Svokra (2014) (pořad)

Co slovo, to perla. Paní Giska rozhodně nešetří diváky ani účastníky této poněkud bizarní reality show. Její ostříží komentáře do kamery jsou geniální. Reality show nesluduji, ale Svokra je díky osobnosti paní Gisky koukatelná a pobaví. Procítěná a správně načasovaná pop hudba už jen dokresluje srdcervoucí patálie rodin, které se rozhodly (většinou) ztrapnit v televizi. Nevím, kdo hudbu vybírá, ale když hrály píseň Rehab od Amy Winehouse (Giska zrovna vařila své legendární rizoto ala Giska) a u toho řešili problém alkoholika v rodině, nevěděla jsem, jestli se smát nebo plakat smíchy. P.S. Brala bych pořad Učíme se slovensky s Giskou, protože její průpovídky jsou super.

Beauty Hao Lan (2019) (seriál)

Haolan stíhá jedno neštěstí za druhým, naštěstí se ze všeho díky své chytrosti vždy vyseká. Jako snad každá hlavní postava v čínském seriálu je neskutečně otravná a uřvaná. Po prvních epizodách už zřejmě došly scénaristům nápady, takže snad každou epizodu se Haolan snaží princi z Qin pomoc utéct, nepovede se jim to a Haolan skončí ve vězení, ze kterého se dostane, aby v něm mohla zase skončit v následující epizodě. Během toho všeho stíhá intrikovat na všechny strany, udivovat všechny svým zpěvem a tancem a mnohem víc.

Ledové království II (2019)

Vůbec by nevadilo, kdyby bylo méně písniček a více děje, protože hned od začátku na mě hlavní postavy sypaly jednu písničku za druhou, až jsem ve chvílích, kdy se chvíli nezpívalo, děsila, kdy zase začne nějaká písnička. Žádná z písniček mi nepřišla nějak zvlášť dobrá. Na filmu mi vadilo, že je prvoplánově extrémně politicky korektní.

Příběh stoleté ryby (2016)

Animace je vskutku strhující a překypuje barvami, ale příběh mne příliš neoslovil. Spousta magických postav mě mátla, protože čínskou mytologii neznám.

Cheng nan jiu shi (1982)

Poměrně depresivní film o jedné malé holčičce, která pomalu dospívá a poznává, že život je těžký a plný smutných lidských osudů. Tenhle film rozhodně patří ke klasickým čínským filmům a stojí za to ho vidět.

Místo v životě (2006) (seriál)

Pro mě obrovské zklamání. Místo nahoře byl na české poměry výtečný seriál, ale Místo v životě je dost nepovedené pokračování. Kamera děs, scénář je dost slabý, není divu, že herci nejak extra nehrají, není co. Mělo mě ihned odradit logo Novy. Dokonce i povedený soundtrack zkazili. Po jedné epizodě přestávám seriál sledovat, nechci si kazit příjemný dojem z jeho první série.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Tohle má dvě procenta? Jak je to možný?! Ani živé vysílání z náměstí Nebeského klidu na 70. výročí založení ČLR nebyla taková sračka.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tenkrát v Hollywoodu se vůbec nic nestalo. Pokud nepočítám závěrečnou scénu, před kterou jsem proseděla polovinu filmu uvažováním nad otázkou: Kdy to konečně začne? Nezačalo. Film je slepenina historek a vzpomínek, které jsou pro vyvrcholení často úplně zbytečné, všechny spojuje dojemné vzpomínání na "staré dobré časy", které beztak nikdy nebyly. Samozřejmě, scénář je dobře napsaný, herci hrají na jedna s hvězdou a natočené je to krásně, ale víc než tři hvězdičky tomu nedám. Proč? Protože je to Tarantino. Vsadím se že z důvodu "vždyť je to od Tarantina" většina zdejších uživatelů přivřela oči, zamítla veškeré své pochybnosti a udělila filmu čtyři a více hvězd. Já se jdu radši podívat na Nice Guys.

Samotáři (2000)

Film jsem dnes viděla podruhé a úplně jsem na něj změnila názor. Jeho atmosféra je úplně úžasná, sálají z něj pohodový 2000s. Do záběrů je skvěle zapracovaná Praha, vybrané lokality atmosféru skvěle dokreslují. Člověk se musí mezi samotáře tak trochu dostat, aby film více ocenil.