Jeho temné esence - Série 1 (2019) (série)

Knižní sérii jsem nečetla, ale viděla jsem film Zlatý kompas, který se mi - na rozdíl od většiny, líbil. Rozjezd tohohle seriálu je děsně nudný, dlouho trvá, než se vůbec něco stačí dít. Akce moc není, linka s klukem z jiného světa zatím do seriálu nic moc nepřinesla. Největší problém ale pro mě představuje Lyra, náctiletá dívka, která je mimořádná a má zachránit svět (kolikrát se nám tu už něco takového objevilo?). Už mi vážně leze krkem, jak spousta autorů bere úsloví "děti jsou naše budoucnost" tak doslova a dělá z nich zachránce ... (dosaďte libovolné slovo), protože koukat se na malé přihlouplé fakany zachraňující svět je vážně otrava.

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Viděla jsem první tři epizody a vůbec mě to nebavilo. Asi to holt není nic pro mě.

Sharp Stick (2022)

Tak nějak nevím, kde byla ta komedie, ale jinak docela dobrý.

Sandman (2022) (seriál)

Sandman byl na můj vkus moc roztěkaný a roztažený po celých všemožných světech. Klidně bych brala první sérii jen o tom, jak se Sandman osvobozuje ze zajetí a nabírá zpět svou sílu. Celá zápletka s Rose mě vůbec nebavila, není nic otravnějšího než 21letá holka, která si myslí, že spolka vědění celého světa. Seriál mě zezačátku hodně bavil, ale zřejmě si další sérii odpustím.

Pose - Series Finale (Part I) (2021) (epizoda)

Už druhá séria mi přišla strašně přeslazená a šablonovitá. Jednu věc tomuhle seriálu upřít ale nemůžu: důležitost pro komunitu a queer lidi, kteří si už dlouho zasloužili skutečnou reprezentaci a zasloužili si, aby queer lidé vyprávěli vlastní příběh. Na tom je celá první série vystavěná. Bohužel druhá a zvlášť třetí jde s kvalitou příběhu dolů, objevuje se tu spousta klišé v zápletkách, vše je lakované narůžovo, až mě z toho bolí zuby. Také se mi nelíbí, že neměří všem stejným metrem. Elektra se zaplete s mafií a není za to v seriálu nijak potrestaná, přitom nepotřebovala peníze, její společnosti se dařilo dobře, ona zkrátka jen chtěla víc peněz. V některých momentech se seriál na některé postavy úplně vybodne a nevysvětlí, co se vlastně stalo. Kam se ztratil Adrian z minulé série, se kterým Blanca začínala chodit? Ve třetí se zničehonic objevích Christopher a všichni se tváří, že se nic nestalo? Damon, na kterého se soustředila celá první série a velká část druhé, se ze seriálu úplně vytratil (asi rozhodnutí herce) a scénaristi si s tím moc neporadili. Zničehonic z něho udělali opilce a nechali ho znovu spadnout do závislosti (bez jakéhokoliv vysvětlení či vodítka, že k tomu dojde) a na závěr se jen dozvíme cosi vágního o tom, že si našel přítele a má se vlastně ohromně dobře. Podobně zmizí i Lulu, která se potýká se závislostí na cracku. V jedné epizodě slyšíme její vzkaz na Elektřině záznamníku, ať ji nehledají a o pár epizod později sedí mezi holkama a jen velmi matně se zmíní o tom, jak se ze závislosti dostala. Doufám, že tento seriál je jen začátek a že přijde víc lqbtq+ seriálů, které budou mít lepší scénář.

Tenkrát v Číně (1991) odpad!

Čínská propaganda v tomhle filmu je mimořádně odporná. Jdu blejt.

Pose - Season 1 (2018) (série)

Paris is burning, baby. Pose je skvěle napsaný feel good seriál. Hned od začátku jsem k postavám cítila spojení a dokázala se do nich vžít a fandit jim. Kéž by i ten život končil tak dobře jako první série. Jediné, co bych seriálu vytkla (nebo co mi spíš nesedlo) je linka s bílým nevěrným mužem, to jsem přeskakovala, přišlo mi to jako děsné klišé.

Lovci duchů - Série 9 (2013) (série)

Prosím prosím, zlikvidujte Metatrona a nikdo ho už v seriálu neukazujte. Jeden z nejhorších záporáků, jaký v seriálu byl. Dějová linka s anděly mě celkově moc nebrala, škoda, že scénaristi víc nepracovali s postavou Abaddon, měla větší potenciál než moula Marv.

Můžu tě zničit - Eyes Eyes Eyes Eyes (2020) (epizoda)

První epizoda byla pro mě dost matoucí. Nové postavy (vlastně všechny byly nové :D) se představovaly a ukazovaly dost chaoticky. Arabella na mě zatím působí sympaticky, je ztvárněná realisticky (žádný svatoušek, prostě normální člověk s chybama).