Creed (2015)

Nebylo to úplně špatné, ale něco dtomu chybělo. Je vidět, že filmy s Rockym pořád táhnou. Není to sice taková klasika, jaká to bývala se samotným Rockym. Nicméně celý ten undergroundový nádech filmu je velmi svěžím a filmu to pozitivně svědčí. Moderní způsob boxu je o něco zábavnější a na mne působil rozhodně dynamicky a realisticky. Na Sylvestrovi se už bohužel otiskl i jeho věk a už to nemá takovou šťavu jak jsme zvyklí. Každopádně pro fanoušky to nebude zklamáním a za shlédnutí rozhodně stojí! 70%

Creed II (2018)

Rozhodně lepší než první díl. Víc emocí. Větší kompaktnost. Nic nového to nepřináší, ale stejně to moc baví. Adonnis dobrej, ale Viktor Drago lepší! Sly už vážne stárne a Dolph zahrál zhrzeného bojovníka dobře. Střet dvou světů a střet dvou různých vnitřních motivací. 78%

Červená želva (2016)

Má to něco do sebe. Díky tomu, že je příběh vyprávěný beze slov, je v něm cítit daleko více emocí. Nadruhou stranu je to v podstatě úplně o ničem. Příběh o samotě, znovunalezení sebe sama skrze katarzi, která ale není nikterak velká. Animace slabší, ale co za to opravdu stojí, tak je hudba, která je vskutki dokonalá. Melancholické tóny a filharmonické skladby jsou opravdovým pohlazením na duši. Celou dobu jsem se nemohl zbavit nutkání, že se mi film snaží předat nějaké poselství, ale nedokázal jsem moc přijít na to, jaké konkrétně má být. Za mě 65%. Škoda, čekal jsem víc. Francouzi se pořád ještě mají co učit.

Čističi vesmíru (2021)

Je to prpste skvely!!! Za tech 21 milionu dolaru to strci do kapsy jiny bijaky z desetinasobnymi naklady. Doporucuju vsem! Je to velka pecka!

Dámský gambit (2020) (seriál)

Wow. Nečekal jsem že letos bude něco až takhle dobrýho. Queens Gambit má naprosto všechno. Dokonalou výpravu, nádherný soundtrack, naprosto odzbrojující styl vyprávění, uhrančivou hlavní hrdinku a takový kotel emocí, až to snad ani není možný!! Děkuju svému děděkovi Bedřichovi za to, že mě naučil šachy a já se teď díky tomu mohl naplno ponořit do tohoto mistrovského díla. Klobouk dolů. Kdo neviděl, vřele doporučuju! Pravděpodobně nic lepšího v roce 2020 na obrazovkách neuvidíte. DOKONALOST!!!

Dámský gambit - Koncovka (2020) (epizoda)

Daredevil (2015) (seriál)

No vida, velmi milé překvapení na poli komiksových seriálů. Po totálním krachu Daredevila s Benem "tvářím se furt stejně" Affleckem byl vcelku risk vsadit znovu na kartu slepého právníka. Ale jak se říká, risk je zisk a tento seriál se vytáhl na maximum. Skvěle zvládnutý děj je jen podtržený surovou realitou o korupci, úplatcích, vraždách a podvodech. Co mne ale nadchlo na celém kousku nejvíc je fakt, že jsem víc miloval záporáka alias Wilsona Fiska. Ano, tento z mládím poznamenaný tlouštík se stal opravdu někým a u mne se zapsal jako jeden z nejlepších seriálových záporaků vůbec. V mnoha momentech seriálu jsem měl pocit, že bych radši viděl Ďábla z Hell`s Kitchen mrtvého a přál bych Fiskovi všechno na čem pracuje. Způsob, jakým se jeho charakter v průběhu seriálu vyvíjí a dává nahlédnout pod roušku sociopata, který je ale pořád jen člověk je fascinující. Na seriálu jako takovém bych našel pár nedostatků. Hlavně některé scény vytržené z kontextu a bez logiky, ale doufám, že to je jen připravené pole pro další sérii. Za mě rozhodně palec hore!