisíckrát omleté stupidní satanské téma vyválené v ďábelské omáčce ala Lars von Trier, jenže pořád natolik nudné, že ke koukání zbývá jenom ta vostrá omáčka. Režisérovy tolik oblíbené natahované statické hororové záběry mě nezajímají. _____ P.S. asi 5 minut po filmu jsem sledoval pád malého dítěte z pětimetrových schodů. Karma?

Apocalypto (2006)

Mele, ty krvelačný darebáku! Teď vážně - APOCALYPTO je film, který je tematicky svěží, nenudí, umí vyvolat emoce. Plus je v zabíjení velmi invenční. Tedy moderní. Jeho hlavní záporák je vymazlený až do morku kosti. Na druhou stranu - Gibson dokáže v hromadě šíleně z-d-l-o-u-h-a-v-ý-c-h obrázků fušérsky rozvařit i tu největší filmovou emoci z velkým "e". Nehledě na to - ten galimatiáš hrdinství na konci nemá s realitou nic společného. Borec na konec? v APOCALYPTO ani omylem, daný film tam začíná nebezpečně čvachtat a vonět limonádou. _____ P.S. hádám, že studenti medicíny a podobná svoloč by si k realitě prýštění krve různými tělesnými otvory a účinkům různých zbraní řekli taky svoje.

Apokalypsa (1979)

Nemám nejmenší chuť opakovat tady elementy nade mnou již stokrát vyřčené, že se jedná o totální audiovizuální žranici a (vzhledem k mimořádně zle strativetlnému obsahu) celkem krutě dlouhou záležitost, atp atp. Čeho si na APOCALYPSE NOW cením nejvíc, je ono postupné zabředávání do sraček, kdy náš malý Willard ztrácí s každým kilometrem proti proudu Mekongu kus "normálna", aby dorazil do Kurtzovy díry jako hnusem války oškubaný lidský cár (což vy můžete vidět samozřejmě úplně jinak - třeba můžete vidět Willarda jako vítěze - i proto je tento film tak skvělý). Film, který absolutně přesahuje rámec války, a to nejen té Vietnamské. I přes skutečně brutální stopáž lepší 4* - příběh tady sice jen tak přicmrndává, ale pro snímek typu APOCALYPSE NOW jsou důležité postavy, důležitá je atmosféra, důležitý je takový ten šeredný šutr v našich srdcích bezprostředně po vypnutí TV / PC / odchodu z kina... A TO VŠE TADY BYLO.

Apollo 18 (2011)

HJÚSTNE, MÁME PROBLÉM! NAŠLI JSME NA MĚSÍCI RUSÁKY, HAJZLPAVÚKY, A ZAPOMNĚLI JSME NA KENEVERELU VŠECHNY PORNÁČE! _____ Až bych si z toho zase pustil Fallouta, Space Race, Duck n' Cover, a všechny ty další malý milý věci, co člověku připomínaj, jak překvapivě nedávno honil Američan Rusa po oběžné dráze a hrozil mu atomem, a jak mohlo být na Matičce najednou parádně uklizeno od svinčajzu.

Appaloosa (2008)

Chtěl jsem v létě mermomocí vsadit jednu svou kouli s tím, že "v Appaloose cejtím jasnej hit", ale dobře, že nedržím slovo jako pistolníci z divokýho západu - objektivně vzato bych o ni pravděpodobně přišel. I tak jsem překvapivě spíše spokojen, věrohodný a poutavý příběh sice v APPALOOSA určitě chybí (proč jsem jen sakra doufal v něco více), ale to ostatní - kamera, herci, westernový smell - je na místě. I Renée Zellweger mi přišla v pořádku, pakliže bylo jejím úkolem zahrát vyjukanou pitomočkou couru, o kterou bych já osobně neopřel ani kolo, kdyby už tenkrát nějaké měli. A Jeremy Irons je po čertech solidní záporák. Lepší 3* s tím, že Sergio Leone se v hrobě vysloveně obracet nebude, avšak kozáčka si samou radosti též nezatančí.

Argo (2012)

DĚCKA, POJEDEME LETOS DO TEHERÁNU NA DOVČU? NE. _____ Takhle to mám rád, naprudko a bez loztomilých multikulti sblížení. 3,5 a hwězdičky zaokr. nahoru z rasisticko-politických důvodů ¦-) Herectví zde předvedené mě zas tak moc nebralo, oceňuju spíš syrovej přístup k látce.

Arizona Dream (1993) odpad!

Velenudná a málo vtipná zpatlanina. Poetika pana Kusturicy mi neříká vůbec nic. Možná by se měl kolega Slovan držet svého kopyta a netočit nezdařilé pokusy na téma amerického snu a road movies. Jedno nicotné plus za strašně pohodové úvodní titulky, které jako by vypadly odněkud z INTO THE WILD. Po čertech špatná investice.

Armadillo (2010)

Snímek, kde kameraman nesleduje na pětatřicátou klapku umělecké zájmy pintlich režiséra v křesílku opodál, nýbrž sleduje, aby primárně nedostal hedku od talibánce, bude asi vypadat trochu jinak, že? Armadillo je tak syrové, neučesané a nevypointované, že vysvětlí obsah hlášky "ty se asi moc díváš na americké filmy" lépe než tisíc slov. Armadillo má nulové umělecké, kreativní a morální vize, jediný záchvat občasné kreativity jsem zastihl ve střihu, na který měl kolega kameraman bratru více klidu. Často je všední a nudný, asi jako pobyt v zachlustané pouštní základně. V Armadillu nikdo neřeší žádné cool situace, nesype z rukávu žádné cool hlášky, u kterých předtím tucet lidí ze štábu řešil, jestli budou správně artikulovány a dost cool. Hudba je naflákána dost záhadně. Mrtví talibánci vypadají nervózní low-res kamerou jako beztvará hromda sraček, že to nikdy ani deset Spielbergů takhle odporně nenaaranžuje. Nejsou to pro mně žádný životňáky, ale vážím si - snad z logiky, že jich fakt moc neni - všech komorních válečných filmů, kde se podrobně řeší každá možnost smrti, každý zdánlivě bezvýznamný, ale optikou jednotlivce pro někoho zásadní, krok, jako to ukazuje třeba Umírání za dlouhého dne, nebo zdařilé vykreslení frustrace v logicky trochu nudném Jarhead, a myslím si, že úžasně daleko k jádru pudla zašel v deseti hodinách fanastický Band of Brothers, jenže jsou věci, které se filmem prostě ochcat nedají (70%).